توسط: تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخی بینو : ۹ اشتباه رایج در طراحی داخلی کدامند؟ رایج ترین اشتباهات دکوراسیون کدامند و چه تاثیری بر طراحی دکوراسیون داخلی می گذارند؟ طراحی داخلی و جور کردن تزئینات داخل منزل و هم‌خوانی رنگ‌ها با وسایل معمولاً از کارهایی است که همه دوست دارند در مورد آن اظهار نظر کنند. رنگ‏‌هایی که برای دکوراسیون منزل انتخاب می‌‏کنید، مبلمان مورد علاقه‌تان و ریزه‌کاری‏‌های تزئینات، همه و همه راهنمای خوبی است تا شما به فضای ایده‌‏آل خود برسید. این مطلب به شما کمک می‌کند تا نکات لازم در مورد تزئینات و دکوراسیون داخلی منزل یا محل کارتان را رعایت کنید.

رایج ترین اشتباهات دکوراسیون

گاهی دانستن کارهایی که نباید انجام دهیم مفیدتر از کارهایی است که باید انجام بدهیم. گاهی اوقات حتی ممکن است اتاق‌هایی هم که با ترفندهای علمی طراحی داخلی تزئین شده‌اند، عدم رعایت این بایدها و نبایدها دیده شود. در این نوشتار به ۹ اشتباه رایج در طراحی داخلی اشاره شده است.

۱. فرش‌های کوچک را انتخاب نکنید

یکی از ۹ اشتباه رایج در طراحی داخلی که بسیار هم دیده می‌شود، استفاده از فرش‌های کوچک در اتاق پذیرایی یا ناهارخوری است. در این فضاها بهتر است از فرش‌هایی استفاده شود که مبلمان یا میز ناهارخوری روی آن قرار بگیرد، نه این که تنها قسمتی از مبل یا ناهارخوری را پوشش دهد.

۲. ابتدا رنگ را انتخاب نکنید

9 اشتباه رایج در طراحی داخلی m3

اولین کاری که باید برای دکوراسیون و طراحی داخلی منزل انجام بدهید انتخاب و خرید وسایل اصلی و تعیین محل استقرار آن‏هاست. بعد از اجرای این تصمیم،‏ شما می‌‏توانید بر اساس نوع و طرحی که انتخاب کرده‌اید، دیوارها، ستون‌ها و پنجره‌ها را به رنگ دل‌خواه درآورید.

۳. لوستر را بالا آویزان نکنید؛ ۹ اشتباه رایج در طراحی داخلی

وقتی حلق‌آویز لوستر را بیش از حد به سقف نزدیک می‏‌کنید، در واقع نور را محدود کرده‏‌اید. بنابراین اتاق تاریک‌‏تر به نظر می‏‌رسد. با این اقدام در واقع نور را به جای اطراف، به سمت سقف راهنمایی می‌کنید. بنابراین جهت گسترش مفیدتر نور باید لوستر را پایین‌تر نصب کنید.

۴. تابلوهای نقاشی را نزدیک سقف آویزان نکنید

خیلی‌ها دلیل این اشتباه را این می‏‌دانند که آثار هنری از دور جلوۀ بیشتری خواهد داشت، اما حقیقت این است که تابلوها و آثار هنری بهتر است در راستای خط دید قرار بگیرند تا جلوۀ مثبت‌‏تری در دکوراسیون خانه ایجاد کنند.

۵. پرده کوتاه انتخاب نکنید؛ ۹ اشتباه رایج در طراحی داخلی

پرده یا لور دراپه‌‏ها باید به اندازه‏‌ای بلند باشند که به سطح زمین برسند و یا با کمی فاصله از آن قرار بگیرند. پرده‌های کوتاه باعث می‏‌شوند دیوار کوتاه‌‏تر از چیزی که هست، نشان داده شود و جلوۀ خوبی نداشته باشد.

۶. از کوسن و بالشت‌های متعدد استفاده نکنید

کوسن‌ و بالشت یکی از المان‌های زیبایی در منزل و بر روی مبلمان هستند. اما نباید تعداد آنها به اندازه‌‏ای باشد که وقتی روی مبل می‏‌نشینید یا دراز می‏‌کشید مجبور شوید آنها را از اطراف خود بردارید. در واقع هر چه تعداد بالشت‏‌ها و کوسن‏‌ها بیشتر باشد منزل شما به‏‌هم‏ ریخته و نامرتب‏‌تر دیده خواهد شد.

۷. موضوع انشاء درست نکنید؛ ۹ اشتباه رایج در طراحی داخلی

9 اشتباه رایج در طراحی داخلی m2

منظور از موضوع انشاء این است که در دکوراسیون داخلی منزل از روندی تکراری که مربوط به هم می‏‌شوند استفاده نکنید. مثلاً اگر سبک قدیمی و کلاسیک را می‏‌پسندید حتماً نیاز نیست که همۀ موارد یک روند خسته‌‏کننده و تکراری داشته باشند. شاید ارتباطی که بین همۀ وسایل به وجود می‌‏آید ابتدا سرگرم‌‏کننده باشد، اما پس از مدتی کسالت‌آور خواهد شد و شما تصمیم به تعویض خواهید گرفت. در نتیجه ممکن است هزینه‌های هنگفتی را متحمل شوید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید از تم جنگل و زیبایی‏‌های آن در طراحی داخلی منزل خود استفاده کنید، نیازی نیست که گورخر یا میمون داخل فضای منزل قرار دهید. کافیست طرحی مدرن از یک گورخر را روی یک یا دو عدد از کوسن‌ها چاپ کنید و به نمایش بگذارید.

۸. از وسایل غیر راحت استفاده نکنید

به عنوان مثال ممکن است یک مبلمان از نظر شما بسیار شیک و زیبا باشد، اما پس از استفاده متوجه عدم راحتی و بلااستفاده بودن آن شوید. در این صورت نیاز هست که در مورد وسایل اصلی تزئینی خود بسیار دقیق و درست تصمیم بگیرید و راحتی استفاده از آن وسیله را شرط اصلی خریدتان قرار دهید.

۹. مبلمان را به دیوارها نچسبانید

۹ اشتباه رایج در طراحی داخلی؛ گاهی اوقات اندازۀ اتاق می‌‏تواند این مسئله را دچار مشکل سازد. اما سعی کنید مبلمان را از دیوارها جدا نگه دارید تا برای گفتگو با اعضای خانواده نزدیک‌تر و صمیمی‌تر باشید. این امر به ویژه در اتاق‏‌های نشیمن و اتاق‏‌های خانوادگی بسیار مهم است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید