توسط: تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : مهمترین نکات در راهنمای خرید مبلمان اداری کدامند؟ برای خرید و قیمت انواع مبل اداری به چه نکاتی باید دقت شود؟ خرید مبلمان اداری می‌تواند تجربه‌ای پیچیده، کش‌دار و ناامیدکننده باشد. ولی موضوع این است که واقعا با وجود هزاران مبلمان اداری در اینترنت، نباید چنین باشد. بله؛ این را می‌دانیم که دامنه محصولات واقعا پایانی ندارد و گزینه‌ها تمام‌نشدنی هستند و بله؛ این را هم می‌دانیم که فرایند انتخاب و خرید بسته به نوع محصول و تولیدکننده‌ می‌تواند هفته‌ها و بلکه ماه‌ها طول بکشد.

ولی همه این‌ها نباید باعث شوند که خرید، تجربه‌ای عذاب‌آور شود. خرید معمولا به این خاطر سخت می‌شود که افراد بدون خواندن انواع راهنمای خرید مبلمان اداری مستقیما به فروشنده مراجعه می‌کنند و از چیزی که قرار است بخرند، هیچ ایده‌ای ندارند. بنابراین برای اینکه وضعیت چنین نباشد، تصمیم گرفتیم خرید مبلمان اداری را منتشر کنیم. در این مقاله، به معمول‌ترین و پرتکرارترین سئوالات در این مورد پاسخ می‌دهیم تا شما به عنوان مشتری بتوانید آگاهانه و با خیال راحت خرید کنید.

نکات مهم در راهنمای خرید مبلمان اداری

اینکه کدام بخش از راهنمای خرید مبلمان اداری که برای شما فراهم کرده‌ایم، به کارتان بیاید، به وضعیت شما بستگی دارد. این شرایط شماست که مشخص می‎کند باید به چه فاکتورهایی توجه کنید. ولی به نظر ما این لیست می‌تواند به ۷ بخش اصلی تقسیم شود.

۱. زیبایی‌ مبلمان اداری

اینکه محل کار شما چه شکلی باشد و چه ظاهری داشته باشد، واقعا در میزان موفقیت کسب و کار شما تاثیر مستقیم دارد. مطالعات نشان داده‌اند که دفتر کاری که زیبایی‌شناسی استانداردی داشته باشد، می‌تواند نیروی کار مستعد جذب کند و مهمتر اینکه، آن را ماندگار کند. بنابراین راهنمای خرید مبلمان اداری را باید جدی بگیرید. مستقیم روی کارتان تاثیر دارد. شاهد دیگر بر اهمیت مبلمان اداری، علاوه بر تاثیر روی جذب نیروی کار مناسب، حفظ نیروی کار است. محیط کاری که چیدمان مبلمان اداری مناسب داشته باشد، به کارکنان حس احترام و آسایش می‌دهد؛ آن هم کارکنانی که نزدیک به یک سوم عمر خود را اینجا می‌گذرانند.

۲. ارگونومی در مبلمان اداری

راهنمای خرید مبلمان اداری نهایتا باید به شما کمک کند محل کاری طراحی کنید که با نیازها و توانایی‌های موجود شما هماهنگ باشد. این شیوه طراحی داخلی ارگونومیک نامیده می‌شود و بهتر این است که هنگام خرید کوچکترین تکه از مجموعه مبلمان اداری شما، مد نظرتان باشد. این تضمینی است برای خرید بهترین مبلمان اداری برای شما. ارگونومیک چه تاثیری روی کار شما دارد؟ باید بگوییم از زیرپایی تا صندلی اداری قابل‌تنظیمی که کمر و پشت کارکنان را حمایت می‌کند، مستقیم روی میزان بهره‌وری، سلامت و شادابی اعضای تیم شما تاثیر دارد. بنابراین انتخاب مبلمان اداری با توجه به اصول ارگونومی یکی از بایدها در هر محیط کاری است.

۳. قابلیت تنظیم؛ راهنمای خرید مبلمان اداری

راهنمای خرید مبلمان اداری m1

کارکنان شما قاعدتا قد و قواره‌های مختلفی دارند. بنابراین باید طبق راهنمای خرید مبلمان اداری موجود، در نهایت خریدی انجام دهید که پاسخگوی نیاز همه آن‌ها باشد. ارتفاع خیلی از انواع میز اداری  قابل‌تنظیم بوده که باعث می‌شود کارکنان در عین حفظ انعطاف، بهره‌وری بالایی هم داشته باشند. به همین ترتیب، صندلی اداری که انتخاب می‌کنید باید ویژگی‌هایی مثل دسته، سر و پشت‌ قابل‌تنظیم داشته باشد. اگر بر اساس این راهنمای خرید، مطابق با نیازهای کارکنان خود خرید کنید، آن‌ها هم در عین راحتی و آسایش، روی کارشان متمرکز می‌‎مانند. مبلمان اداری یک سرمایه‌گذاری اساسی به تمام معنا است. بنابراین این حق بدیهی شماست که محصولی که با این قیمت نه چندان ارزان می‌خرید، گارانتی تعویض خوبی داشته باشد. راهنمای خرید مبلمان ما به شما می‌گوید که حتما خرید مبلمان خود را با گارانتی مناسب انجام دهید. ممکن است زمانی یک مشکل برای مبلمان شما به وجود بیاید که در این صورت به رایگان یا با هزینه‌ای معقول‌تر می‌توانید آن را تعمیر کنید.

۴. تاثیر بر سلامت کارکنان

مبلمان اداری استاندارد و درست واقعا روی کارکنان شما تاثیر مثبت دارد. همانطور که گفته شد، مطالعات گسترده و متفاوت نشان داده‌اند انتخاب مبلمان اداری با اصل قرار دادن آسایش کارکنان و اصول ارگونومیک، می‌تواند روی بهره‌وری و سلامت آن‌‎ها تاثیرگذار باشد.

۵. عملکرد چندگانه مبلمان؛ راهنمای خرید مبلمان اداری

برای اینکه بتوانید از بودجه خود حداکثر استفاده را ببرید، پیشنهاد ما در این راهنمای خرید مبلمان اداری این است که مبلمانی چندکاره بخرید. مثلا صندلی یا کمدهایی که برای نگهداری وسایل می‌خرید، می‌توانند در فضاهای اشتراکی یا اتاق‌ جلسات هم استفاده شوند.

۶. اعتبار و شهرت برند مبلمان اداری

یکی دیگر از اصول خرید مبلمان اداری ما این است برند مبلمان اداری انتخابی، اعتبار و شهرت کافی داشته باشد. دلیل ساده‎ای هم دارد: اگر از یک برند درست و حسابی خرید کنید، در نهایت بخاطر کیفیت بالا، برای همه کارکنان شما بهتر خواهد شد. اصول این راهنمای خرید مبلمان را جدی بگیرید: از تولیدکننده‌ای خرید کنید که از متریال باکیفیت در ساخت مبلمان اداری خود استفاده می‌کند و در سریع‌ترین زمان و با کمترین آسیب به محیط‌زیست محصول را به شما می‌رساند.

فرآیند انتخاب؛ راهنمای خرید مبلمان اداری

خرید مبلمان اداری ما کل کار را به ۹ مرحله تقسیم می‌کنیم: انتخاب محصول، طراحی‌های لازم، انتخاب نوع جلا و رویه محصول، برآورد قیمت و عقد قرارداد، تایید مشتری، ورود سفارش، تولید، حمل و نقل و در نهایت ارسال و نصب. راهنمای خرید مبلمان اداری ما دقیقا برای شما روشن می‌کند که هر مرحله چقدر طول می‌کشد و انتظار شما برای اتمام کار باید چند روزه باشد.

۱. انتخاب محصول پیش از هر اقدامی برای خرید

در این راهنمای خرید مبلمان اداری، ما این بازه زمانی را حدود یک هفته در نظر گرفته‌ایم. اما می‌تواند بسته به رفتار و تصمیمات شما کم و زیاد شود. مثلا اگر پروژه‌ای کوچک داشته باشید، پیش‌بینی ما این است که یکی دو روزه محصول مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید. اما اگر پروژه‌تان بزرگ باشد و قرار باشد که با چندین نفر جلسه بگذارید تا بتوانید نیازهای خود و دیگران را شناسایی کنید، این قدم چندین هفته هم ممکن است طول بکشد. بنابراین اینکه این قدم چقدر طول بکشد، تا حد زیادی به خودتان بستگی دارد.

۲. طراحی مبلمان اداری؛ راهنمای خرید مبلمان اداری

ما هر بازبینی طراحی و نقشه کار شما را بین ۱ تا ۲ روز در نظر گرفته‌ایم. در این مرحله، محصول مورد نظر به تیم طراحی فضای اداری و متخصصان طراحی کامپیوتری (از جمله با نرم‌افزار اتوکد) داده می‌‎شود تا محصول مورد نظر را بکشند تا اولا هیچ بخشی از قلم نیافتد و در قدم بعدی همه چیز مطابق خواست شما شود و در نهایت هم تیم نصب نقشه راهی داشته باشند. یک تیم ماهر اتوکدکار می‎‌تواند روی کار شما یک بازبینی یکی دو روزه داشته باشد. ولی اینکه این قدم چقدر طول بکشد به تغییرات احتمالی بستگی دارد که ممکن است بخواهید در طرح خود ایجاد کنید.

۳. انتخاب نوع جلا و پرداخت مبلمان اداری

ما انتخاب نوع جلا و پرداخت مبلمان را مرحله سوم فرض کرده‌ایم. یعنی بعد از انتخاب محصول و زدن طرح آن، به این مرحله نسبتا هیجان‌انگیز می‌رسید. مدیر مجموعه تولیدکننده مبلمان شما، انواع جلا و پرداختی را که می‌توانید انتخاب کنید در اختیارتان می‌گذارد و اینکه چقدر طول بکشد، بستگی به تصمیم‌گیری نهایی شما دارد. این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید.

۴. برآورد و عقد قرارداد خرید مبلمان اداری

راهنمای خرید مبلمان اداری m3

در مرحله چهارم خرید مبلمان اداری که ما برای شما در نظر گرفته‌ایم، برآورد قیمت و عقد قرارداد قرار گرفته است. یعنی بعد از انتخاب نوع جلا و پرداخت مبلمان و نهایی شدن طرح‌ها، نوبت این مرحله است. این مرحله بسته به اندازه و پیچیدگی سفارش شما، بین یک تا دو روز کاری طول می‌کشد.

۵. تایید مشتری؛ راهنمای خرید مبلمان اداری

در این قدم است که مشتری با آگاهی کامل، آن برآورد قیمت دریافتی را تایید کند. به علاوه باید تایید کند که با جریان موجود انجام کار نیز موافق است. هر چقدر سرعت انجام بیشتر باشد و ذی‌نفعان سریع‌تر در مورد آن تصمیم‌گیری کنند، کار سریع‌تر انجام می‌شود. انجام این مرحله و سرعت آن کاملا به دست خود مشتری است. به محض اینکه با آگاهی از راهنمای خرید از مبلمان اداری، برآورد قیمت تعیین‌شده را تایید کرد و آن را برای شرکت تولیدکننده ارسال نمود، کار شرکت برای تولید شروع می‌شود. در اینجا فایل‌ها و پرونده‌های اولیه برای انجام این پروژه هم در بخش حسابداری و هم تولید ساخته می‌شوند.

۶. تولید مبلمان اداری انتخابی

این درباره همه تولیدکنندگان صادق است. همه بعد از تایید سفارش و پیش‌بینی همه هزینه‌های احتمالی، کار تولید، تامین و ساخت را رسما شروع می‌کنند. به علاوه این را هم بدانید که کارشناسان آن تولیدکننده مورد نظر، وظیفه دارند شما را به طور مداوم در جریان روند کار قرار بدهند. ولی موضوع این است که چندان کنترلی روی زمان مورد نیاز کار در این مرحله از راهنمای خرید مبلمان اداری وجود ندارد. چون پای متغییرهای دیگری باز می‌شود که خارج از کنترل شما و تولیدکننده است. اغلب تولیدکنندگان به موقع کار را تحویل شما می‌دهند؛ ولی پیش از اعلام مشتری، کالای آماده برای تحویل ندارند. معمولا بین ۴ تا ۵ هفته ساخت کار طول می‌کشد. و کارهای سفارشی و خاص هم ممکن است تا ۱۲ هفته طول بکشد.

۷. حمل و نقل

معمولا حمل و نقل بین یک تا دو روز زمان می‌برد. این هم معمول است که درصدی از خرید شما، به عنوان هزینه حمل بار دریافت شود. ولی اگر قرار باشد محصولی از خارج از کشور وارد شود، خرید مبلمان اداری به ما می‌گوید چیزی حدود حداقل یک هفته طول می‌کشد تا محصول به شما برسد.

۸. ارسال و نصب

طبق راهنمای خرید مبلمان اداری استاندارد، تحویل و ساخت کمتر از یک هفته می‌کشد. ولی موضوع این است که این مرحله، به عنوان مرحله آخر حتما باید با تایید مشتری انجام شود. به همین دلیل کاملا به او و وقت آزادی که برای این کار دارد بستگی دارد. ممکن است کار زودتر یا دیرتر از این به پایان برسد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید