توسط: تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ 1 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : برای خرید مبلمان اداری مدرن به چه فاکتورها و نکاتی باید توجه شود؟ برای اطلاع از قیمت و خرید انواع مبلمان اداری مدرن از چه روشی باید اقدام کنیم تا به یک انتخاب استاندارد دست یابیم؟ انواع مبلمان اداری مدرن با توجه به حضور تعداد زیاد صنعت گر، تولیدکننده، طراح و ایده‌های جذاب برای ساخت و در عین حال در برگیرنده‌ی ویژگی‌های ارگونومیک بسیار متفاوت هستند. تنوع مبلمان اداری در بازار گاهی موراد موجب سردرگمی خریدار می‌شود. برای مثال شاید در مجموع به یک میز، صفت اداری بودن را نسبت بدهیم و آن را میز اداری بنامیم اما تنوع و کاربردهای فروان میز اداری باعث شده است در حال حاضر تولیدات مختلفی به نام میز اداری برای کاربری‌های گوناگون ساخته شوند. در ادامه‌ی این مقاله به توضیح انواع مبلمان اداری خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید.

انواع مبلمان اداری مدرن

همان گونه که می‌دانید مبلمان اداری یک صنعت رو به پیشرفت با سرعت بالاست و این پیشرفت مداوم ناشی از ارتباط صنایع و علوم دیگر با مبلمان اداری است. معماری داخلی، پزشکی، دکوراسیون، طراحی و… هر کدام به نوعی نقش اساسی در تنوع مبلمان اداری دارند. اما به صورت کلی می‌توان گفت مبلمان اداری شامل صندلی اداری، میز اداری، پارتیشن اداری، کابینت و فایل و… است.

۱. صندلی اداری

صندلی اداری یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در انواع مبلمان اداری مدرن است. به این صورت که شما نمی‌توانید فضای اداری را بدون در نظر گرفتن صندلی اداری توصیف کنید. اما صندلی اداری با توجه به کارآیی و کاربری، جنس و نوع مواد، طراحی و ارگونومی انواع مختلفی دارد. تنوع در صندلی اداری آن قدر زیاد است که اگر اطلاعات کافی در مورد آنچه می‌خواهید نداشته باشید، اقدام به خرید محصول اشتباه بسیار زیاد است. انواع صندلی اداری عبارت‌اند از:

۲. میز اداری

مبلمان اداری مدرن m23

میز اداری نیز به مانند صندلی اداری یک جزو جدایی ناپذیر در انواع مبلمان اداری مدرن است و شما تقریبا غیر ممکن است فضای اداری را بتوانید بدون میز اداری تصور کنید. اما میز اداری با توجه به کارآیی و ویژگی‌هایی که افراد از آن برای انجام امور خود انتظار دارند انواع گوناگونی دارد که عبارت است از:

۳. پارتیشن اداری

تا چند سال پیش پارتیشن تنها به عنوان یک جدا کننده بین میزها و فضاهای اداری استفاده می‌شد اما اکنون پارتیشن علاوه بر کارآیی سنتی و قدیمی خود می‌تواند به فضای اداری کمک کند تا زیباتر به نظر برسد. علاوه بر این تعداد زیادی از شرکت‌ها بنا بر علوم انسانی جدید مبنی بر حفظ و نگهداشت نیرو اقدام به استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای برای اتاق‌های مدیران ارشد خود می‌کنند تا کارمندان نسیبت به امور جاری و سعی و تلاش افراد بالادستی واقف باشند و بیشتر و بهتر مشغول به کار شوند. پارتیشن اداری اکنون به یکی از اجزای جذاب و هیجان‌انگیز در طراحی و معماری فضای داحلی سازمان‌هاست و از انواع مبلمان اداری مدرن محسوب می‌شود. در هر صورت پارتیشن اداری نیز انواع مختلفی دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

۴. کتابخانه اداری

فضای اداری قطعا بدون استفاده از ابزارهای ذخیره‌سازی مثل کابینت و فایل بهم ریخته می‌شود. فایل و کابینت‌ها در سایزها و طرح‌های مختلف ساخته می‌شوند تا ضمن مرتب کردن اطراف کارمندان برای آن‌ها فضای لازم برای انجام امور اداری را فراهم کنند.

ویژگی های مبلمان اداری مدرن

توجه به موضوع زیبایی‌شناسی و هویت نام تجاری باعث می‌‎شود که مبلمان اداری را خریداری کنید به زیبایی دفتر کمک می‎ کند. طراحی دفتر مناسب، جو کاری را بهبود، استرس را کاهش و بهره‎ وری کارکنان و پرسنل یک شرکت را افزایش می‌دهد. با این حال، مبلمانی را انتخاب نکنید که رنگ یا طراحی آن را دوست ندارید. باید مبلمان اداری را انتخاب کنید که برند یا شخصیت را تکمیل کند. مبلمان اداری شما باید در صورت امکان، هویت و فرهنگ شرکت را نشان دهد.

۱. رنگ‌ها

یادگیری اصول روانشناسی رنگ ‎ها می‌‎تواند مزایای انتخاب مبلمان اداری را داشته باشد. به عنوان مثال، سبز و نارنجی می‌‎‎توانند دفتر شما را به فضایی خلاق و پر انرژی تبدیل کند. اگر می‌خواهید احساس هوشمند بودن و آرامش را بیاموزید، از آبی استفاده کنید. با این حال، در حالی که ممکن است وسوسه‌انگیز باشد، شما ممکن است بخواهید که مبلمان مدرن بیش از حد رنگی خریداری کنید، برای تعادل در رنگ‌ها بهتر است از رنگ‎های خنثی استفاده کنید.

۲. مواد اولیه

نوع مواد به استفاده از آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر به دنبال صندلی و مبل اداری برای اتاق کنفرانس هستید، چرم معمولا یک انتخاب شیک است. اما اگر به دنبال صندلی و میز اداری برای کار روزمره هستید، مش (صندلی‌های توری) از گزینه‌ای مناسب است زیرا تهویه مناسب برای کاربر فراهم می‌کند. برای مبلمان اداری در مناطق ترافیکی چیزی را با دوام و راحت را خریداری کنید. جهت اخذ اطلاعات بیشتر در مورد مبلمان اداری به مقاله خرید مبلمان اداری مراجعه فرمایید.

قیمت و خرید انواع مبلمان اداری مدرن

خرید مبلمان جدید برای دفتر تصمیم گیری بسیار مهمی است. انتخاب‌های شما تاثیر زیادی بر محیط دفتر، راحتی کارکنان و بهره ‎وری کلی پرسنل شرکت خواهد داشت. با این وجود اگر به روند درست در زمان خرید بروید، آن‎ گاه می‌توانید مبلمان اداری مناسب را برای فضای خود خریداری کنید. ایجاد سبک مدرن برای فضای اداری گامی بلند در راستای اهداف دراز مدت شما خواهد بود، تفکر مدرن، مبلمان‎ مدرن می‌طلبد.

کلام پایانی

تنوع در مبلمان اداری همانگونه که در متن اشاره کرده‌ایم بسیار زیاد است از این رو شما به عنوان خریدار پیش از خرید می‌بایست نسبت به داشتن اطلاعات کافی از مبلمان اداری اقدام نمایید تا به مرحله‌ی خرید برسید. انواع مبلمان اداری که توسط شرکت‌های مختلف ساخته می‌شوند برای نیازها و کارآیی‌های مختلف هستند پس خرید هیجانی مبلمان اداری نتیجه‌ی مناسبی برای شما نخواهد داشت. علاوه بر این شما اگر به دنبال خرید مبلمان اداری هستید با ما در بینو تماس بگیرید. کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره خرید مبلمان اداری را به شما ارائه خواهند کرد.

۵/۵ - (۳۵ امتیاز)

دیدگاه کاربران (1 دیدگاه)

  1. بازتاب: علیرضا کریمی

دیدگاهتان را بنویسید