توسط: تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

اندازه میز پذیرش چقدر است؟ آیا استانداردی برای آن وجود دارد؟ جنس میز پذیرش چطور؟

میزهای پذیرش یا کانتر اداری نقطع کانونی فضای انتظار شرکت شماست. به همین ترتیب، مهم است که یکی از میزهایی را انتخاب کنید که مهمانان شما در بدو ورود به شرکت احساس خوبی داشته باشند. به طور کلی شروع هر چیزی مهم‎ترین بخش آن است، این مورد درباره چیدمان فضای انتظار و واکنش آن نسبت به دیدگاه افراد نیز کاملا صدق می‎کند.

شروع شرکت جایی است که افراد و به خصوص مهمانان و مشتریان اولین گام‎های خود برای ورود می‎گذارند، پس پر واضح است که توجه به این فضا و به ویژه میز کانتر اداری در پیشبرد اهداف شرکت در راستای توسعه کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

به همین منظور بسیاری از کارفرمایان به دنبال خرید میزی عالی هستند، ولی مطمئن نیستند که چه چیزی واقعا برای فضای انتظار آن‎ها مناسب است؟ برای کشف آنچه که باید در نظر بگیرید و چگونگی انتخاب بهترین گزینه برای کسب و کارتان، این راهنمای خرید را تا پایان بخوانید.

اندازه میز پذیرش چقدر باید باشد؟

اندازه میزهای پذیرش تا حد زیادی به اندازۀ فضای انتظار شرکت شما بستگی دارد. اگر منطقه پذیرش کوچکی دارید، توصیه می‎کنیم انتخاب میزی جمع و جور می‎تواند مناسب باشد، ولی باید راحتی پذیرشگر (منشی) نیز در نظر گرفته شود. اگر با اتاق انتظار بزرگی سر و کار دارید، میز بزرگ‎تر می‎تواند ایده‎آل باشد.

میزهای مدولار برای بیشتر محیط اداری ایده‎آل هستند، زیرا آنها از لحاظ اندازه‎ای بزرگ یا کوچک شوند و خود را با اندازه فضا مطابقت می‎دهند.

در زمان اندازه‌‎گیری فضا حتما به غیر میز کانتر، مبلمان دیگری همچون: صندلی پذیرش و قفسه و کابینت‎های مخصوص ذخیره‎سازی اسناد را هم مد نظر قرار دهید.

همچنین مهم است فضای لازم برای عبور و مرور افراد و قرارگیری امکاناتی نظیر: صندلی انتظار، آبخوری و حتی استفاده از گیاهان را مورد بررسی قرار دهید.

انواع میز کانتر بر حسب اندازه؟

میزهای پذیرش در ابعاد مختلفی وجود دارد، ولی شما می‎خواهید یکی از آن‌هایی را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیاز مشتریان و مهمانانتان را بر طرف کند.

  • میزهای پذیرش ساده دارای یک سطح نوشتن برای پذیرشگر (منشی) و همچنین سطحی دیگر که معمولا بالاتر است برای دسترسی مهمانان ساخته می‌‎شود. این میز ممکن است سطح بیرونی صاف یا منحنی شکل داشته باشد و در اندازه‎‌‌های متنوعی با حضور یک یا چند پذیرشگر در پشت میز طراحی شوند. مدل‌های کوچک‎تر این نوع میز در رستوران‌‎ها بسیار دیده می‌شود.
  • میزهای L شامل یک میز اصلی و یک قسمت جانبی که زاویه‎ای ۹۰ درجه را تشکیل می‌‎دهد است که به کارکنان فضای اضافی بیشتری را برای کار می‎‌دهد. اکثر میزهای L  شکل در طرح‌‎های مختلف به مانند: مستطیلی یا منحنی، در اندازه‎‌های گوناگون و متناسب با نیازهای مختلف انواع کسب و کارها طراحی و ساخته می‌‎شوند. اندازه میز پذیرش L شکل بسیار متفاوت است و بر حسب فضای در اختیار است.
  • میزهای U شکل شامل یک سطح کار سوم برای برای استفاده بیشتر هستند. این میزها می‌‎توانند در طراحی‌‎های مستطیلی و منحنی شکل و در یک فضای انتظار بزرگ جای گیرند. اندازه میز پذیرش U شکل بسیار متفاوت است.
  • میزهای گرد ظاهری منحنی شکل و یا کاملا دایره‎ای دارند. این نوع از میزها برای اتاق‎های انتظار بزرگ که در آن می‎توانند در مرکز توجه قرار گیرند، مناسب هستند. اندازه میز پذیرش دایره‌ای بسیار متفاوت است.

میز کانتر اداری ، دارای چه متریال‎ هایی است؟

  • چوب طبیعی – این نوع از متریال میز دارای زیبا و سبکی کلاسیک است. همچنین نگاهی طبیعی به فضا می‎دهد و حس گرما بخشی دارد. بسیاری از میزهای کانتر را می‎توان از چوب طبیعی ساخت. این مدل از میز ها دارای قیمت بیشتری نسبت به متریال‎های دیگر می‎باشند، اما انتخاب خوبی برای کارفرمایان خاص پسند هستند.
  • لمینت – اگر چه لمینت ممکن است شبیه چوب واقعی باشد، ولی در واقع ساخته شده از لایه‎های فشرده شده چوب و دیگر مواد است. میزهایی که دارای ساختار سطحی لمینیت هستند، مناسب برای ادارات با ترافیک بالا هستند، زیرا لمینیت به راحتی خراشیده یا سایش بر نمی‎دارد و به طور کلی برای نگهداری و تمیز نگه داشتن نیز بسیار آسان هستند. این نوع از متریال به نسبت چوب طبیعی گزینه‎ای مقرون به صرفه است و انتخاب خوبی برای کارفرمایانی که محدودیت بودجه دارند، است.
  • روکش چوبی – روکش چوبی برای کسانی که می‎خواهند چوب واقعی را بدون پرداخت هزینه بالای داشته باشند، بسیار مناسب است. میزهای روکش چوبی پایه مشابهی به عنوان مبلمان لمینیت (مانند تخته خرده چوب) دارند، اما دارای یک لایه نازک از چوب واقعی در بالای آن هستند. این میزها را می‎توان برای تمیز کردن و مراقبت نسب به لمینت تقویت کرد. به طور کلی این چوب‎ها نگاه بسیار مجلل را ایجاد می‎کنند که از محبوبیت بالایی برخوردار است.
  • فلز – اگر چه انواع فلزات موجود هستند، بیشتر سطح میز با چوب و یا شیشه ساخته می‎شوند و فقط دارای قاب فلزی برای ثبات و زیبایی شناسی صنعتی هستند. ورق‎های فلزی معمولا از فولاد ساخته می‎شوند، هرچند ممکن است اندازه گیری‎ها متفاوت باشند و ممکن است میز روی یک قاب پوشش داده شود.
  • شیشه – در مورد میزهای شیشه‎ای، سطح کار معمولا از شیشه‎های ضخیم به دلیل جلوگیری از تخریب ساخته می‎شوند. این نوع از میزها با چارچوب فلزی یا چوبی تکمیل می‎شوند. شیشه برای تمیز کردن آسان است، اما به راحتی اثر انگشت را نشان می‎دهد. اما آن ها نگاهی تمیز و مدرن به فضای پذیرش می‎دهند.

انتخاب و اندازه میز پذیرش لازمه هر فضای اداری است و باید خرید آن به طور دقیق انجام شود، زیرا رابطه مستقیمی با نحوه تعامل درست با مشتریان و مهمانان دارد. فضای انتظار جایی است که نخستین نگاه افراد را به خود جلب می‌‎کند و به معنای واقعی پذیرای آن‎ها است. رنگ، نور و مبلمان این فضا نیاز به طراحی و پرداختی حرفه‎ای دارد تا این نگاه استقبال کننده به سرعت و راحتی به افراد منتقل شود.

۵/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید