فضای کار اشتراکی

طراحی و اجرای انواع فضای کار اشتراکی و کار گروهی در مبلمان اداری بینو

دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید

جهت اخذ مشاوره پیش از خرید مبلمان اداری با مشاورین ارشد بینو تماس بگیرید

مبلمان اداری بینو : بهترین روش طراحی و پیاده سازی فضای کار اشتراکی چیست؟ امروزه با شتاب چشمگیر رقابت در دنیای تجارت از یک سو همچنین افزایش بیش از حد تورم در ایجاد فضاهای اداری، اکثر شرکت‌ها برای برآورده ساختن نیازهای مشتریان خود مجبور شده اند تا از فضای کار گروهی استفاده نمایند تا بتوانند پاسخگوی مشتریان خود بوده و از دنیای تجارت عقب نمانند.

در حقیقت شرکت‌ها مجبورند تا برای جلوگیری از عقب ماندگی در دنیای تجارت از نیروی کار متخصص بیشتری استفاده کرده تا بتوانند پاسخگویی مناسبی به مشتریان و بازار خود داشته باشند. به همین دلیل، ایجاد فضای کاری مناسب و استاندارد برای کارکنان، یکی از مهم‌ترین چالش هایی است که شرکت های تجاری و اداری با آن روبرو هستند. به همین دلیل شرکت ها و استارتاپ های مختلف مجبور شده اند تا برای جبران کمبود فضای مورد نیاز خود و کاهش هزینه های جاری شرکت از امکان جدیدی با عنوان فضای کار اشتراکی استفاده نمایند تا بتوانند از نیروی کار متخصص بیشتری استفاده نمایند.

اما استفاده از فضای کار گروهی دارای مشکلات و چالش‌هایی می‌باشد که شرکت‌ها باید برای جلوگیری از کاهش عملکرد کارکنان خود با آنها روبرو شوند و راه حل مناسبی برای آنها بیابند. به همین دلیل، ما در مبلمان اداری بینو به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های طراح و اجرا کننده فضای کار اشتراکی در کشور تصمیم داریم تا شما را با جزئیات بیشتری از این موضوع آشنا نماییم. اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید لطفاً ما را تا انتهای این نوشتار همراهی بفرمایید.

ویژگی های فضای کار اشتراکی

در گذشته شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف برای کارمندان و نیروهای اداری خود از اتاق‌های مجزا استفاده می‌کردند. نیروها و کارکنانی که در این شرکت‌ها فعال بودند به صورت جداگانه به رفع مشکلات مراجعه کنندگان و مشتریان خود می‌پرداختند. اما امروزه به دلیل افزایش جمعیت و همچنین افزایش اجاره بهای فضاهای تجاری بزرگ، کسب و کارها برای نگهداری و اداره امور خود مجبورند تا از فضاهای اشتراکی استفاده نمایند.

به همین دلیل، مدیران شرکت‌ها با اجاره فضاهای کوچکتر و استفاده از امکانات و ویژگی های فضای کار گروهی می‌توانند به حیات خود در دنیای تجارت ادامه دهند. بر همین اساس، فضای کار اشتراکی به عنوان یک امتیاز برای شرکت‌هایی که از توانایی‌های مالی زیادی برخوردار نیستند می تواند کاملا کمک کننده باشد.

در فضاهای اشتراکی استفاده از میز کار گروهی و امکانات دیگر می‌تواند به کاهش هزینه‌های شرکت‌ها کمک کرده و شرایطی را فراهم آورد تا سازمان‌های مختلف بتوانند با آرامش بیشتری بدون پرداخت هزینه‌های گزاف به کار خود ادامه دهند.

ایده فضای کار گروهی

فضای کار گروهی برای اولین بار در سال‌های ۲۰۰۵ میلادی توسط افرادی که توانایی ایجاد فضاهای کار مجزا را نداشتند ایجاد شد و توانست موقعیت‌های مناسبی برای شرکت‌هایی که از توانایی مالی بالایی برخوردار نبودند ایجاد نماید. در فضای کار اشتراکی افراد می‌توانند به مسئولیت‌های کاری خود پرداخته و در ضمن همکاری در کنار یکدیگر در فضایی پویا و کارآمد به فعالیت های کاری خود ادامه دهند.

مزایای استفاده از فضای کار اشتراکی

استفاده از فضای کار اشتراکی دارای اهمیت و مزایای بسیاری برای شرکت‌های نوپا و حتی بزرگ می‌باشد و می تواند در روند و راندمان شرکت ها به شکل چشمگیری موثر واقع شود. بطور کلی شرکت‌ها با استفاده از فضای کار اشتراکی می‌توانند عملکرد کارکنان و بهره وری شرکت را به خوبی افزایش داده و از مزایای این شکل از فضاهای اداری بهره مند شوند. برخی از مزایای استفاده از فضای کار گروهی عبارت است از :

 • استفاده از متخصصین بیشتر
 • بهبود روابط اجتماعی
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها
 • وجود حمایت و پشتیبانی ذهنی و روانی
 • افزایش تجربه کاری

۱- استفاده از تخصص افراد

یکی از مهمترین مزایای استفاده از فضای کار اشتراکی بهره‌مند شدن از تخصص افراد مختلف در یک شرکت می‌باشد. با استفاده از اینگونه فضاها شرکت‌ها می‌توانند از مجموعه‌ای از افراد و نیروهای متخصص که همسو هستند استفاده کرده و برای پیشبرد اهداف سازمانی خود به شکلی موثر استفاده نمایند. کاهش هزینه‌ها می تواند به شرکت‌ها کمک کند تا از افراد متخصص بیشتری برای رشد و توسعه شغلی و ادامه حیات در بازار هدف استفاده شود.

به همین دلیل، لازم است تا شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌های خود و تخصیص آن برای بکارگیری نیروهای متخصص بیشتر اقدام نمایند. در همین رابطه، مبلمان اداری بینو به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه طراحی و پیاده‌سازی فضای کار اشتراکی می ‌تواند به شما در طراحی و اجرای این گونه از فضاهای کارآمد کمک نماید.

۲- بهبود روابط اجتماعی در فضای کار اشتراکی

استفاده از فضای کار گروهی می‌تواند به افراد در بهبود روابط اجتماعی و کاری کمک نماید. بر اساس تحقیقات، افرادی که در محیط‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند به صورت چشمگیری می توانند قابلیت‌های فردی خود را توسعه دهند و با دیگر همکاران خود به شکل خلاق و موثر ارتباطات داشته باشند. اینگونه فضاها باعث می‌شود که نیروهای حاضر در یک شرکت همکاری صمیمانه و نزدیکی داشته باشند و روابط و راندمان کلی کار افزایش پیدا‌کند.

۳- صرفه جویی در هزینه‌های شرکت

امکانات رفاهی و همچنین ایجاد فضاهای مجزا برای شرکت‌ها بسیار هزینه بر بوده و از راندمان و پیشرفت آن شرکت به شکل جدی جلوگیری به عمل می‌آورد. در همین رابطه، استفاده از فضای کار اشتراکی و کار گروهی می‌تواند از پرداخت هزینه‌های گزاف و بیهوده برای ایجاد فضاهای مجزا و فردی جلوگیری کرده و به شرکت فرصت رشد بدهد. برخی از این هزینه‌ها می‌تواند شامل آشپزخانه، اتاق استراحت و بایگانی، تجهیزات اداری مجزا، نورپردازی و لوازم تکنولوژی دیگر باشد که در فضاهای اشتراکی به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرده و شرکت را از پرداخت هزینه نصب و نگهداری بیشتر معاف می کند.

۴- حمایت و پشتیبانی گروهی

استفاده از فضاهای مشترک و گروهی می‌تواند ایده‌های خلاقانه ذهنی افراد را توسعه داده و با استفاده از حمایت‌های تیمی و گروهی افراد می‌توانند از استعدادهای خود به شکلی موثر استفاده نمایند. به طور کلی، استفاده از فضای کار اشتراکی این امکان را به افراد می‌دهد تا به راحتی بتوانند ایده‌های ذهنی خود را در قالب نظریه‌های عملی و موثر با حمایت و کمک دیگر متخصصین به اجرا درآورند.

در گذشته افراد در فضاهای مجزا از همچین امکانی برخوردار نبودند و هر کس می‌بایست به تنهایی مسئولیت‌های خود را به شکل کاملاً ایزوله شده به اجرا در آورد. اما امروزه با ایجاد فضای کار گروهی افراد می توانند بر روی توانایی‌های شخصی خود کار کرده و به شکلی موثر آن را توسعه دهند.

اگر شما جزو شرکت‌هایی هستید که از نیروهای متخصص به صورت مجزا و فردی استفاده می‌کنید پیشنهاد ما این است که برای کاهش هزینه‌های خود و همچنین افزایش راندمان کاری شرکتتان از کمک‌های تخصصی ما در مبلمان اداری بینو استفاده نمایید و برای ایجاد فضای کار گروهی خود اقدام نمایید.

۵- افزایش تجربه کاری

تمامی شرکت‌ها و استارتاپ‌ها تمایل دارند تا تجارت و کسب و کار خود را توسعه داده و به شکلی موثر آمادگی لازم برای توسعه شرکت را پیدا کنند. در همین رابطه، استفاده از فضای کار اشتراکی به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا نیروهای خود را آموزش داده و در کنار یکدیگر از تجربیات کار گروهی بهره‌مند شده و آمادگی لازم برای توسعه شرکت و راندمان کاری را به دست آورند.

ما نیز در مبلمان اداری بینو به شما کمک خواهیم کرد تا با طراحی یک فضای کار گروهی پیشرفته و مدرن بتوانید از امکانات بی‌نظیر این چنین فضاها به شکلی موثر بهره‌مند شوید. شما همراهان ارجمند با تماس با مشاورین ارشد در مبلمان اداری بینو می‌توانید از مشاوره‌های تخصصی ما استفاده کرده و ایده‌های خلاق ذهن خود را در طراحی و توسعه کار گروهی خود به اجرا درآورید.

طراحی و اجرای فضای کار اشتراکی

طراحی و پیاده سازی بدنه فیزیکی فضای کار گروهی یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در پیاده‌سازی و اجرای این گونه فضاها وجود دارد. به همین دلیل، لازم است تا با استفاده از متخصصین شرکت‌های طراحی و پیاده‌سازی فضاهای گروهی برای اجرای فضای مورد نیاز خود اقدام نمایید. در حقیقت برای اجرای فضای اداری مشترک خود لازم است تا ابتدا به یک طراحی منسجم و استاندارد که بر اساس استانداردهای طراحی انجام گرفته دست پیدا کنید و پس از آن برای پیاده‌سازی آن اقدام نمایید.

در طراحی و پیاده سازی فضای کار اشتراکی لازم است تا به برخی از مهم‌ترین اجزای این گونه فضاها در شرکت‌ها دقت شود. برخی از مهم‌ترین فاکتورها عبارتند از :

 • ارتباط هر بخش با نیازهای متخصص و نیروی کار
 • نورپردازی دقیق و مناسب
 • وجود اتاق جلسات
 • وجود تجهیزات حرفه‌ای
 • انعطاف پذیری در محیط
 • وجود حریم خصوصی برای افراد

۱. حفظ حریم خصوصی

به طور کلی، هر کدام از این فاکتورها می‌توانند به افزایش راندمان کاری افراد و نیروها در محیط شرکت کمک نماید. حفظ حریم خصوصی افراد و نیروهای متخصص در فضای کار اشتراکی یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در زمان طراحی و پیاده‌سازی این گونه فضاها باید با دقت مورد توجه قرار گیرد. افراد باید بتوانند ضمن اینکه در یک محیط گروهی در حال فعالیت هستند از حریم خصوصی مناسب برخوردار بوده تا بتوانند با تمرکز و بدون نگرانی، به کار و مسئولیت‌های خود ادامه دهند.

۲. تخصص افراد لحاظ شود

علاوه بر این، هر شخص و نیروی متخصص نسبت به تخصص و کاری که انجام می دهد و مسئولیت‌هایی که به عهده دارد باید دارای میز کار شخصی و کار حرفه‌ای مورد نیاز خود باشد. در طراحی و پیاده‌سازی فضای کار اشتراکی باید نیاز هر کدام از افراد متناسب با کار و تخصص لحاظ شود تا بتوانند به کار خود با موفقیت ادامه دهند. استفاده از سیستم روشنایی و نورپردازی یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید بر اساس استانداردهای طراحی مدرن انجام پذیرد. علاوه بر این وجود فضای مناسب برای برگزاری جلسات فردی و گروهی نیاز به یک اتاق جلسات را در شرکت ایجاب می‌کند.

۳. تجهیزات حرفه ای

وجود تجهیزات حرفه‌ای برای متخصصین از مهمترین فاکتورهایی است که در زمان طراحی و پیاده‌سازی اولیه باید مد نظر قرار گرفته تا افراد بتوانند با تمرکز بر روی کار خود عمل نمایند. استفاده از تجهیزات مدرن و تکنولوژی روز مانند اسکنر، کامپیوتر، میز اداری، اینترنت پرسرعت و دیگر تجهیزات فضای کار اشتراکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند راندمان افراد را افزایش بخشد.

۴. انعطاف پذیری فضای اشتراکی

توجه داشته باشید که در یک فضای کار گروهی نیروهای متخصص با تخصص‌های متنوع مشغول به فعالیت هستند. این گونه فضاها باید به شکلی طراحی و پیاده سازی شوند که افراد با تخصص‌های متفاوت بتوانند در کنار یکدیگر به فعالیت روزانه خود ادامه دهند. در همین رابطه، وجود انعطاف پذیری مناسب که بر اساس استانداردهای طراحی پیاده سازی می‌شود می‌تواند به راندمان کلی شرکت کمک شایانی نماید.

شرکت‌های طراح فضای کار اشتراکی

با توجه به میزان اهمیت و استقبال شرکت‌ها از فضای کار اشتراکی، همچنین کاهش هزینه‌های بالای موجود در شرکت‌ها برای ایجاد فضاهای مجزا، لازم است تا شرکت‌ها از طراحان و متخصصین این زمینه استفاده نمایند. در همین رابطه، شرکت برنا یاور ویرا با نام تجاری بینو یکی از تولید کنندگان موفق تجهیزات اداری و مبلمان اداری است که شما را در طراحی و پیاده‌سازی انواع محیط‌های اداری همراهی می کند.

کلام پایانی

طراحی و پیاده سازی فضای کار اشتراکی ارزان می‌تواند به افراد و شرکت‌ها کمک کند تا کسب و کار خود را بدون پرداخت هزینه‌های اضافی توسعه داده و در مسیر رشد قرار دهند. اصولاً در طراحی فضای کار اشتراکی استفاده از انواع پارتیشن اداری می‌تواند فضای امن و راحت بیشتری برای نیروها و کارکنان شرکت‌ها ایجاد نماید. به همین دلیل، اگر برای اجرای فضای اشتراکی خود به دنبال بهترین قیمت و بالاترین کیفیت هستید، می‌توانید با مشاورین ما در مبلمان اداری بینو تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

۱- چه شرکت‌هایی می‌توانند پیاده سازی فضای کار اشتراکی را انجام دهند؟

شرکت‌های طراحی و تولید مبلمان اداری و طراحی دکوراسیون داخلی اداری که دارای تجربه و تخصص کافی هستند می‌توانند در طراحی و پیاده‌سازی انواع فضاهای کار گروهی به شما کمک کنند. در همین رابطه، شرکت‌هایی که دارای تیم متخصص طراح و همچنین تیم پیاده سازی و اجرای انواع دکوراسیون داخلی هستند، توانایی این را دارند که به شما در اجرای فضاهای مورد نیاز اداری کمک نمایند.

۲- مهمترین ویژگی‌های فضای کار اشتراکی چیست؟

برای طراحی و پیاده سازی انواع فضای کار گروهی لازم است تا به فاکتورهای مهمی مانند حفظ حریم خصوصی افراد، انعطاف پذیری محیطی، وجود امکانات و تکنولوژی‌های روز مانند کامپیوتر، تجهیزات اداری و غیر توجه شود.

BAYNOGROUP

ما را دنبال کنید!

برای دریافت آخرین اعلان ها ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)