توسط: تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

صندلی کامپیوتر در حال حاضر به عضوی جدایی ناپذیر از فضای اداری و کارمندی تبدیل شده است. افزایش سرعت انتقال داده‌ها و سرعت بالای تکنولوژی مسبب شده است که تمامی فضاهای اداری از سیستم‌های کامپیوتری به صورت PC و لپتاب استفاده نمایند. استفاده از این ابزارها خود نیازمند دو بخش دیگر است «صندلی اداری و میز اداری». بارها در این وبلاگ از میز کامپیوتر و انواع آن گفته‌ایم اما در این گزارش می‌خواهیم بهترین صندلی کامپیوتر را بشناسیم. صندلی کامپیوتر خوب چه ویژگی‌هایی دارد و هنگام خرید صندلی اداری کامپیوتر باید به چه نکاتی توجه کنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

صندلی کامپیوتر خوب به افزایش بازدهی کمک می‌کند
صندلی کامپیوتر خوب به افزایش بازدهی کمک می‌کند

 

صندلی کامپیوتر با چرخ یا بدون چرخ؟

در یک جمله می‌توان گفت که به هنگام خرید صندلی کامپیوتر توجه کنید که حالت نشسته خوبی داشته باشید. اگر زمان زیادی را جلوی کامپیوتر می‌گذرانید، برای جلوگیری از درد و بهبود جریان خون، صندلی کامپیوتر باید ارگونومیک، راحت و متناسب با ابعاد میز کامپیوتر شما باشد.
این روزها صندلی‌های اداری با چرخ یا کاستور بسیار رایج هستند. آن‌ها به شما امکان می‌دهند حتی هنگام نشستن به راحتی بتوانید جابه جا شوید بدون این که فشاری به خود بیآورید. اما اگر میز کار شما روی یک سطح ناهموار قرار گرفته باشد، یک صندلی اداری بدون چرخ می‌تواند گزینه بهتری باشد.

صندلی کامپیوتر با بازو یا بدون بازو؟

اگر هر روز چند ساعت از صندلی اداری استفاده می‌کنید، یک صندلی با بازوهای متحرک و قابل تنظیم می‌تواند در طولانی مدت راحتی بیشتری را برای شما ایجاد کند. مهم است که بازوهای قابل تنظیم باشند و بتوان آن را در بهیته‌ترین حالت ممکن قرار داد. آن‌ها باید بازوها و به صورت کلی دستان شما را در نقطه‌ای قرار دهند که آرنج شما در حالت طبیعی قرار گرفته و شانه‌های شما هنگام انجام کار آرام و بدون تنش باشد.
اگر به دنبال یک صندلی رایانه‌ای سبک‌تر و انعطاف‌پذیر هستید، یک صندلی ارگونومیک بدون بازو ممکن است با توجه به نیازمندی برای شما بهتر باشد. از آن جایی که بازویی ممکن است به هنگام حمل و نقل و حتی در کنار میز قرار گرفتن برای تعدادی از افرد که قد بلندتری دارند مشکل ایجاد کند، صندلی ارگونومیک کامپیوتر بدون بازو می‌تواند انتخاب خوب و مناسبی باشد.

تنظیم صندلی کامپیوتر

تنها خرید صندلی اداری مهم نیست. به خاطر داشته باشید که تنظیم صندلی اداری است که می‌تواند در سطح بهتری از دید و سطح بهتری از کارآیی برساند. برای تنظیم صندلی اداری خود می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

نشیمن‌گاه را تنظیم کنید

شما باید بتوانید تا آنجا که ممکن است از نظر زمانی بر روی صندلی خود بنشینید، در حالی که کمرتان محکم به پشتی تکیه داده است. ترجیحاً باید بین نشیمن‌گاه صندلی و پشت زانوی شما به عنوان کاربر حدود سه انگشت فاصله باشد. اگر اینطور نیست، تلاش کتید تا صندلی را تنظیم نمایید.

ارتفاع را تنظیم کنید

بهتر است ارتفاع صندلی کامیپوتر شما به گونه باشد که بازوی صندلی بتواند دستان شما را هم سطح میز نگه دارد. اگر صندلی شما دسته یا بازویی ندارد، از بازوهای خود به عنوان راهنما استفاده کنید. هنگام قرار دادن بازوها و آرنج‌ها روی میز، آن‌ها باید در زاویه طبیعی قرار بگیرند.

پشتی را تنظیم کنید

هنگامی که جلوی میز خود می‌نشینید، سعی کنید تا جایی که ممکن است به صورت کاملا درست بنشینید. هنگامی که می‌خواهید یک حالت آرامش بخش‌تر داشته باشید، می‌توانید به پشت تکیه دهید. ایده خوبی است که هر از گاهی موقعیت خود را تغییر دهید تا بدن شما در یک حالت نباشد و حالت‌های کاری متنوعی را تجربه کند.

صندلی کامپیوتر چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه باید انتخاب شود
صندلی کامپیوتر چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه باید انتخاب شود

نتیجه گیری

اگر شما یک کارفرما هستید و یا فردی هستید که برای دفتر کار خانه‌ی خود به دنبال میز اداری و علی الخصوص میز کامپیوتر اداری هستید می‌بایست پیش از خرید به چند نکته توجه کنید. این نکات عبارت‌اند از راحتی، عملکرد و ظاهر خوب. با رعایت این سه ویژگی اساسی به هنگام خرید صندلی کامپیوتر، محصول خریداری شده می‌تواند تا سال‌ها برای شما به عنوان یک ابزار مفید مورد استفاده باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید