توسط: تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : برای استفاده از میز اداری مدرن به چه فاکتورهایی باید دقت شود؟ مهمترین ویژگی های میز اداری مدرن کدامند؟ این روزها، طراحان مدرن به جای طرح‌های سخت و خشک گذشته برای میز اداری، به نوآوری‌های شیک‌تر روی آورده‌اند. آن میزهای اداری قدیمی از جنس ام دی اف با رنگ‌های تکراری، برای حرفه‌ای‌های امروزی بیش از حد سنگین و غیرجذاب شده‌اند. بنابراین بیایید ببینیم چگونه می‌توانیم یک دکوراسیون اداری مدرن و شیک ایجاد کنیم. افزودن انحنای نرم‌تر به میز اداری یا استفاده از رنگ‌های مدرن کمک می‌کند تا دفتر کار به جایی تبدیل شود که کارکنان دوست دارند چه در طول روز کاری سختشان و چه در زمان صرف نهار در آنجا باشند،. توجه به جزئیات میز اداری از اهمیت زیادی برخوردار است و نباید از آن غافل شد.

با سبک‌های مدرن که به خطوط نرم، اشکال غیرمتعارف، روش‌های دوستدار محیط زیست  با اجزای ساده و اولیه تمایل دارند، یافتن میز اداری مناسب به اندازه پیدا کردن خانه یا ماشین مناسب مهم می‌شود. چرا میز اداری سنگین قدیمی را با یک میز اداری شیک و مدرن زیبا جایگزین نکنید؟ خداحافظ بگویید به چوب و ام دی اف، و به جای آن یک میز کار مدرن را به محل کار بیاورید.

ویژگی های دفتر کار؛ استفاده از میز اداری مدرن

طراحی دفتر کار مدرن با چند ویژگی و اصول طراحی کلیدی مشخص می‌شود که به ظاهر مدرن و یکپارچه آن کمک می‌کند. این عناصر فضایی را ایجاد می‌کنند که کاربردی، کارآمد، زیبا و منعکس‌کننده روندهای طراحی فعلی است. در ادامه به معرفی برخی از مهمترین ویژگی ها و المانهایی که برای طراحی و اجرای فضای اداری مدرن نیاز است را با شما همراهان ارجمند در میان خواهیم گذاشت تا از جزئیات بیشتر آن مطلع شوید. برخی از این ویژگی ها عبارتند از :

 • زیبایی ‌شناسی و مینیمالیستی
 • چیدمان باز
 • استفاده از تکنولوژی
 • مبلمان اداری ارگونومیک
 • نور طبیعی و طراحی بیوفیلیک
 • پالت‌های رنگی خنثی
 • متریال براق
 • طراحی نوآورانه
 • برندسازی و هویت
 • فضاهای آکوستیک
 • هنر و دکوراسیون

۱. زیبایی ‌شناسی و مینیمالیستی

استفاده از میز اداری مدرن 11

طراحی‌های دفاتر مدرن همراه با میز اداری اغلب خطوط تمیز، ساده و محیطی بدون بهم‌ریختگی را در بر می‌گیرند. اصول طراحی مینیمالیستی برای ایجاد فضاهای بدون بهم‌ریختگی که تمرکز و بهره‌وری را ارتقا می‌دهند، استفاده می‌شوند.

۲. چیدمان باز؛ استفاده از میز اداری مدرن

استفاده از میز اداری مدرن 12

دفاتر مدرن تمایل به چیدمان باز دارند که تشویق به همکاری و ارتباط بین کارکنان می‌کنند. اتاق‌ها اغلب با فضا‌های کاری باز، میزهای اداری اشتراکی و فضاهای مشترک جایگزین می‌شوند.

۳. فضاهای چند منظوره

دفاتر مدرن نیاز به انعطاف‌پذیری را به رسمیت می‌شناسند. مبلمان اداری و چیدمان‌ها طوری طراحی شده‌اند که با وظایف و فعالیت‌های مختلف سازگار شوند. فضاهای چندمنظوره می‌توانند به راحتی برای جلسات، ارائه‌ها یا کار فردی بازآرایی شوند.

۴. استفاده از تکنولوژی

استفاده از میز اداری مدرن 10

ادغام فناوری یک ویژگی بارز دفاتر کار مدرن است. این شامل تعداد کافی از پریزهای برق، پورت‌های داده، شبکه وای فای و دستگاه‌های هوشمند است که ارتباطات و کارایی بین میز اداری را تسهیل می‌کنند.

۵. مبلمان اداری ارگونومیک؛ استفاده از میز اداری مدرن

ارگونومی در طراحی دفاتر مدرن نقش مهمی دارد. مبلمان اداری طوری طراحی شده‌اند که راحتی را فراهم کنند، از وضعیت بدنی خوب حمایت کنند و به بهبود سلامت کارکنان کمک کنند.

۶. نور طبیعی و طراحی بیوفیلیک

دفاتر مدرن بر اهمیت نور طبیعی تأکید دارند. پنجره‌های بزرگ و روشنایی مناسب محیطی روشن ایجاد می‌کنند. عناصر طراحی بیوفیلیک، مانند گیاهان آپارتمانی و متریال طبیعی مانند استفاده از چوب در میز اداری، فضا را به طبیعت متصل می‌کنند.

۷. پالت‌های رنگی خنثی

پالت‌های رنگی دفاتر مدرن اغلب شامل تون‌های خنثی با پاپ‌های رنگی برجسته هستند. به کارگیری این رنگ‌ها در میز اداری به ایجاد جوی آرام و حرفه‌ای کمک می‌کنند

۸. متریال براق؛ استفاده از میز اداری مدرن

استفاده از میز اداری مدرن 7

استفاده از موادی مانند شیشه، فلز و ام دی اف هایگلس در میز اداری یا صندلی اداری حس شیکی به فضاهای اداری مدرن می‌دهد. این مواد به ظاهر براق و مدرن کمک می‌کنند.

۹. طراحی نوآورانه

دفاتر مدرن ممکن است شامل میز اداری خلاقانه و مد روزی باشند که آخرین طراحی و کارایی را نشان می‌دهند، مانند میز اداری مدولار، میز اداری با ارتفاع قابل تنظیم و وایت‌بوردهای تعاملی و صندلی اداری چند کاربردی.

۱۰. برندسازی و هویت

استفاده از میز اداری مدرن 6

دفاتر مدرن اغلب برندسازی و هویت بصری شرکت را در طراحی خود ادغام می‌کنند، با استفاده از گرافیک‌ها، علائم و رنگ‌هایی که فرهنگ و ارزش‌های سازمان را منعکس می‌کنن، استفاده از این رنگ‌ها در میز اداری و صندلی اداری می‏‌تواند باعث ارتقای برندینگ سازمان شود.

۱۱. فضاهای آکوستیک؛ استفاده از میز اداری مدرن

استفاده از میز اداری مدرن 5

با توجه به چیدمان‌های باز، ملاحظات صوتی مهم هستند. دفاتر مدرن ممکن است شامل مواد جاذب صدا، پارتیشن‌های کاهش‌دهنده صدا و فضاهای اختصاصی آرام باشند.

۱۲. هنر و دکور

آثار هنری، مجسمه‌ها و عناصر تزئینی با دقت قرار داده شده در کنار میز اداری زیبایی‌های دفتر را افزایش داده و شخصیت مدرن آن را منعکس کنند. در نهایت، در طراحی دفتر کار مدرن هدف ایجاد فضایی است که کاربردی، قابل تطبیق، جذاب از نظر بصری و هم‌راستا با نیازها و انتظارات در حال تغییر نیروی کار امروزی باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی؛ استفاده از میز اداری مدرن

با تغییر دنیای کسب ‌و کار امروز و آماده شدن برای راه‌ اندازی چهره‌های جدید استارتاپ‌ها در سراسر کشور، جای تعجب نیست که شهرهای بزرگ خانه‌ای برای برخی از خلاق‌ترین طراحی‌های داخلی برای کسب‌ و کارهای جدید باشد. کارآفرینان امروزی که دنیای تجارت فردا را خلق می‌کنند. امروزه بیشتر کسب‌وکارها رویکردی راحت‌تر به حفظ محیط کار خود دارند، که آن را جوان، خلاق و به طور کلی مکانی سرگرم‌کننده برای کار می‌کنند. به ما اعتماد کنید، با تجربه طراحی داخلی در برخی محیط‌های خلاقانه، می‌توانیم به اهمیت محیط اداری غیرمتعارف دوران مدرن کاملاً گواهی دهیم. خواه خودتان یک کارآفرین تجاری باشید، یا یک وبلاگ‌نویس که در حال برداشتن قدمی به سوی اشتیاق خود هستید، یا یک خیال‌پرداز با ایده‌های بزرگ در حال ظهور، دکور فضای کار شما از اهمیت بالایی برخوردار است. با افزایش تعداد افراد در فهرست‌های کسب‌وکار، حرفه‌ای‌های جوان یاد می‌گیرند چگونه سخت کار کنند و حتی سخت‌تر تفریح کنند.

بازسازی محدودیت‌های اجتماعی

اسلاف تجاری‌مان، ما، جوانان حرفه‌ای، به یک روش جدید برای ایجاد یک محیط کار مناسب برای جوانان و کارآفرینان در سال ۲۰۲۴ رو آورده‌ایم. اضافه کردن رنگ‌های شاداب در سراسر دفتر و به ویژه میز اداری به تنظیم سبک خلاقانه دفتر کمک می‌کند. دور ریختن اتاق‌ها و آوردن میزهای اداری گروهی که همه آزادانه می‌توانند بحث و همکاری کنند، به تقویت عملکردهای متقاطع و تیم‌سازی کمک می‌کند.

روش طراحی در بینو؛ استفاده از میز اداری مدرن

دکور دفتر با فضاهای مختلف است از اتاق استراحت گرفته تا اتاق‌های بازی و یا تعداد کافی از فضاهای اشتراکی که کارکنان بتوانند ساعت‌ها با هم مشغول صحبت و جلسه و ارائه راه حل‌ها باشند. میز اداری قطعاً در حال تغییر است، زیرا فارغ‌ التحصیلان جدید، طراحان، معماران و افراد باهوش تجاری بالا حرفه خود را به دست گرفته‌اند. کسانی که در دهه ۲۰ زندگی هستند، وضعیت فعلی شرایط کاری را می‌دانند. طراحی یک دفتر کار مدرن شامل ایجاد یک طراحی هماهنگ و معاصر است که ارزش‌های سازمان شما را منعکس کند، به افزایش بهره‌وری کمک کند و محیطی راحت و جذاب از نظر بصری ارائه دهد. در ادامه، یک راهنمای مرحله به مرحله برای طراحی یک دفتر کار مدرن آمده است که مهمترین نکات را برای طراحی استاندارد فضای اداری را بیان نموده است.

۱- تعریف چشم انداز خود

 • اهداف طراحی خود را واضح کنید، با در نظر گرفتن برند، فرهنگ و ارزش‌های شرکتتان.
 • وضعیت کلی را که می‌خواهید به آن دست یابی پیدا کنید، مشخص کنید؛ به عنوان مثال، مینیمالیست، پویا، متمرکز بر فناوری یا الهام گرفته از طبیعت.

۲- طراحی پلان؛ استفاده از میز اداری مدرن

 • طرح طراحی را برای عملکرد و همکاری بهینه، بهینه کنید. افضاهای کاری باز، میز اداری گروهی، میز اداری خصوصی و فضاهای جلسه را در نظر بگیرید.
 • مطمئن شوید که تعادل خوبی بین فضای کاری مشترک و فضای کاری فردی وجود دارد.

۳- انتخاب میز اداری

 • میز اداری را انتخاب کنید که هم کاربردی و هم مدرن باشد. به دنبال صندلی‌ اداری ارگونومیک، میزهای اداری با قابلیت تنظیم ارتفاع و فضاهای چند منظوره باشید.
 • رنگ‌های میز اداری را در پالت رنگی خنثی و گهگاهی با رنگ شاد برای قطعات تزئینی در نظر بگیرید.

۴- تمرکز بر نور

 • اولویت بخشیدن به نور طبیعی با قرار دادن میز اداری نزدیک پنجره‌ها. برای کنترل میزان نور پرده‌های شید را در طراحی اداری بگنجانید.
 • از لامپ‌ها و روشنایی که با توجه به صرفه جویی در مصرف انرژی ساخته شده‏اند برای روشنایی ثابت و راحت استفاده کنید.

۵- استفاده از تکنولوژی؛ استفاده از میز اداری مدرن

استفاده از میز اداری مدرن 3

 • از الکتریکال باکس‌های شامل پریز برق، پورت شبکه و … بر روی میز اداری استفاده کنید.
 • از شبکه وایرلس، فضای پرینت و اتاقک مخصوص صحبت با تلفن استفاده کنید تا میز اداری خلوت‌تر باشد.

۶- استفاده از متریال مدرن در میز اداری

 • موادی مانند شیشه، فلز و ام دی اف سوپر مات را برای طراحی زیبا و مدرن میز اداری انتخاب کنید.
 • برای ساخت بعضی از مدل‌های میز اداری (مانند میز مدیریت، میز کنفرانس) از مواد طبیعی مانند چوب یا سنگ برای ایجاد یک محیط گرم استفاده کنید.

۷- ایجاد فضای گفت گو؛ استفاده از میز اداری مدرن

استفاده از میز اداری مدرن 2

 • فضایی برای همکاری و مشورت را مشخص کنید، مانند فضاهای کافی بار، اتاق‌های جلسه با میز اداری کوچک و گوشه‌هایی برای طوفان ذهنی.
 • صندلی‌ اداری راحت، میز اداری برای نوشتن و تجهیزات صوت و تصویر را در این فضاها فراهم کنید.

۸- استفاده از طراحی بیوفیلیک

 • گیاهان آپارتمانی، دیوارهای سبز و بافت‌های طبیعی را برای وارد کردن حسی از طبیعت به داخل فضای اداری استفاده کنید.
 • روی هر میز اداری یک گلدان کوچک قرار دهید.
 • از پنجره‌های بزرگ برای ارتباط فضا با مناظر خارجی استفاده کنید.

۹- از عناصر برندینگ استفاده کنید

 • هویت و برند شرکت خود را از طریق طرح‌های گرافیکی، لوگوها، استیکرها و آثار هنری به وجود آورید.
 • استیکرهای سفارشی و گرافیک‌هایی طراحی کنید که با زبان بصری برند شما همخوانی داشته باشند.

۱۰- شخصی سازی فضای کاری

 • به کارمندان اجازه دهید میز اداری خود را با المان‌های شخصی مانند گیاهان، آثار هنری یا عکس‌ها شخصی‌سازی کنند.این کار باعث ایجاد احساس مالکیت و راحتی در محیط کار می‌شود.

۱۱- فضای اداری اکوستیک؛ استفاده از میز اداری مدرن

 • متریال جاذب صوتی، پانل‌های صوتی و پارتیشن اداری را به منظور کاهش نویز و ایجاد یک محیط متمرکز در بر گیرید.

۱۲- بایگانی را بهینه‌سازی کنید

 • کمدهای اداری انتخاب کنید که با دکوراسیون دفتر کار و میز اداری همخوانی داشته باشند.
 • در نظر داشته باشید میز اداری ال دار که کمد، کشو و فایل‌هایی جهت بایگانی دارد برای استفاده مناسب از فضا استفاده کنید.

۱۳- رسیدگی منظم

 • دفتر را به طور منظم تمیز کرده و نگه‌داری کنید تا اطمینان حاصل شود که فضایی راحت و دعوت‌کننده برای کارمندان باقی می‌ماند.
 • استفاده از ام دی اف آنتی گرفتن برای میز اداری به تمیز بودن میزهای کار کمک بسیار زیادی می‏کند.

کلام پایانی

به یاد داشته باشید که یک طراحی دفتر کار مدرن موفق، آن است که نیازهای کارمندان شما را مرتفع کند در حالی که ارزش‌های سازمان شما را بازتاب دهد. انعطاف‌پذیری و قابلیت تطبیق عناصر کلیدی هستند که در طراحی میز اداری باید به آن توجه کرد، زیرا محیط دفتر کار ممکن است با تغییر روندها و دینامیک‌های کاری تغییر کند. اگر قصد دارید که دفتر کارتان را باز طراحی کنید یا کارآفرینی هستید که قصد راه‌ اندازی یک فضای اداری مدرن را دارد، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره خرید مبلمان اداری و طراحی داخلی رایگان با کارشناسان ما در مبلمان اداری بینو که دارای سابقه طراحی و راه اندازی پروژه های مختلف از جمله انواع فضای اداری و دفتر کار مدرن هستند، تماس حاصل فرمایید.

۵/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید