توسط: تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : میز کردنزا چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ برای دریافت راهنمای خرید میز کردنزا از چه طریق باید اقدام نمود؟ همین اول کار، اجازه دهید کردنزا را تعریف کنیم. بعضی می‌گویند یک میز کناری است، بعضی دیگر معتقدند میز کارگزاری یا بوفه است و بعضی دیگر آن را چیزی شبیه کنسول می‌دانند.

اما اگر بخواهیم به طور معمول و در جهان مدرن تعریفش کنیم، آن را یک میز کناره‌ای یا یک کابینت دربسته مخصوص کاغذ‌ها، وسایل مربوط به دفتر یا چیزهای شبیه به آن می‌دانیم. معمولا هم ارتفاع و نوع آن با میز مدیریت هماهنگ است. شما می‌توانید برای خرید کردنزا و کتابخانه مدیریتی سری به مبلمان اداری بینو نیز بزنید.

طول کردنزا معمولا بسیار بلند و البته صاف است و زیر آن پر است از فضاهای مختلف برای نگه‌داری و جایگذاری وسایل. بعضی اوقات هم کتابخانه مدیریتی روی آن اضافه می‌شود که بزرگتر شود و کاربردی‌تر. البته اضافه کردن هر گونه طبقه یا قفسه طبیعتا با هماهنگی مشتری و براساس نیازهای او صورت می‌گیرد.

ریشه کلمه میز کردنزا

واژه کردنزا ریشه لاتین دارد و از کلمه Credentia به معنای اعتقاد یا اعتماد گرفته شده است. این همان کلمه‌ای است که قابل‌اعتمادی، اعتماد و باور هم از آن گرفته شده است (در انگلیسی). شاید اینکه گفتیم در نظر اول خیلی بی‌ربط به نظر برسد. اما اگر نگاهی به هدف ساخت کردنزا داشته باشیم، شاید این مسئله روشن شود. در وهله اول در قرن ۱۶ میزی بود که روی آن غذاهای مختلف چیده می‌شد تا خدمتکاران، سمی بودن یا نبودن غذاها را روی آن امتحان کنند! بعدها اما این میز در یک اتاق جای گرفت. اما با گذشت زمان ساختار آن پیچیده‎‌تر شد و در واقع دیگر کردنزا به هر میزی گفته شد که به عنوان جزئی از مبلمان اداری یا خانگی، روی آن وسایلی برای نمایش یا نگهداری قرار داده می‌شد.

تفاوت کردنزا با میز کناری و بوفه


واقعیت این است که هر کدام از این اجزا یعنی میز کردنزا ، میز کناری و بوفه زمانی جدای از هم تلقی می‌شدند و هر کدام برای یک هدف ساخته می‌شدند. اما در حال حاضر کردنزا، میز کناری، بوفه و حتی کنسول هم تقریبا به یک معنا به کار می‌روند. کافی است سری به یک کابینت‌فروشی یا فروشگاه‌های مبلمان اداری بزنید تا متوجه این مسئله شوید. شاید تنها جایی که هنوز به این تفکیک اهمیت می‌دهند و به آن باور دارند، مغازه‌های آنتیک‌فروشی باشند.

اما چیزی که می‌تواند این انواع میز را از هم تفکیک کند، شاید نوع کاربری و جایگذاری آن در اتاق خانه یا دفتر کار باشد. مثلا بوفه معمولا قطعه‌ای است که بیشتر در خانه‌ها و به عنوان بخشی از اتاق پذیرایی از آن یاد می‌شود. اما کردنزا در حال حاضر بیشتر بخشی کوچک از مبلمان اداری است که در محیط یک دفتر کار مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های میز کردنزا

یک کردنزا، در واقع میزی بلند اما با ارتفاع کم است که برای نگهداری وسایل مختلف از آن استفاده می‌شود. کردنزای معمول، پایه‌هایی کوتاه به علاوه یک سطح صاف میزمانند دارد و زیر این سطح هم کابینت‌ها و کشوهای زیادی تعبیه شده است. بعضی از انواع آن، مخصوصا آن مدلی که بیشتر در دفتر کار استفاده می‌شود، یک کتابخانه مدیریتی هم دارد که البته روی آن نصب می‌شود. به این صورت، ظاهر زیباتر و البته جای بیشتری خواهد داشت.

کاربرد کردنزا

کردنزا در دفتر کار و خانه هر دو کاربرد دارد. مرسوم این است که در خانه، معمولا در اتاق پذیرایی گذاشته می‌شود و در آن وسایل مربوط به پذیرایی یا هدایای خانوادگی نگهداری می‌شود. اما اخیرا آن را در هال و خلاصه اتاق‌های خانوادگی دیگر هم می‌توانید پیدا کنید. واقعیت این است که ترکیب فوق‌العاده امکان نگهداری وسایل به علاوه سطح صاف، آن را به یک گزینه ایده‌آل برای هر اتاقی تبدیل می‌کند.
در یک محیط اداری، از کردنزا برای نگهداری و ساماندهی اسناد و کاغذها و سایر چیزهایی استفاده می‌شود که ممکن است که در یک اداره ببینید. به غیر از داشتن آن سطح صافی که گفتیم، یک کردنزا ممکن است کابینت، قفسه، کشو و نقاط پرکردنی داشته باشد. استفاده از آن، باعث نظم کاری آن‌هایی می‌شود که در کار خود کاغذبازی زیادی دارند.

انواع میز کردنزا


واقعیت این است که کردنزا یکی از کاربردی‌ترین و همه‌کاره‌ترین اجزای مبلمان چه در خانه و چه در اداره است.

۱. در خانه

میز کردنزا در خانه می‌تواند با آن سطح صاف و جای گرفتن راحتش رو به دیوار، یک میز تلویزیون فوق‌العاده هم بشود. زیر آن که پر از کشو و جاهای کوچک و بزرگ برای نگهداری است، می‌تواند جایی برای نگهداری DVDها و فیلم‌ها و همچنین ریموت کنترل‌های بزرگ و بدقواره باشد.
حتی می‌توانید بهترین ظروف چینی و بلوری خود را رو یا داخل آن بگذارید و بعد در پذیرایی آن را قرار دهید. اگر هم مهمانی داشته باشید، می‌تواند مثل یک میز جادار به کمک شما بیاید؛ چه برای پذیرایی و چه جا دادن وسایل مختلف آن.
یک کاربرد دیگر کردنزا در خانه می‌تواند در ورودی یا هشتی خانه باشد. می‌توانید آن را در کنار ورودی خانه قرار بدهید و پایین آن را برای نگهداری وسایلی استفاده کنید که هیچوقت جای خاصی برای آن‌ها ندارید. روی آن را هم با سلیقه خود با انواع گل یا المان‌های دکوراتیو، تزئین کنید.

۲. در دفتر کار

گفتیم که میز کردنزا در خانه و در اداره به طور همزمان می‌تواند کاربرد داشته باشد. می‌توانید خیلی راحت یک مدل از آن را که با مدل میز اداری‌تان هماهنگ باشد، کنار میز خود بگذارید و کلی فضای جدید برای خود باز کنید. فرقی هم نمی‌کند کارمند باشید یا مدیر یک بخش خاص؛ در هر دو حالت به کارتان خواهد آمد.
حتی در یک اتاق کنفرانس، می‌توانید اسناد، گزارش‌ها و یا حتی مثلا وسایل پذیرایی از مخاطبان خود را روی آن بگذارید. سعی کنید از این میز در اتاق مدیران ارشد هم استفاده کنید. با این حساب، میز آن‌ها خلوت خواهد شد.
یک کاربرد دیگر آن هم می‌تواند در اتاق انتظار کسب و کار نوعی باشد. می‌توانید روی آن مجلات و خواندنی‌های خود را بگذارید.

۳. میز کردنزا برای نگهداری

هر کردنزایی که کشو برای نگهداری فایل‌ها و وسایل نداشته باشد، مناسب نگهداری وسایل است. از این مدل کردنزا برای سازماندهی و پنهان کردن وسایلی استفاده می‌شود که مثلا در پذیرایی، یک دفتر کار یا یک اتاق کنفرانس ممکن است نظم را به هم بریزند.

۴. کردنزا اداری

معمولا شما در یک خانه، میز کردنزا کشودار نمی‌بینید. این مدل، بیشتر در دفاتر کار و ادارات کاربرد دارد. ولی اگر به طور کلی بگوییم، مدل‌های کردنزا در اتاق خانواده، در دفتر یا اتاق مدیریت انواع متنوعی دارد. بنابراین نوع و مدل آن می‌تواند بنا بر هدف و نوع استفاده شما تعریف و انتخاب شود.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید