توسط: تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : مدیریت فضا در محیط کاری چیست و به چه شکلی باید انجام شود؟ نکات مهم مدیریت فضای اداری کدامند؟ مهمترین عوامل در مدیریت فضا شامل کدامند اصول می شوند؟ قبل از مطالعه اصول مدیریت فضا در محیطهای اداری و کاری برنامه ریزی فضای دفتر خود، باید بدانید که چرا برنامه ریزی فضا برای محیط اداری شما مهم است. هنگامی که شروع به طراحی یک دفتر می کنیم، همیشه اول به هدف کلی این فضا نگاه می اندازیم.

نکات مهم مدیریت فضا در محیط کاری

اهداف مشترک بسیاری در برنامه ریزی و مدیریت فضا وجود دارد که در ادامه نوشتار به آنها اشاره خواهد شد.

۱- کاهش هزینه در مدیریت فضا

مدیریت فضا یک کسب و کار به دنبال کاهش هزینه های خود با استفاده از طراحی بهینۀ فضای اداری خود می باشد. به جای اندازه گیری به یک دفتر بزرگ (و اجاره گران تر)، شرکت های در حال رشد سریع، برنامه ریزان فضای اداری (دکوراتیوها) را استخدام می کنند تا از فضا استفاده های درست کنند.

۲- افزایش انعطاف پذیری؛ مدیریت فضا در محیط کاری

همانطور که قبلا ذکر شد، تغییر یک طرح اداری می تواند بیش از نیاز به استفاده از فضای مناسب باشد؛ همچنین می تواند یک راه عالی برای افزایش انعطاف پذیری برای کارکنان باشد (مانند رفتن به یک هتل یا یک طرح باز)، جذب یا حفظ استعداد و حمایت از تغییرات فرهنگی (مانند تطبیق هزاران ساله در محل کار) و افزایش بهره وری و خلاقیت در کارکنان باشد. علاوه بر این، دکوراتیوها می توانند با مدیریت فضای اداری به کاهش تاثیرات محیط زیست در کسب و کار کمک کنند که ارزش زیادی برای بسیاری از شرکت ها دارد.

بهینه سازی فضای داخلی محل کار

مدیریت فضا در محیط کاری
هنگامی درک آنچه که ما می خواهیم در فضای اداری خاص برای کل شرکت و کارکنان آن انجام دهیم، گزینه هایی برای تصمیم گیری و مدیریت فضا در محیط کاری وجود دارد:

۱. استفاده:

هدف ما از استفاده از یک فضا چیست و چرا باید مدیریت فضا را جدی بگیریم؟ در دفتر، انواع مختلفی از فضاهای انتخابی وجود دارد، از جمله اتاق های جلسه مانند اتاق کنفرانس، یک اتاق خصوصی یا اتاق نشیمن. استفاده از فضا اولین گام در ایجاد یک فضای کاربردی است که نیازهای کلی و فرهنگ شرکت شما را برآورده می کند.

۲. طرح بندی؛ مدیریت فضا در محیط کاری

طراحی و مدیریت فضا باید تعریف و پشتیبانی از استفاده از آن باشد. طرح اغلب بارها در قالب یک طرح فضا سازی برای دفتر تشکیل می شود. این نشان می دهد که همه چیز به صورت معماری یا برای قرار دادن مبلمان به مانند میز اداری در طراحی فضایی اتفاق می افتد.

۳. ظاهر:

هنگامی که طراحی درک می شود، طراحی به بازی می آید. فضای نگاه و احساس چگونه است و برای فضای داخلی محل کار چه باید کرد؟ آیا طراحی منعکس کننده ماهیت شرکت شما است؟ طراحی داخلی ثابت شده است که یک عامل حیاتی در موفقیت یک فضا است. مطالعات حتی نشان داده اند که رنگ در فضای کاری می تواند بر بهره وری و خلق و خوی کارکنان تاثیر بگذارد.

۴. بایگانی:

اکثر ادارات هنوز فضای لازم جهت ذخیره سازی پرونده های مهم یا لوازم مورد نیاز را دارند. این فضاها نیز باید در مدیریت فضا در محیط کاری مورد توجه قرار گیرد. اگر این یک دفتر پزشکی است، ثبت نام برای عملکرد روزمره کسب و کار بسیار مهم است و یک عنصر اصلی در فضا است.

۵. استاندارد سازی فضای داخلی محل کار

برای اجرای مقیاس بزرگ در مدیریت فضا در محیط کاری، مهم است که در نظر بگیریم کدام عناصر می توانند استاندارد شوند. برای مثال، آیا همه فضاهای اتاق نشیمن و اتاق کنفرانس باید همانند باشند؟ چه عناصری از طرح یا ظاهر دفتر در کل فضای اداری باید اعمال شود؟ با این پرسش اساسی، مدیریت فضا استراتژیک تر می شود و محل کار می تواند به فضایی تبدیل شود که در آن عملکرد دلپذیری وجود دارد. عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت مشاوره خرید مبلمان اداری از مشاورین ارشد طراحی مبلمان اداری بینو لطفا با ما تماس حاصل فرمایید.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید