توسط: تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

این روزها خیلی از مردم در اکثر نقاط جهان از ترس کرونا در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. شبح ویروس کوید ۱۹ یا همان کرونا بر همه جا سایه انداخته و خیلی از ما که اکثر وقتمان را سر کار می‌گذراندیم، حالا باید دورکاری کنیم و فضای کار خانگی داشته باشیم. همه این‌ها به کنار… چه کنیم که خانه‌ برایمان قابل تحمل شود؟ چطور خانه را به جایی برای ماندن و زندگی کردن واقعی و نه فقط قرنطینه شدن در این روزهای کرونایی تبدیل کنیم؟ در این مقاله، به این مسئله می‌پردازیم.

در این باره هاوانا بتناگر که طراح داخلی مشهور در هند است، ایده‌هایی دارد که با هم مرور می‌کنیم:

خانه و فضای کار خود را تر و تمیز کنید

طی دوره قرنطینه، حواستان باشد خانه و به خصوص فضای کار خانگی شما را گرد و خاک برندارد. می‌دانیم که این وضعیت حالا حالا ها مهمان خانه‌های ما خواهد بود. بنابراین بهتر این است که گرد و خاک در خانه و فضای کار شما نباشد و اسباب اضافی را جمع کنید تا خانواده بتوانند راحت‌تر دور هم جمع شوند، بازی کنند با هم و خوش بگذرانند.

در انباری همیشه چیزهای جالبی برای فضای کار خانگی پیدا می‌شود

در این روزها، کلی وقت آزاد دارید که در اتاق زیر شیروانی و انباری خود بگردید. مطمئنا چیزهایی پیدا خواهید کرد که سالها بود دنبالش بودید و حتما هم به در طراحی فضای کار خانگی‌ به کار خواهد آمد؛ حتی می‌توانید دکور خانه خود را با آن‌ها عوض کنید و یاد و خاطره قدیم را زنده کنید.

اتاق خواب خود را به چیز دیگری تبدیل کنید؛ حتی فضای کار خانگی!

اتاق خوابتان را به یک گالری هنری، کتابخانه، فضای ورزشی یا فضای کار خانگی تبدیل کنید. انتخابتان هر چه باشد، سعی کنید خانه‌تان را هر چه بیشتر سرزنده و شاداب نگه‌ دارید. مثلا از پوسترهای کلاسیک، نقاشی‌ها و اشیاء دکوری دیگر استفاده کنید. این را در فضای کار خانگی هم می‌توان پیاده کرد. از آنجا که نمی‌توانیم بیرون برویم، می‌توانیم بیرون را به داخل خانه و فضای کار خانگی خود بیاوریم! اگر گل و گیاه داخل خانه بگذاریم و هوای باغچه‌ی کوچکمان را داشته باشید، حالتان بهتر خواهد شد.

حواستان به رنگ‌ها در فضای کار خانگی باشد

رنگ روی قوه خلاقیت اثر زیادی دارد؛ بنابراین وقت انتخاب رنگ فضای کار خانگی خود حسابی حواستان به رنگ باشد. رنگ فضای کار خانگی نباید جوری باشد که شما را خواب‌آلود کند؛ ولی نباید شما را هم آشفته و تحریک کند؛ چیزی وسط این دو حالت باید در نظر بگیرید. اگر در طراحی فضای کار خانگی خود سایه‌هایی از آبی و زرد در نظر بگیرید، روی بهره‌وریتان تاثیر زیادی خواهد داشت.

خانه‌ خود را سلطنتی کنید

تابستان در راه است. پس بهتر است محیطی آرامبخش درست کنید. مثلا اگر یک صفحه گلدار بالای تخت خود جاگذاری کنید ایده خوبی است. می‌توانید یک سایبان سبک و بلند هم از سقف خود آویزان کنید و حسابی سلطنتی شوید! ولی یادتان باشد این مناسب فضای کار خانگی شما نیست!

هال خود را دریابید!

افراد معمولا بیشتر وقت خود را در هال خانه می‌گذرانند. خیلی مهم است جدای از ایده‌هایی برای فضای کار خانگی که دارید، چشمی هم به هال خود داشته باشید. باید اعضای خانواده بتوانند راحت در آن حرکت کنند و دور هم جمع شوند. به علاوه باید گرد و خاک نداشته باشد و تمیز باشد.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان لطفا با مشاورین ارشد مبلمان اداری بینو تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید