توسط: تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : انواع کتابخانه اداری کدامند و دارای چه ویژگی هایی هستند؟ کتابخانه اداری کردنزا چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ انواع فایل متحرک زیر میزی در کتابخانه چیست؟ کتابخانه اداری یکی از اجزای فرعی و مورد نیاز دکور هر خانه محسوب می‌شود. هنگام انتخاب انواع کتابخانه اداری، علاوه بر حجم کلی کتاب‌ها، سبک و نوع چیدمان خانه را نیز باید در نظر داشت. کتابخانه اداری صرفا جایی برای نگهداری کتاب‌ها نیست بلکه یک عنصر دکوراتیو در دکوراسیون خانه‌ است. واضح است که بنابر کاربرد و فضای قرار دادن کتابخانه، سبک، طرح و رنگ آن متغیر است.

کتابخانه‌ اداری ای که برای اتاق کودک در نظر دارید، بسیار متفاوت با کتابخانه فضای اتاق نشیمن است. یکی از بهترین انواع کتابخانه برای فضای اتاق‌نشیمن، کتابخانه‌ اداری است که جایی برای قرار دادن تلویزیون هم دارد. با در نظر گرفتن دکوری که بتوانید در آن تلویزیون، کتاب‌ها و وسایل تزیینی را بگذارید، می‌توانید فضای نشیمن آرام و زیبایی خلق کنید. معمولا در خانه‌هایی که به سبک مدرن دکور شده‌اند، کمتر اصول تقارن رعایت ‌می‌شود ولی با استفاده از اجزای مبلمانی با طرح، رنگ و بافتی مشترک، تعادل بصری در این فضا ‌به وجود می‌آید.

بررسی انواع کتابخانه اداری

در سبک مدرن قاعده و اصول خاصی برای چینش کتاب‌ها و تزئین کتابخانه وجود ندارد. در این سبک بی‌پیرایگی و سادگی حکم‎فرماست و دکوراسیون خانه بر محور آسایش و راحتی شما فراهم می‌شود. در این تصویر اتاق نشیمن دارای زمینه (پوشش کف و دیوار) سفیدرنگ است و با انتخاب مبلمان سیاه‌رنگ، فضایی با تضاد رنگی خلق شده‌ است.
استفاده از رنگ سیاه در اجزای مبلمان، باعث عمق و وسعت دادن به این فضا شده است. استفاده از عناصر دکوراتیو به رنگ قرمز و بنفش نیز فضای رنگینی پدید آورده ‌است. با گذاشتن انواع وسایل تزیینی در کتابخانه‌های نشیمن، این فضا را به فضایی صمیمی و گرم تبدیل می‌کنید.

قیمت انواع کتابخانه اداری

قیمت انواع کتابخانه اداری یکی از مهمترین اولویت‌ها در خرید کتابخانه اداری است. استفاده ازکتابخانه در هر شرکت یا فضای اداری اجتناب ناپذیر است. کتابخانه‌ها می‌توانند کتاب‌های فنی، راهنماهای مرجع، نمونه‌های مواد یا حتی آرشیو راهنماهای کاربر را ذخیره کنند. ما کتابخانه‌های اداری را برای جمع آوری کتاب‌ها یا ذخیره اسناد و مدارک ارایه می‌کنیم. در ادامه به بررسی مزایای کتابخانه اداری خواهیم پرداخت. همچنین عوامل موثر بر قیمت کتابخانه را نیز بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

مزایای کتابخانه اداری

انواع کتابخانه اداری
در مکان‌های عادی، ممکن است کتابخانه‌ها استفاده نشوند. اما اگر در طراحی و دکوراسیون اداری یک سازمان یک کتابخانه اختصاصی تعبیه شده است، مقطعا نیاز به وجود آن به علت‌هایی چون زیبایی، ایجاد فضایی مناسب و … توجه شده است. شاید در ابتدا کتابخانه اداری ابزاری برای ساخت یک فضای مناسب جهت بهبود و نظم اسناد باشد. اما در اتاق مدیریت و به صورت کلی یک سازمان کتابخانه اداری می‌تواند منجر به بهبود فضای کلی سازه شود. برای مثال کتابخانه در محل پذیرش یا اتاق مدیریت می‌تواند حس مطالعه و کنجکاوی و بروز بودن را به مخاطب القا کند. از آنجایی که تاثیرگذاری بر مشتری می تواند منجر به عقد روابط تجاری شود. این تنها یکی از مزایای کتابخانه اداری است. از مهم‌ترین مزایای کتابخانه عبارت است از:

۱. صرفه‌جویی در هزینه

به جای خرید همان کتاب برای هر کارمند که ممکن است نیاز به مرجع آن داشته باشند، می‌توانید یک کتابخانه برای تمامی کارکنان خریداری کنید. این یک راه عالی برای کتاب‌های فنی، پزشکی و یا حقوقی است که در وهله اول هزینه بسیار کم می‌شود. این بدان معنا است که برای تعدادی از کارمندان به جای خرید یک کتاب بر هر یک، یک کتاب برای همه می‌خرید و در کتابخانه قرار می‌دهید.

۲. اطلاعات مداوم و همیشگی

شما اطمینان دارید که تیم شما از همان اطلاعات منابع استفاده می‌کند و بنابراین اطلاعات متناقض برای کار بر روی یک پروژه مشارکتی نخواهد بود. این به ویژه در دوران وب سایت‌هایی که برای راهنمایی‌های مرجع مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌تواند به عنوان یک مرجع همیشگی باشد بدون آنکه خطراز دست دادن اطاعات وجود داشته باشد.

۳. ایجاد ارزش و استاندارد

ایجاد یک کتابخانه شرکتی یا اداری، حتی اگر فقط یک قفسه کتاب در یک راهرو باشد، همچنین ساخت یک ارزش برای همه کارکنان و حفظ اولویت برای آن‌ها است. این به معنای احترام ویژه به کارکنان است زیرا نمایانگر محیطی علمی و حرفه‌ای است.

ارزش یک کتابخانه اداری در ماهیت خود باید با توجه به نیازهای محل کار و شرکت یا اداره شما باشد. اولین قدم این است که تصمیم بگیرید که آیا شما مایل به ایجاد یک کتابخانه اداری گسترده برای همه نوع کتاب‌ها و همچنین ذخیره اسناد خود هستید. اگر تمرکز شرکت شما به اشتراک گذاشتن مفاهیم است و اکثر کارکنان بر روی پروژه‌ها و وظایف مشابه کار می‌کنند، یک کتابخانه اداری ممکن است راهی عالی برای حفظ چنین شرایطی باشد. با این حال، برای همه اداره‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچکف کتابخانه‌های اداری مفید هستند.

عوامل موثر بر قیمت انواع کتابخانه اداری

در مورد قیمت مبلمان اداری عوامل بسیاری دخیل هستند. از مهم ترین عوامل دخیل و تاثیرگذار بر قیمت مبلمان اداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. طرح و رنگ

طرح کتابخانه اداری می‌تواند مدرن، کلاسیک و … باشد. قطعا در این طرح‌ها نوع مواد اولیه و پرداخت آن متفاوت است پس می‌توان گفت قیمت متفاوتی نیز خواهند داشت.

۲. جنس مواد اولیه

در بیشتر موارد چوب است اما برای زیبایی از شیشه و سایر مواد مثل هایگلس، ام دی اف و … استفاده می‌شود.

۳. برند و تولیدکننده

هر تولیدکننده مبلمان اداری و کتابخانه اداری یک برند و ارزش برندی دارد. بنابراین میزانی از هزینه‌ی انجام شده برای کتابخانه اداری مربوط به ارزش برند و کیفیت و حسن انجام برند است.

۴. ضمانت نامه

اخذ ضمانت‌نامه از تولیدکننده می‌تواند به خریدار کتابخانه اطمینان کامل و کافی در مورد کیفیت آن را بدهد.

نکات مهم پیش از خرید انواع کتابخانه اداری

انواع کتابخانه اداری
در راستای بررسی انواع کتابخانه اداری باید بیان کنیم که کتابخانه اداری، کاری بسیار عالی برای همه شرکت‌ها است. اما هر شرکت نیازهای مختلفی دارد. بنابراین قبل از خرید، آنچه را که به عنوان نیازمندی وجود کتابخانه می‌بایست درنظر گرفته شود، مهم‌ترین نکته است. وظیفه ایجاد یک کتابخانه ممکن است به برای هر شرکتی متفاوت باشد. بنابراین بهتر است پیش از خرید چند نکته‌ی زیر را در نظر بگیرید. رعایت این نکات به خرید بهتر کتابخانه کمک می‌کند.

  1. ایجاد یک مکان مرکزی برای کتاب‌ها و ایجاد سیستم برای سازماندهی آن‌ها، مانند زبان برنامه نویسی، یک سبک دستور زبان یا ژانر می‌تواند موثر باشد. گاهی اوقات یک سیستم کامپیوتری نمی‌تواند کاملا نیاز را برآورده کند. در این صورت تا زمانی که به کتاب‌ها نگاه نشود و نوع روند در موضوعات را مشاهده نشود، امکان یافتن موثر نیست. این نیز زمانی است که باید تصمیم گرفته شود که آیا نیاز به یک سیستم چک کردن برای پیدا کردن کتاب‌ها هست یا خیر؟
  2. پرسش از کارمندان کمک می‌کند تا بتوان روندی از نیازمندی‌های آن‌ها برای چیدمان کتاب‌ها یافت. این روش اجازه می‌دهد تا دسترسی آسان برای کتابخوان‌ها به کتاب وجود داشته باشد. مرتب قرار دادن کتاب‌ها به زیبایی کتابخانه کمک می‌کند. البته ما توصیه می‌کنیم در هر طبقه با توجه به نیاز واحد اقدام به ایجاد کتابخانه نمایید. هر چند ایجاد یک کتابخانه مرکزی با چند صندلی و فضای مطالعه می‌تواند یک طراحی ایده‌آل باشد.
  3. کتاب‌ها باید سازماندهی شوند. یک فضای اضافی کمی در هر قفسه می‎بایست برای کتاب‌های جدید وجود داشته باشد. همچنین یک ایده خوب برای داشتن یک فضا یا در یک قفسه با چاپ کردن راهنماهایی برای دسترسی راحت به هر کتاب است. سازماندهی کتاب‌ها می‌تواند در زمان صرفه جویی کند.

مهمترین انواع کتابخانه اداری

۱- کتابخانه مدیریتی(کردنزا)

کتابخانه های مدیریتی (کردانزا):
در سری کتابخانه‌‎های مدیریتی طراحی خاص و لوکس بودن مهمتریت المان است.
۱- امکان بزرگ نشان دادن محیط مدیریت
۲- در بعضی از سری‌ها امکان قرار گیری TV
۳- فضای اختصاصی گاوصندوق
۴- کمد رخت آویز
۵- جای استاندارد زونکن
۶- جای قرارگیری کتاب

 ۲- کمد بایگانی زونکن‌خور اداری

کمدهای زونکن‌خور:
تنوع بالای کمدهای ایستاده مبلمان اداری بینو نیاز تمام بخش‎‌های یک اداره یا سازمان را تامین می‎‌کند.
۱- طراحی در ابعاد مختلف
۲- دکوری و یا بایگانی
۳- ام دی اف یا شیشه‌خور
۴- در مدل استاندارد قابلیت جا شدن ۶۰ زونکن
۵- قفل‌‎دار
۶- قابلیت طراحی و ساخت برای وزن‎‌های خیلی بالا
۷- تنوع رنگ‎‌بندی
۸- امکان ترکیب دو یا سه رنگ

 ۳- فایل متحرک زیر میزی

فایل‎‌های پرونده‌خور مبلمان اداری بینو :
در این فایل وجود جای آویز در کشوها امکان نگهداری پوشه‎‌ها با ابزار آویز ایجاد نموده است.

۱- امکان بایگانی تا ۳۵۰ پرونده
۲- قفل مرکزی
۳- تک قفل
۴- به صورت فیکس و سری در فضای بایگانی
۵- مقاوم
۶- امکان تولید با ورق گالوانیزه ۶۰-۷۰-۹۰-۱۰۰
۷- امکان ارائه با قفل رمزی

کلام پایانی

این انتخاب شماست، اگر می‌خواهید کتاب‌های لازم و ضروری را نگه دارید کتابخانه مورد نظر خود را خریداری کنید، یا اگر برای ذخیره اسناد و یا مدارک می‌خواهید باید کتابخانه‌ای مزتبط را خریداری کنید. به طور کلی تمامی این موارد به کیفیت و قیمت کتابخانه اداری مرتبط خواهد بود.

اکنون که قانع شده‌اید که به یک کتابخانه اداری نیاز دارید و می‌دانید که چگونه این اتفاق می‌افتد، ممکن است تمایل خوشایندی برای خرید کتابخانه‌های اداری چوبی تیره و یا هر نوع کتابخانه داشته باشید، بنابراین می‌توانید وانمود کنید که کتابخانه محل کار شما درست انتخاب شده است.

هر شرکتی با مجموعه‌ای از کتاب‌های مورد نیاز تزیین خواهد شد، و این تنها توسط کتابخانه اداری صورت می‌گیرد که اغلب برای کتاب‌های تخصصی که توسط اعضای تیم خاص استفاده می‌شود، مناسب است. با گذشت زمان، کتابخانه اصلی رشد خواهد کرد و به یک منبع واقعی تبدیل خواهد شد. انواع کتابخانه‌ اداری را می‌توانید مشاهده کند.

۵/۵ - (۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید