توسط: تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : شکی نیست که شرایط فیزیکی محیط کاری، بر بهره‌وری شما اثر می‌گذارد. در دنیای کسب و کار، ما به طور مرتب مبلمان اداری خود را تغییر می‌دهیم تا کارکنان و سبک کاری خود را تحت تاثیر قرار دهیم. تدابیری لازم است تا با داشتن میز اداری مناسب به آرامش فکری کارکنان و تمرکز آنها در کار کمک کرد. با این‌حال، در ضمن داشتن اهداف بسیاری خوب برای بهبود کسب و کار، عدم وجود بودجه کافی، می‌تواند تفکرات ما را خدشه‌دار کند. پس چگونه باید مبلمان اداری ارزان بخریم؟ خرید میز اداری ارزان به بررسی چه نکاتی نیاز دارد؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم. علاوه بر آن استانداردهای مختلف میز اداری ارزان و استاندارد را با هم بررسی می‌کنیم.

انتخاب میز اداری ارزان

هزینه انتخاب میز با کیفیت، به دلیل قیمت بالا، ما را وادار می‌کند تا در اهداف خود تجدید نظری دوباره کنیم. این نکته می‌تواند باعث خرید میز اداری ارزان قیمت شود. آیا تهیه این میزهای اداری می‌تواند در روند کار کارکنان موثر باشد و به سلامتی آن‌ها نیز کمک کند؟ این بسیار بستگی به رویکرد ما در قبال بررسی‌های دقیق در راستای خرید این میزها دارد. به نظر غیرممکن می‌رسد که فضای کاری خود را بدون صرف هزینه‌ای مناسب به جلو پیش برد. در این مقاله قصد داریم در خرید میز اداری ارزان قیمت در کنار حفظ ملاحضات کیفیت، کمک‌تان ‌کنیم، با بینو همراه باشید.

آنچه به عنوان مبلمان اداری نیاز دارید

نکات زیادی برای تهیه میزهای اداری وجود دارد، اما در مورد ارزان قیمت بودن، ما چهار معیار را تعیین کرده ایم تا از آسیب به کسب و کارتان، از طریق میزهایی بی‌کیفیت جلوگیری کرده باشیم. در ادامه به این چهار مورد اشاره می‌کنیم:

ابعاد میز اداری چقدر است؟

بیشتر میزهایی که در فروشگاه پیدا می‌کنید، طولی حدود ۲۰۰ سانتی متر یا کمتر دارند. میزهای با ابعاد بیشتر، قیمت بیشتری نیز دارند. می‌توانید به ابعاد کوچک‌تر قناعت کنید، تا قیمت کمتری پرداخت کنید. با این‌حال لازم است بررسی کنید، سطح میز جواب‌گوی همه‌ی فعالیت‌های کاری و وسایل مورد نیاز باشد. به‌طور کلی امروزه بسیاری از فعالیت‌ها در ارتباط با کامپیوتر است. این به آن معنا است که در بسیاری موارد تنها به سطحی برای قرار گرفتن مانیتور و صفحه‌ای برای نوشتن نیاز خواهید داشت. در ادامه درباره ابعاد استاندارد انواع میز اداری اطلاعاتی ارائه می‌دهیم:

۱. میز مدیریت

ابعاد استاندارد میز مدیریت (۱۸۰، ۲۰۰، ۲۲۰، ۲۴۰، ۲۸۰) سانتی متر است. برای فضاهای بزرگ و سفارشی امکان تولید میز بزرگ‌تر نیز وجود دارد، ولی پیشنهاد می‌شود ابعاد از ۳۵۰ سانتی متر بیشتر نشود.

۲. میز کنفرانس

ابعاد استاندارد برای میزهای مدولار دو نفره (۱۴۰، ۱۵۰) سانتی متر است. برای انواع این نوع میز پیشنهاد می‌شود، حداقل طول ۷۰ سانتی متر برای هر نفر و حداکثر ۹۰ یا ۱۰۰ سانتی متر رعایت شود. برای عمق صفحه میز کنفرانس نیز پیشنهاد می‌شود عمق آن کمتر از ۷۰ سانتی متر نشود ،چون جلوه میز کنفرانس از بین می‌رود.

۳. میز کارشناسی و میز کارمندی

استاندارد میز کارشناسی ازحداقل ۱۲۰ سانتی متر شروع و به حداکثر ۱۶۰ سانتی متر ختم می‌شود. البته در مدل‌های خاص مثل میز رییس دفتر، امکان ساخت با طول ۱۸۰ الی۲۰۰ سانتی متر نیز وجود دارد. برای میزهای کارمندی نیز توصیه می‌شود اندازه حداقلی ۱۴۰ سانتی متری رعایت شود، تا امکان ارایه فایل ۳ کشویی نیز وجود داشته باشد.

۴. میز کانتر پذیرش

استاندارد میزهای پذیرش، نگهبانی، بانکی و… در مرحله اول به جایگاه میز و فضای کار اداری بستگی دارد. در انتخاب ابعاد میز کانتر پذیرش، بهتر است با مشاوران و طراحان این صنعت تماس بگیرید و از مشاوره‌های آن‌ها بهره ببرید. ولی به طور معمول امکان ساخت از ابعاد حداقلی ۱۲۰ سانتی متر برای فضاهای کوچک و حداکثری ۱۰۰۰ سانتی متر، برای لابی برج‌ها و هتل‌ها امکان‌پذیر است، که حداکثر طول آن هر مقداری می‌تواند باشد.

۵. میز کار گروهی و یا میز ورک استیشن

استاندارد این گروه از میز‌ها بسیار مهم است. میز کار گروهی بیشتر برای فضاهایی کاربرد دارند که شرکت یا اداره در آن مکان نیاز به استقرار نیروی کار بیشتری احساس می‌کند. پیشنهاد ما برای حداقل فضای کاری هر نفر ۲.۵ متر مربع است، که با رعایت این موضوع می‌توانید فضای مناسبی را برای پرسنل فراهم کنید. البته اندازه ایده‌آل، برای چیدمان مدرن با فضای باز، حداقل ۴ متر مربع برای هر نفر است.

برای شاخت بیشتر در مورد انواع میز اداری می‌توانید وارد صفحه‌ی اختصاصی انواع میز اداری در فروشگاه دکوراسیون داخلی بینو شوید.

قیمت میز اداری ارزان

ساختن چیزی به جای خرید آن، در بیشتر موارد، سبب صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود. در مورد میز اداری این امر سبب کاهش صدها هزار تومان خواهد شد. برای این مورد بسیار مهم است که از جایی میز خریداری کنید که خود تولید کننده باشند. این باعث می‌شود، واسطه‌ای در کار نباشد تا میز را به قیمت بیشتر به شما نفروشند. هم‌چنین تولیدکنندگان در تولیدات خود از متریال باکیفیت و مرغوب استفاده می‌کنند. به‌خصوص اگر متریال خاص یا روکش ویژه‌ای را در نظر داشته باشید، کمک‌تان می‌کنند تا گزینه مناسب با قیمت ایده‌آل را انتخاب نمایید.

متریال میز اداری

در مورد متریال میز اداری دو گزینه کلی وجود دارد که یکی از آن‌ها دارای تنوع فراوانی برای ارائه میز اداری ارزان است. در ادامه درباره آن‌ها توضیحاتی ارائه می‌کنیم:

۱- چوب طبیعی

میزهایی که از چوب طبیعی ساخته شده اند، قیمت بیشتری در گونه‌های مختلف میزهای اداری دارند. میزهایی که از چوب درختان کاج، گردو، افرا، ماهون و… ساخته می‌شوند، گزینه مناسب و لوکسی محسوب می‌شوند. این مورد انتخاب خوبی برای بودجه کم نخواهد بود.

۲- چوب مصنوعی

میز اداری ارزان با چوب مهندسی شده MDF برای این امر انتخاب بسیار مناسبی است. این چوب دارای ابزارخوری بسیار خوبی است. سرعت ساخت و آماده سازی را بالا می‌برد و نیازی به رنگ و جلاکاری ندارد. چوب خام ام دی اف با روکش‌های متنوع جلوه و جلایی ویژه به این محصول خواهد بخشید. روکش‌های براق و درخشنده مانند اکرلیک و هایگلاس لوکس و گران محسوب می‌شوند و روکش‌های مات مانند ملامینه، ممبران و روکش چوب طبیعی دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای هستند. به طور کلی می‌توان گفت: میزهای ساخته شده از چوب تخته سه لا، ام دی اف، فلز و شیشه نسبت به میزهای با چوب طبیعی ارزان‌تر هستند.

۳- ارگونومیک بودن میز اداری

بسیاری از مردم تفاوت بین “میز کامپیوتر” و “میز مخصوص نوشتن” یا میز تحریر را نادیده می‌گیرند. در طول زمان، این تفاوت‌ها می‌توانند بر بدن فرد تاثیر بگذارد. میز ارگونومیک می‌توانید دارای کشو، کیبورد و موس باشد. به طور کلی ارگونومیک بودن یک میز تاکید بر ساخت ساختار استاندارد آن در جهت سلامت بدن دارد. اندازه‎هایی مانند ارتفاع، عمق و ضخامت باید دارای استانداردهای لازم باشند. هم‌چنین ارگونومیک بودن پیشرفت در جهت بهبود شرایط به سمت راندمان کاری بالاتر است.

راهنمای خرید میز اداری ارزان قیمت

هنگامی‌که تمام نکات را در نظر گرفتید، آن‌گاه می‌توانید میز مورد نظر خود را خریداری کنید. مراحل زیر در این امر یاری‌‌تان می‌کنند:

مرحله ۱: سطح را نگاه کنید!

نخست لازم است سطح میز را به دقت نگاه کنید. میزها دارای متریال متفاوت، در سطح میز، نسبت به بدنه و پایه‌ها هستند، به‌عنوان مثال یک میز با سطح شیشه‌ای با بدنه چوبی یا فلزی، که میزی ترکیبی از چند متریال محسوب می‌شود. حتی ممکن است سطح و بدنه از یک جنس باشند. آن‌چه مهم است؛ داشتن سطحی یکنواخت، بدون شیب و صاف است که ناهمواری و خلل و فرج نداشته باشد. هم‌چنین بررسی کنید؛ میز خراش یا ساییدگی نداشته باشد و در زمان استفاده نیز دارای مقاومت مناسب در برابر خراشیدگی باشد.

مرحله ۲: برنامه‌ریزی ارگونومیک بودن میز

درحالی‌که واژه ارگونومیک بودن بیشتر برای صندلی در نظر گرفته می‌شود، ولی میزها نیز از این واژه به دور نیستند. در زمان استفاده از میز اداری ارگونومیک پای خود را باید روی زمین و آرنج و زانو را در زاویه تقریبی ۹۰ درجه قرار دهید. هنگامی‌که موقعیت خود را درست می‌کنید، فاصله را از کف دست تا بالای بازو اندازه گیری کنید. این برای ثبت دقیق ارتفاع میز و حوزه عمل‌کرد آن با راحتی فرد در نظر گرفته می‌شود. زمانی که شما روی صندلی می‌نشینید، لازم است دسترسی کاملی به تمام سطح میز داشته باشید. میزهایی که دارای طراحی خوبی باشد این مورد را رعایت می‌کند. این مورد را به‌ویژه در مورد میزهای ارزان قیمت بیشتر بررسی کنید.

مرحله ۳: مونتاژ میز

در زمان خرید به نحوه مونتاژ میز دقت کنید. این به معنای بررسی چگونگی اتصالات مناسب است. سطح رویی میز باید از اتصال قوی با پایه برخوردار باشد، تا بتواند تحمل زیادی نسبت به بار وارده داشته باشد. هم‌چنین لولاها نیز باید دارای کیفیت بالایی باشند.

مرحله ۴: اندازه گیری ابعاد محیط

لازم است نخست، ابعاد فضای کاری خود را به درستی اندازه‌گیری کنید. این نشان خواهد داد که به دنبال چه ابعادی از میز هستید. هم‌چنین مهم است مسیر رفت و آمد را در فضا در نظر بگیرید. عرض درب ورودی و درب اتاق نیز باید به اندازه‌ای باشند که میز به راحتی داخل شود.

مرحله ۵: همه موارد را بررسی کنید

پایداری، استحکام و تعادل میز را مورد بررسی قرار دهید. هم‌چنین ارتفاع آن را نسبت به صندلی مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشته باشید که میزهای تحریر، چون برای نوشتن طراحی می‌شوند، ارتفاع کمتر و میزهای کامپیوتر ارتفاع بیشتری دارند. میزهای کامپیوتر اداری، دارای یک سینی صفحه کلید، در سطح رویی خود هستند. در مورد تعداد کشوها و قفل‌دار بودن آن‌ها نیز دقت کنید، تعداد بیشتر کشوها می‌تواند به کاهش عرض میز کمک کند، زیرا شما دیگر نیازی ندارید وسایل خود را روی سطح رویی میز قرار دهید و دور و بر خود را شلوغ کنید. هم‌چنین به فضای زیر میز یا عمق میز نیز توجه کنید. پاهای شما باید در زیر میز جای گیرد و به راحتی حرکت کنند.

کلام آخر

هنگامی‌که به سراغ میز اداری ارزان قیمت می‌روید، باید به کیفیت آن نیز توجه کنید. تنها به دلیل محدودیت‌های مالی به دنبال محصولات ناشناخته نباشید. نکات گفته شده در این مقاله را به خوبی مطالعه کنید تا به‌همراه قیمت مناسب، محصولی مناسب را نیز پیدا کنید. از وب‌سایت‌ها و تولید‌کننده‌های مطرح مانند مبلمان اداری بینو خریداری نمایید. مهم است میزها دارای گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب باشند. جهت دریافت مشاوره قبل از خرید یا خرید میز اداری ارزان می‌توانید با شرکت تولید مبلمان اداری بینو تماس بگیرید.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید