انواع مبل اداری و نیم ست اداری کدام است؟ جهت خرید انواع مبل اداری و نیم ست اداری ایده‎آل و مناسب محیط خود به چه اطلاعاتی نیاز است؟

امروزه همه ما ساعات طولانی از روز را در محل کار خود می‎گذرانیم و تعداد بسیار زیادی از ما در دفاتر اداری مشغول به کار هستیم. بنابراین انتخاب مبلمان اداری مناسب برای فضاهای اداری نقش بسیار مهمی در سلامتی جسمی ما خواهد داشت. در این مطلب می‎خواهیم نکات بسیار مهمی را در خصوص مبلمان اداری راحت و مناسب با شما در میان بگذاریم. برای آنکه در مبلمان و صندلی‎های اداری، احساس راحتی داشته باشیم باید در طراحی آنها به نکات زیر توجه شده باشد:

 

صندلی اداری:

یک صندلی اداری راحت طوری طراحی شده است که در هنگام استفاده از آن باید ران ها تقریبا افقی و ساق پاها عمودی و بدن در وضعیت قائم قرار گیرد. از این رو ارتفاع صندلی می‎بایست کمی کوتاه‎تر از ارتفاع رکبی (ارتفاع زانو) باشد.
صندلی‎های دفتری ترجیحا باید دارای ارتفاع قابل تنظیم، قابل قفل شدن باشند. زمانی که از صندلی‎های با قابلیت تنظیم ارتفاع استفاده می‎شود، اپراتورهای کوچک اندام و اپراتورهای درشت اندام قادرند سطح میز کار را متناسب با اندازه‎های فیزیکی بدن خود تنظیم کنند. صندلی‎ ارگونومیکی تهیه شده که ارتفاع سطح نشیمن‎گاه آن قابل تنظیم است چنین کارایی دارند.

میز کار:

در مبلمان اداری‎ که جهت نوشتن انتخاب می‎شود، سطح میز تحریر باید طوری طراحی شده باشد که کمی بالاتر از آرنج مشخص باشد و برای تایپ کردن باید بازوها آزاد بوده و به طور عمودی در دو طرف بدن آوزان باشند و ساعدها نیز به طور افقی قرار گیرند، از این رو ردیف وسط صفحه کلید می‎بایست در ارتفاع آرنج شخص قرار گیرد. از موارد بسیار مهم که باید مد نظر قرار گیرد، وجود گیره اوراق و تکیه گاه مچ برای تایپیست‎ها و ۱۵ درجه نسبت به خط مانیتور کامپیوتر و استفاده از سطوح شیب دار برای میزها (شیب پیشنهادی ۱۰ افقی ) است. باید به یاد داشته باشیم که بهترین راه حل برای دست یابی به شرایط مطلوب در دو عمل خواندن و نوشتن استفاده از میز تحریری است که شیب آن توسط، فرد قابل تنظیم باشد.

مبل اداری و نیم ست اداری:

عمده‎ترین مشکل مبل‎های امروزی گود بودن بیش از حد نشیمن‎گاه و کوتاه بودن بیش از حد پشتی برخی از آنهاست، در واقع توصیه می‎شود اگر قرار است صندلی راحتی (مبل)، واقعا راحت باشد و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد، باید ارتفاع پشتی تقریبا دو برابر عمق سطح نشیمنگاه باشد.

جهت بررسی، مشاهده مشخصات و خرید انواع نیم ست اداری و مبل اداری با مبلمان ادرای بینو تماس حاصل فرمایید.

۵/۵ - (۱۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید