توسط: تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۴۰۰ 0 دیدگاه
[vc_row][vc_column][vc_column_text]میز منشی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ بی‌شک و تردید میز منشی نقشی اساسی در سازمان شما ایفا می‌کند. منشی را می‌توان جزو نخستین افرادی دانست که پیش از مدیران با افراد برخورد دارد و با آن‌ها هم‌کلام می‌شود. از این رو حالات روحی، جسمی و راحتی او در کار می‌تواند به او نسبت به واکنشی که نسبت به کارفرمایان و بازدیدکنندگان موثر واقع شود. میز منشی یکی از با اهمیت‌ترین تجهیزات برای اتاق مدیران بالادستی محسوب می‌شود.

خرید میز منشی مناسب و ارزان
خرید میز منشی مناسب و ارزان

چرا میز پذیرش اهمیت ویژه‌ای دارد؟

قسمت پذیرش دفتر شما مهمتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. نه تنها به عنوان یک مرکز بین شما و مشتریان شما عمل می‌کند، بلکه اولین برداشتی است که مشتریان و بازدیدکنندگان از کسب و کار شما دارند. حتی تعدادی از طراحان دکوراسیون معتقدند که محل کار اصلی پذیرش کسب و کارها است. ایجاد فضایی راحت، دلپذیر و حرفه‌ای در محل پذیرایی شما مستلزم انتخاب دقیق مبلمان اداری است. علاوه بر آنچه در مبلمان اداری پذیرش می‌بایست در نظر بگیرید می‌بایست بدانید که میز پذیرش به عنوان یک هسته‌ی مرکزی می‌تواند هر آنچه را که در فضای پذیرش رخ می‌دهد را کنترل و تحت نظارت خوب خود قرار دهد. در این باره می‌توانید مقاله “خرید میز پذیرش- ترکیبی کامل از ظرافت و عملکرد” را نیز مطالعه کنید. در ادامه با عواملی که می‌بایست به هنگام خرید میز منشی آن‌ها را در نظر گرفت را با هم بررسی می‌کنیم.

چیدمان فضای پذیرش

ما به شما خرید میز منشی از بینو را پیشنهاد می‌کنیم زیرا برای هر فضایی نیاز به برنامه ریزی مناسب دارد، اما در نظر گرفتن چیدمان و فضا از اهمیت ویژه‌ای برای یک منطقه پذیرش برخوردار است. شما به فضای زیادی برای میز منشی، صندلی و میز نیاز دارید. اگر اتاق اضافی در دسترس دارید، می‌توانید فضایی را برای گیاهان و میزهای انتهایی و نیم ست مبلمان اداری برای بازدیدکنندگان و زمان انتظار آن‌ها اختصاص دهید. میز منشی باید نزدیک درب محل اصلی کار باشد و قسمت انتظار باید فاصله مناسبی با میز داشته باشد.

سبک مبلمان

انتخاب سبک خاص مبلمان بستگی به نوع کسب و کار شما دارد. با این حال، شما باید زیبایی‌شناسی کلی را در نظر داشته باشید و بهتر است فضای کاری سازمان خود را مدرن نگه دارید. رنگ‌های روشن، واضح و طرح‌های مدرن حال و هوای حرفه‌ای را القا می‌کنند و اولین تاثیر فوق‌العاده‌ای را برای مشتریان جدید ایجاد می‌کنند. در این بین به این نکته توجه کنید که میز منشی می‌بایست یک تفاوت ویژه در طرح، اندازه و رنگ با سایر تجهیزات اداری مورد استفاده در فضای پذیرش داشته باشد تا علاوه بر جذابیت آن را به عنوان یک مرکز به بازدیدکنندگان نشان دهد.

جنس مواد اولیه

هنگام خرید مبلمان اداری و خصوصا میز منشی و سایر تجهیزات فضای پذیرش به این نکته توجه کنید که چه جنسی را انتخاب می‌کنید. جنس مبلمان اداری در فضای پذیرش می‌بایست دوام کافی را داشته باشد. بازدیدکنندگان شما در کسب و کار اگر به صورت مداوم حضور دارند طبیعی است که استهلاک مبلمان اداری شما بالا‌تر می‌رود و از این رو به مبلمانی با جنس و دوام بالاتری نیاز دارید. بنابراین در خرید مبلمان اداری بخش پذیرش و خصوصا میز منشی خود بیتشرین وسواس را به خرج دهید تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید. انتخاب خوب و مناسب می‌تواند فضای اداری شما را در منتطقه‌ی پذیرش بهبود ببخشد. مبلمان اداری و میز منشی می‌بایست از دوام خوب برخودار باشدف فضای خوبی را در اختیار منشی قرار دهد، بدن او را در حفظ سلامتی کمک کند و … ما در مقاله‌ی “راهنمای خرید انواع میز اداری” انواع میز‌ها و جنس‌های مختلفی آن را توضیح داده‌ایم که می‌تواند شما در خرید میز اداری کمک کند.

میزهای منشی

یک میز منشی خوب به اندازه کافی بزرگ است که منشی بتواند تمام کاغذها و وسایل مختلفی را که ممکن است نیاز به قرار دادن روی آن داشته باشد، در خود جای دهد. در حالت ایده‌آل، هر میز اداری باید دو طبقه داشته باشد تا به مسئول پذیرش اجازه دهد در یک طبقه کار کند. همچنین باید چندین کشو و قفسه در اندازه‌های مختلف داشته باشد تا به سازماندهی همه چیز کمک کند.

صندلی میز پذیرش یا میز منشی

وقتی صحبت از هر صندلی و کاناپه‌ای که در قسمت پذیرش قرار می‌دهید می‌شود، راحتی نکته‌ای قابل تامل و بررسی است. مشتریان ممکن است برای مدت طولانی منتظر بمانند. شما نمی‌خواهید آن‌ها به دلیل صندلی‌های ناراحت کننده بی‌قرار و خسته شوند. علاوه بر این منشی شما به صورت مدوام می‌بایست با افراد مختلف صحبت کند و در جای خود بماندذ از این رو راحتی او بسیا مهم است. صندلی اداری منشی می‌بایست ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • قابلیت تنظیم ارتفاع
  • پشتی مناسب
  • چرخ دار بودن
  • بازوهای متحرک
  • نشیمن گاه استاندارد

نتیجه گیری

در خرید میز منشی می‌بایست علاوه بر نظارت بر کیفیت و راحتی آن، به آن چه قرار است پیرامون میز قرار گیرد نیز می‌بایست توجه شود. میز منشی می‌تواند به راحتی کار منشی کمک کند و سلامتی او را تامین نماید. علاوه بر این میز منشی می‌بایست در مکانی جانمایی شود که فضای کافی برای افراد ایجاد کند. همچنین همگن بودن، میز منشی با سایر تجهیزات نیز می‌بایست مورد توجه قرار گیرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید