توسط: تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۶ 0 دیدگاه

اگر قصد خرید صندلی یا مبلمان اداری را برای دفتر کار خود دارید، بهتر است قبل از هر اقدامی این مطالب را بخوانید. نکات مهمی قبل از خرید صندلی و مبلمان اداری وجود دارد که بهتر است مدنظرتان باشد. امروزه همه ما ساعات طولانی از روز را در محل کار خود می‌گذرانیم و تعداد بسیار زیادی از ما در دفاتر اداری مشغول به کار هستیم. بنابراین انتخاب مبلمان مناسب برای فضاهای اداری نقش بسیار مهمی در سلامتی جسمی ما خواهد داشت.

نکات خرید مبلمان اداری و تجهیزات

در این مطلب می‌خواهیم نکات بسیار مهمی را در خصوص مبلمان اداری راحت و مناسب با شما در میان بگذاریم. برای آنکه در مبلمان اداری و صندلی‌های اداری، احساس راحتی داشته باشیم، باید در طراحی آنها به نکات زیر توجه کنیم:

صندلی اداری

یک صندلی اداری راحت طوری طراحی شده است که در هنگام استفاده از آن، ران‌ها تقریباً افقی، ساق پاها عمودی و بدن در وضعیت قائم قرار گیرد. از این‌رو ارتفاع صندلی می‌بایست کمی کوتاه‌تر از ارتفاع رکبی (ارتفاع زانو) باشد. صندلی‌های دفتری ترجیحاً باید دارای ارتفاع قابل تنظیم و قفل شدن باشند. زمانی‌که از صندلی‌هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع استفاده می‌شود، هم کاربران کوچک اندام قادرند سطح میز کار را متناسب با اندازه‌های فیزیکی بدن خود تنظیم کنند هم کاربران درشت اندام. معمولاً صندلی‌هایی که به شکل ارگونومیکی تهیه شده باشند، دارای این قابلیت‌ها هستند.

میز کار

سطح میز تحریر که برای نوشتن استفاده می‌شود. از این جهت باید طوری طراحی شده باشد که کمی بالاتر از آرنج مشخص باشد. هنگام تایپ کردن باید بازوها آزاد بوده و به طور عمودی در دو طرف بدن آویزان باشند. ساعدها نیز به‌طور افقی بر روی میز اداری قرار گیرند. از این‌رو، ردیف وسط صفحه کلید می‌بایست در ارتفاع آرنج شخص قرار گیرد. از موارد بسیار مهم که باید مدنظر قرار گیرد، وجود گیره‌ی اوراق و تکیه‌گاه مچ برای تایپیست‌ها و ۱۵ درجه نسبت به خط – مانیتور کامپیوتر و استفاده از سطوح شیب‌دار برای میزها (شیب پیشنهادی ۱۰ افق ) است. باید به یاد داشته باشیم که بهترین روش برای رسیدن به شرایط مطلوب در هنگام خواندن و نوشتن، استفاده از میز تحریری است که شیب آن توسط فرد قابل تنظیم باشد.

مبل‌های اداری

عمده‌ترین مشکل مبل‌های امروزی، گود بودن بیش از حد نشیمن‌گاه و کوتاه بودن بیش از حد پشتی برخی از آن‌هاست. در چنین حالتی توصیه می‌شود اگر قرار است صندلی راحتی (مبل)، کاملاً راحت و در عین حال استاندارد باشد، باید ارتفاع پشتی تقریباً دو برابر عمق سطح نشیمن‌گاه باشد.

نتیجه گیری

ما در مبلمان اداری بینو با بیش از ده سال سابقه در تولید مبلمان اداری، دکوراسیون اداری و تجهیز فضای اداری و دولتی داریم. ما در بینو می‌توانیم به شما برای یادآوری و نکات خرید مبلمان اداری کمک کنیم. تیم فنی و مشاوران ما در مبلمان اداری بینو به صورت رایگان در خدمت شما هستند تا بهترین راهنمایی برای خرید مبلمان را با توجه به شرایط و نیازمندی شما ارایه دهند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید