دیوارکوب‌ ام دی اف پدیده‌‎ای نوین و منحصر به فرد طراحی داخلی است، زیرا ماهیت آن بر مبنای زیبایی و تزیین دیوارها به عنوان المان‎‌هایی برای تقسیم فضا است. دیوارکوب‌ ام دی اف در واقع نقش زیبایی فضا را بر عهده دارد و به دیوارها اشکالی تزیینی می‌‎دهد. آن‌ها در بسیاری از محیط‌های خانگی، اداری و تجاری مورد استفاده قرار می‎‌گیرند. در این بین انواع دیوارکوب‎ های‌ ام دی اف از جمله پر طرافدارترین انواع این از دیوارکوب‎‌ها است زیرا این موضوع به خاصیت چوب و ویژگی‎‌های منحصر به فرد آن مربوط می‌شود. دیوارکوب‎ های‌ ام دی اف دارای بیشترین تنوع در شکل، رنگ و طراحی هستند و برای همه محیط‎‎‌ها مورد استفاده قرار می‎‌گیرند. ممکن است کسب و کاری بر حسب ماهیت کاری خود، سبکی مدرن پیش گرفته است، پس دنبال راه ‎حلی مدرن برای تزیین دیوارهای خود است. اینجاست که دیوارکوب MDF نقشی پر رنگ را ایفا می‌کند.

همچنین برای محیط‌های رستورانی، بوتیک‌ها و بیمارستان‎‌ها می‌توان طراحی متفاوت بر حسب ماهیت این فضاها را انجام داد. رضایت بالای مشتری از این نوع دیوارکوب‌ها باعث شده است که آن‌ها انتخاب نخست بسیاری افراد باشند. در ادامه به دیوارکوب MDF که جزئی از مبلمان اداری مدرن است خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های دیوارکوب‌ام دی اف چیست؟

مهمترین ویژگی دیوارکوب MDF زیبایی و تنوع وسیع در مدل ‎های گوناگون است. آن‌ها دارای انعطاف‌پذیری بالا برای هر محیطی کاری، خانگی و تجاری هستند. از این منظر است که شما آن‌ها را در بسیاری از فضاها می‎بینید. همچنین آن‌ها دارای مقاومت بالا در برابر رطوبت، خراش و ضربه هستند. دارای قابلیت جذب صدا نیز است. اما به نسبت دیوارکوب‎‌های PVC از قیمت بیشتری برخوردار هستند. در این راستا، دیوارکوب‌ ام دی اف برای مکان‎‌هایی با رطوبت بالا یا دیوارهایی مرطوب مناسب نیستند، زیرا دچار خمیدگی می‌شوند. همچنین از وزن بیشتری نیز به نسب مدل PVC برخودارند.

ویژگی‌های مهم دیوارکوب‌ ام دی اف

نصب دیوارکوب ام دی اف چگونه است؟

دیوارکوب ‎ MDF معمولا به صورت زیرسازی اولیه جهت عبور کابل‌ها و ایجاد سطحی یک‎دست انجام می‌‎پذیرد. حفظ فاصله و تعداد خطوط برای استحکام نهایی مهم است. باید توجه داشت که چون مقدار نر و مادگی دیوارکوب‌ ام دی اف‎ کم است، ممکن است‌ عدم بررسی دقیق فاصله‎‌ها باعث شکستگی در هنگام نصب و بعد از نصب آن شود. قبل از نصب لازم است نخست ابعاد دیوارها برداشت شود، سپس بر حسب ابعاد دیوارکوب‌ ام دی اف، دیوارها را پوشش داد. این نوع دیوارکوب توسط چسب و میخ و بدون هیچ‌گونه وسیله اضافی دیگر بر روی دیوارهای گچی قابل نصب هستند. اما برای دیوارهای سیمانی و کاشی باید حتما قبل از نصب، زیرسازی انجام شود.

نصب با ورق فلزی

یک راه معمول برای تقسیم دیوارها در خانه و محیط‌های دیگر، استفاده از ورقه‌های فلزی بازیافت شده یا جدید برای پوشش یک نیمه پایین یا بالا از دیوار چوبی است. شما می‌توانید ورق فلز را به طور مستقیم به پانل چوب پیچ کنید. اگر می‌خواهید پشتیبانی بیشتری داشته باشید، فلز را با پیچ‌های دیگر که به پانل‌های چوبی نفوذ می‌‎کنند، نصب کنید. این راهی جدید برای نصب این دیوارکوب‌ها است.

درباره چوب MDF

تخته سه ‎لا و محصولات چوبی مهندسی مشابه است. بر خلاف چوب واقعی، MDF دارای گره، دانه یا پیچش نیست و سطح صاف آن به راحتی به اره می‌‎رسد، بدون ترک‎خوردگی، سوختگی و یا پاره شدن. برای بسیاری از کارها MDF می‌‎تواند عالی باشد. کار با MDF همان کار با چوب واقعی است. شما نیازی به مهارت‎‌های جدید یا ابزارهای خاص ندارید. برای بسیاری از پروژه‌ها اعم از کابینت آشپزخانه یا دیوارکوب‎ ها، آن‌ها دارای قیمت مناسب هستند.

برخلاف چوب طبیعی که بزرگترین انبساط و انقباض موازی با حلقه‎‌های رشد را نشان می‌‎دهد اما تغییرات بسیار کمی در طول (۰.۱۵٪) دارد، ماهیت کامپوزیت MDF باعث گسترش آن می‎‌شود و به طور مساوی در طول و عرض ۰.۳٪ افزایش می‎‌یابد. به این معنی که این چوب‌‎ها می‌‎توانند دارای طول عمر بالایی باشند. تغییرات در میزان رطوبت بوجود آمده به وسیله تغییرات فصلی از بارش مرطوب به ماه‌‎های خشک زمستانی همراه با واحدهای گرمایش خانگی می‌تواند منجر به انقباض قابل توجه در محصولات MDF شود، اگر مراقبت مناسب از آن صورت نگیرید.

طرح و رنگ دیوارکوب ام دی اف را چگونه انتخاب کنیم؟

دو مورد از ویژگی‎‌های اساسی این پوشش‌‎های دیوار، طرح و رنگ دیوارکوب ام دی اف است. آن‌ها پنهان کننده دیوار قبلی هستند، اما برای اولین بار شما نیاز به سبک طرح و رنگ منحصر به فرد دارید. طرح‎‌های دیوارکوب‌ام دی اف دارای خاصیت گرما بخشی به محیط هستند. این باعث می‎‌شود آن‌ها در ورودی‌ها، فضای نشیمن و حتی اتاق‌های خواب مورد استفاده قرار گیرند. آن‌ها دارای بازه رنگی: کرم روشن تا قهوه‌ای تیره هستند. اما می‌‎توان هر یک از رنگ‌‎ها را به صورت ترکیبی در کنار هم سفارش داد. نوع طرح و رنگ را باید بر حسب نوع سبک خانه یا کسب و کار خود تعیین کنید.

حرف آخر

دیوارکوب‌ ام دی اف تنها یکی از دو نوع دیوارکوب‌ها هستند. در حالی که نصب و راه‌‎اندازی آن‌ها بسیار آسان و سریع است. شما نیاز به کاغذ دیواری یا رنگ کردن هرساله دیوارهای خود ندارید. شما نمی‌توانید هر چیز دیگری را با دیوارکوب‎‌ ام دی اف مقایسه کنید، آن‌ها زینت بخش زیبایی بسیاری از فضاها هستند و می‌توانند نگاهی ویژه به محیط و دید هر فرد را به خود جلب کنند.

پیشنهاد ما

علاوه بر این ما در بینو می‌توانیم به شما در خرید مبلمان اداری کمک کنیم. اگر به فکر تغییر دکوراسیون اداری خود هستید یا می‌خواهید مبلمان اداری، میز اداری، صندلی اداری، کابینت و فایل اداری را خریداری کنید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در تیم فنی و بازاریابی به صورت رایگان در طول روزهای هفته در خدمت شما هستند تا به شما در خرید مبلمان اداری بهتر کمک کنند. ما امیدواریم بتوانیم خریدی خوب و متفاوت را برای شما رقم بزنیم.

۵/۵ - (۲۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید