طراحی اتاق استراحت

طراحی و اجرای انواع اتاق استراحت و فضای بازی در مبلمان اداری بینو

دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید

جهت اخذ مشاوره پیش از خرید مبلمان اداری با مشاورین ارشد بینو تماس بگیرید

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : برای طراحی اتاق استراحت و فضای بازی از چه شرکت هایی می‌توان استفاده نمود؟ بهترین شرکت‌ها در زمینه ساخت اتاق استراحت و طراحی فضای بازی کدامند؟ یکی از نکات مهم درباره نیروی کار در شرکت‌، این است که هر کارمند یا نیرو، نیاز به زمان استراحت و بازیابی انرژی دارد. در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و بر اساس تحقیقات علمی ثابت شده که اختصاص زمان استراحت برای بازیابی انرژی جسمی و ذهنی، می‌تواند تا ۴۰ درصد میزان کارایی نیروها را افزایش دهد. بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده مشخص گشته که زمان استراحت در تایم کاری بهره‌وری را افزایش داده و راهی موثر برای حفظ توان ذهنی و تمرکز نیروی انسانی می‌باشد.

با توجه به اهمیتی که بازیابی انرژی در محیط‌های اداری و کاری دارد، لازم است تا برای زمان استراحت فضایی وجود داشته باشد تا افراد بتوانند از اتاق کار و فعالیت های اداری خود برای مدتی دور شده و در محیطی جدید به استراحت بپردازند.

می‌توان گفت که وجود اتاق استراحت و فضای بازی در محل کار یکی از بخش‌های مهم مراکز اداری و تجاری می‌باشد که باید به آن توجه ویژه شود. وجود مراکزی ویژه مانند اتاق استراحت و فضای بازی برای کارکنان در شرکت‌ها می‌تواند باعث فعال‌تر شدن میزان خلاقیت و احساس رضایت از محیط کاری گردد. به همین دلیل لازم است تا شرکت ها و مراکز اداری، زمانی را برای استراحت و بازیابی انرژی به کارکنان و نیروهای خود اختصاص داده و به شکلی در فرآیند کاری خود از تاثیرات مثبت و سازنده این موضوع استفاده نمایند.

سبک‌ طراحی اتاق استراحت

طراحی اتاق استراحت
در طراحی و چیدمان اتاق استراحت و فضای بازی، سبک‌های متفاوتی وجود دارد که هر کدام نسبت به شرایط محیطی در مرکز اداری می‌تواند متفاوت باشد. این سبک‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده و نسبت به چارچوب‌های اداری دیگر از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است تا کارکنان بتوانند در آن احساس آرامش کرده و به بازیابی انرژی و استراحت بپردازند.

به طور مثال، از مبل و صندلی اداری که در محیط کاری از آن استفاده می‌شود، در اتاق استراحت نباید استفاده شود. در همین راستا، مبلمان اداری بینو با استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن سعی کرده تا در طراحی اتاق استراحت و فضای بازی به بهترین شکل ممکن عمل نماید.

اهمیت وجود اتاق استراحت در شرکت‌ها

علی رغم تمامی اطلاعاتی که در رابطه با نحوه افزایش کارایی و بهره‌وری افراد درشرکت ها وجود دارد، متاسفانه برخی از شرکت‌ها و مراکز اداری، اهمیت وجود فضای استراحت را برای نیروهای خود نادیده گرفته که در نتیجه آن تاثیرات مثبتی را که بر بهبود عملکرد پرسنل کاری ایجاد می شود را از دست می‌دهند. بسیاری از شرکت‌های تجاری از اهمیت وجود اتاق استراحت بی‌اطلاع بوده و آن را نادیده می‌گیرند.

نکته مهم در رابطه با وجود فضاهای استراحت و بازی در شرکت‌های تجاری و مراکز اداری، این است که وجود این گونه فضاها در محیط‌های کاری می‌تواند راندمان کاری شرکت‌ها را به شکل ویژه‌ای بهبود بخشد. در حقیقت اتاق استراحت، فضایی ایجاد می‌کند تا کارکنان شرکت‌ها از مسئولیت‌های کاری خود برای مدت کوتاهی فاصله گرفته و از لحاظ روحی، ذهنی و جسمی شارژ شده و انرژی مورد نیاز برای ادامه روند کاری را به دست آورند.

وجود فضای استراحت و بازی باعث کاهش استرس و افزایش بهره‌وری و بهبود رفاه کلی کارمندان شرکت‌ها را ایجاد می کند. در همین رابطه، مبلمان اداری بینو با طراحی و اجرای اتاق استراحت بر اساس استانداردهای روز دنیا شامل امکانات ویژه برای رفاه و آسایش کارمندان شرکت‌ها می باشد، سعی کرده تا شرایطی را ایجاد کند تا مراکز اداری بتوانند به شکلی صحیح شرایط رشد و افزایش بهره‌وری خود و کارمندانشان را ایجاد نمایند.

وجود امکانات و ابزارآلات مورد نیاز در اتاق استراحت شامل چندین فاکتور اصلی می‌باشد که مهمترین آنها تکیه‌گاه‌های راحتی، صندلی‌های استراحت و مبل‌های تنظیم شونده می‌باشد که می‌توانند به خوبی از افراد پشتیبانی کرده و آرامش مورد نیاز را برای آنها فراهم آورند. در همین رابطه، استفاده از امکانات با کیفیت در فضای استراحت می‌تواند دوام و راحتی افراد و کارمندان شرکت‌ها را تضمین نماید.

ابعاد مورد نیاز در طراحی اتاق استراحت

طراحی اتاق استراحت
باید توجه داشت که به طور کلی کلیه کارمندان اعم از کارمندان و کارگران بخش‌های اداری و عملیاتی باید بتوانند برای دقایقی از محیط تنش زای کاری خود دور شده تا بتوانند تجدید قوا کنند.

در حقیقت مدیران شرکت‌ها باید شرایطی را ایجاد کنند تا امکان استراحت در بازه‌های زمانی مناسب برای کارکنان و پرسنل وجود داشته باشد. در همین رابطه، وجود فضایی برای اتاق استراحت کارکنان یکی از بهترین متدها و روش‌هایی است که می‌تواند در ایجاد شرایط مورد نیاز موثر واقع شود. در همین رابطه، مبلمان اداری بینو با استفاده از عناصر مختلف مورد نیاز در اتاق استراحت مانند نورپردازی، طرح‌های رنگی و آکوستیک فضای استراحت و بازی، محیطی را ایجاد می‌کند تا آرامش مورد نیاز کارمندان شرکت‌ها فراهم گردد.

وجود فضای بازی در مراکز اداری و تجاری می‌تواند نقش مهمی را در تعادل میان کار و بازیابی انرژی برای افراد را فراهم آورد. وجود امکانات تفریحی مانند پازل های فکری و ورزش‌های سبک دیگر در محیط کاری می‌تواند فضای مثبت و پر انرژی را ایجاد نماید.

شرکت برنا یاور ویرا به اهمیت حیاتی فضاهایی که می‌توانند نیازها و ترجیحات سازمانی را برآورده سازند را با استفاده از طرح‌های نوآورانه و خلاق خود طراحی و پیاده سازی کرده است. برخی از این فعالیت‌ها عبارتند از کنسول‌های بازی، بازی‌های رومیزی مانند میزهای فوتبال، گلف مینیاتوری و غیره. وجود اتاق استراحت و فضای بازی می‌تواند تضمین کننده افزایش بهره‌وری در میان کارکنان یک شرکت باشد. وجود فضاهای بازی و استراحت به کارمندان این ایده را می‌دهد که می‌توانند در بحث‌های غیر رسمی شرکت کرده و تبادلات مختلفی را در رابطه با فعالیت‌های کاری داشته باشند. اتاق استراحت می‌تواند با استفاده از امکانات مختلفی مانند صندلی‌های مدولار، تخته‌های سفید متحرک برای کارمندان شرایطی را ایجاد کند تا مناطق بازی را به فضای کاربردی برای فعالیت‌های گروهی و ایده پردازی تبدیل نمایند.

طراحی اتاق استراحت در مبلمان اداری بینو

مبلمان اداری بینو دارای تجربه بی ‌نظیری در رابطه با طراحی انواع اتاق استراحت و فضای بازی و همچنین انواع خدمات دیگر در زمینه طراحی و اجرای انواع دکوراسیون و مبلمان اداری در فضاهای اداری و خانگی می‌باشد. شرکت برنا یاور ویرا عنوان مبلمان اداری بینو با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و پیاده‌سازی طرح‌های مختلف اداری و تجاری یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در زمینه مبلمان اداری می‌باشد. امکاناتی که این شرکت برای طراحی اتاق استراحت و فضای بازی مورد استفاده قرار می‌دهد، دارای امکانات مختلفی برای تمرکز حواس، تمدد اعصاب، ابزارهای جوانسازی و صندلی‌های ماساژ برای بازسازی جسمی و ذهنی می باشد.

طراحی کلی دفاتر اداری از مهمترین تخصص‌های این شرکت در زمینه ایجاد محیط‌های اداری منسجم و کاربردی می‌باشد که در نهایت می‌تواند باعث افزایش چشمگیر بهره‌وری و رفاه کارکنان شرکت ها‌گردد. مبلمان اداری بینو با برخورداری از یک تیم متخصص طراحی و پیاده‌سازی آماده است تا با استفاده از تکنولوژی های روز به طراحی و اجرای فضاهای اداری مانند اتاق استراحت و فضای بازی در مراکز و شرکت ها اقدام ورزد.

۱. سفارشی سازی در اجرای پروژه ها

طراحی اتاق استراحت
یکی دیگر از خدمات مبلمان اداری بینو در طراحی و پیاده‌سازی فضاهای استراحت و بازی استفاده از سفارشی ‌سازی علایق و نیازهای کارکنان هر شرکت بر اساس شرح وظایف آنها می‌باشد. در این بین، استفاده از رویکردهای مشارکتی در طراحی فضاهایی که می توانند باعث افزایش احساس رضایتمندی کارکنان و مشارکت آنها در فعالیت‌های تجاری‌شان گردد را فراهم می‌آورد.

مبلمان اداری بینو طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات را برای تقویت و تکمیل امکانات مورد نیاز شرکت‌ها برای افزایش بهره‌وری مانند اتاق استراحت و فضای بازی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. در همین رابطه می توان از صندلی‌های ارگونومیک، میزهای قابل تنظیم، محلول‌های ذخیره‌سازی و پنل‌های آکوستیک برای ضد صدا کردن محیط استراحت نام برد.

۲. استفاده از متریال ها و امکانات تخصصی

در این بین می‌توان عنوان کرد که استفاده از محصولات با کیفیت و ارگونومیک در اتاق استراحت و فضای بازی می‌تواند یک محیط منسجم و کاربردی را برای افزایش بهره‌وری کارکنان شرکت‌ها را ایجاد نماید. استفاده از صندلی‌های ارگونومیک مبلمان اداری بینو ‌می تواند راه حلی برای بهینه سازی شرایط اقامتی افراد در فضای استراحت باشد. استفاده از این صندلی ها به شکلی است که می تواند امکاناتی را ارائه ‌دهد که ضامن سلامت افراد گردد. وجود قابلیت‌های ویژه مانند تنظیم ارتفاع، سفارشی سازی دسته های صندلی، تنظیم ارتفاع، محافظت از مشکلات اسکلتی عضلانی در افراد را تضمین می‌کند. کارمندان و کارکنان شرکت‌ها در اتاق استراحت می‌توانند از این صندلی‌ها استفاده کرده و برای تجدید قوا از آنها بهره ببرند و در طول زمان استراحت به بازیابی انرژی روانی و جسمی خود بپردازند. از سوی دیگر، میزهای قابل تنظیم این امکان را می‌دهد که در حالت‌های نشسته و ایستاده از آن استفاده کنند و اثرات منفی نشستن طولانی مدت را به شکل ویژه‌ای کاهش دهند.

کلام پایانی

ما در مبلمان اداری بینو به اهمیت وجود اتاق استراحت و فضای بازی در مراکز تجاری و اداری پی برده‌ایم و به شما با طرح‌های اختصاصی خود همچنین طیف گسترده‌ای از محصولات مورد نیاز برای هر فرد در سازمانتان، آماده ارائه خدمات هستیم. تخصیص فضای استراحت و بازی به همراه امکانات مورد نیاز استاندارد و ارگونومیک و لوازم جانبی مهم دیگر می‌تواند به افزایش رفاه کارکنان و همچنین افزایش بهره‌وری آنان کمک نماید. تیم طراحی و پیاده سازی متعهد ما در مبلمان اداری بینو با استانداردسازی و ایجاد شرایط مناسب از نظر زیبایی شناسی آماده است تا نیازهای شما مشتریان ارجمند را برآورده سازد.

سوالات متداول

۱- برای طراحی و اجرای اتاق استراحت چه باید کرد؟

برای طراحی و اجرای انواع اتاق‌ها و فضاهای استراحت و بازی در مراکز تجاری و اداری می‌توانید با مشاورین ما در مبلمان اداری بینو تماس حاصل فرمایید و از خدمات تخصصی ما در این زمینه استفاده نمایید.

۲- مهمترین فاکتورها برای طراحی اتاق استراحت چیست؟

برای طراحی استاندارد اتاق استراحت باید به فضای مورد نیاز دقت شود. از سوی دیگر، به امکانات و لوازم جانبی مورد نیاز در این فضاها مانند صندلی و میز ارگونومیک، وجود امکانات پذیرایی و همچنین ابزارهای مورد نیاز برای جلوگیری از سر و صدای محیطی باید توجه ویژه شود.

BAYNOGROUP

ما را دنبال کنید!

برای دریافت آخرین اعلان ها ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

۵/۵ - (۴ امتیاز)