توسط: تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : مهمترین نکات در خرید صندلی مدیریتی چیست؟ برای خرید انواع صندلی مدیریتی به چه فاکتورهایی باید دقت شود تا انتخابی صحیح و کارآمد داشته باشیم؟ مرکز ثقل و هماهنگی برای انجام امور، تصمیم گیری‌ها و بررسی فرآیندهای اجرایی، امور مربوط به چشم‌انداز شرکت در اتاق مدیریت و توسط مدیر انجام می‌گیرد. مدیران نقش راهبری زیادی در توسعه‌ی همه جانبه‌ی شرکت‌ها دارند. از این رو فشار کاری برای آن‌ها بسیار بیشتر از افراد دیگر است. آن‌ها می‌بایست برای تصمیم گیری راحت‌تر و درست‌تر از صندلی‌های مخصوصی استفاده کنند که بتواند باعث راحتی و آرامش آن‌ها شود. از این رو انتخاب صندلی مدیریت از اهمیت ویژه‌ای در شرکت‌ها برخوردار است.

اهمیت استفاده و خرید صندلی مدیریتی

استفاده از صندلی اداری که ارگونومیک باشد، ناحیه کمر، گردن و پشت پشتیبانی کند و حالت خوبی در حین انجام کار برای کاربر ایجاد کند بسیار گسترده است. صندلی ارگونومیک و قابل تنظیم به کاربر این امکان را می‌دهد که برای بهبود شرایط راحتی و ایجاد موقعیت بهتر و مناسب‌تر برای خود اقدام کند و توانایی لازم برای انجام کار به مدت طولانی را داشته باشد. صندلی اداری باید انعطاف‌پذیر باشد. طراحی آن باید به گونه‌ای باشد که به بازوهای کاربر امکام استراحت را بدهد و در هنگام انجام کار بازوها و شانه‌هایش تحت کمترین میزان فشار باشند. صندلی اداری با طراحی نوین این امکان را برای کاربر فراهم می‌سازد که بتواند بدون فشار در مدت زمان انجام کار، به انجام امور محوله بپردازند. البته باید این نکته را نیز مذکور شویم که صندلی اداری ارگونومیک به صورت خاص با بالشتک‌هایی برای محافظت از حالت کمر طراحی شده‌اند که مسبب بی‌نظیر بودن و استحکام بالاتر آن‌ها شده است.

ویژگی های انواع صندلی مدیریتی

در ادامۀ این گزارش ما شیوۀ انتخاب صندلی اداری درست و صندلی مدیریت را به شما ارائه خواهیم داد. بنابراین اگر می‌خواهید صندلی مدیریتی سازمان خود را تغییر دهید با ما همراه باشید تا با ویژگی‌هایی که برای خرید می‌بایست مدنظر خود قرار دهید، آشنا شوید.

۱. پشتیبانی کمر

یک صندلی مدیریتی خوب باید پشتیبانی بهتری از کمر ارائه دهد. این امر برای قرار گیری خوب بدن بسیار مهم است. قرارگیری درست ستون فقرات کمر و صندلی بسیار ضرور است. منحنی داخلی کمر در این حالت از بیشترین پشتیبانی برخوردار است. با پشتیبانی راحت کمر در صندلی مدیریتی، عضلات اطراف ستون فقرات در حالت طبیعی خود قرار خواهند داشت. این پشتیبانی می‌تواند به افراد کمک کند تا مدت بیشتری از آن استفاده کنند و خستگی کمتری به سراغشان بی آید. صندلی مدیریت می‌بایست به گونه‌ای طراحی شده باشد که آرنج‌های کاربر در آن در بهترین شرایط قرار بگیرد. قرارگیری مناسب آرنج‌ها می‌تواند از فشار آمدن به شانه‌ها جلوگیری کند. بدون پشتیبانی کمر و تکیه گاه دست دستیابی به وضعیت صحیحی هنگام نشتن و استفاده از صندلی بسیار سخت خواهد بود.

۲. جنس رویه و مواد در انواع صندلی مدیریتی

انتخاب پوشش رویه‌ای که مناسب نحوه‌ی کاربری صندلی مدیریت باشد بسیار مهم است. جنس رویه بر حسب انتخاب می‌تواند مختلف باشد، تمیز بودن دوخت ها، تعمیر و نگهداری، دوام و کیفیت بالامی تواند در انتخاب جنس و رنگ آن موثر باشد. رویه‌ای را که برای صندلی مدیریت انتخاب می‌کنید باید راه تنفس داشته باشد تا کاربر توانایی استفاده از آن به مدت طولانی را داشته بشد و احساس راحتی در آن داشته باشد. شما همچنین برای صندلی مدیریتی به استفاده از موادی تاکید داریدکه راحتی را در نشیمن‌گاه و تکیه گاه به افراد منتقل کند. جنس ابرها و فوم‌های مورد استفاده برای تهیه بالشتک در صندلی مدیریت بسیار مهم است.

۳. قابلیت تنظیم؛ خرید صندلی مدیریتی

خرید صندلی مدیریتی m2

صندلی‌های مدیریتی که امروز از مقبولیت بیشتری برخوردارند دارای قابلیت تنظیم ارتفاع هستند و این قابلیت تنظمیات به شیوه‌های مختلف در صندلی مدیریت با توجه به طراحی آن مورد استفاده قرار گرفته است. جستجو در بین صندلی مدیریت‌های موجود در بازار نشان می‌دهد که حداقل ۵ و حداکثر ۱۴ حالت تنظیم برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

۴. قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی

ارتفاع صندلی مدیریتی باید بدون زحمت قابل تنظیم باشد. این امکان زمانی که می‌خوهید متناسب با قد خود جایگاه‌تان را در صندلی تعیین کنید بسیار مهم تلقی می‌شود. وقتی بر روی یک صندلی می‌نشینیند به این نکته‌ی ساده توجه که دستان شما می‌بایست با جهت قرار گیری ران هایتان موازی باشد. قابلیت تنظیم به کاربر کمک می‌کند تا به راحتی از صندلی استفاده کند. ممکن است با قرارگرفتن درست بازوها راحتی بیشتری در نشستن را تجربه کنید بنابراین خوب است که صندلی مدیریت را با توجه به وضعیت میز مدیریت خود انتخاب کنید.

۵. پشتی انعطاف‌پذیر در انواع صندلی مدیریتی

پشتی باید بسیار انعطاف‌پذیر باشد تا به شکل طبیعی ماندن ستون فقرات کمک کند. از کمر حمایت کند. ارتفاع آن باید حداقل به وسط تیغه‌های شانه برسد اما باید از بالای شانه‌ها امتداد داشته باشد.  صندلی مدیریت باید از تناسب مناسب و همچنین پشتیبانی از بازوها، گردن و شانه‌ها برخوردار باشند. زیرا می‌تواند خستگی را از بین ببرد و استرس را بر روی عضلات شانه و گردن کاهش دهد. این خصوصیات در کنار هم به حفظ وضعیت طبیعی ستون فقرات کمک می‌کند و کاربر را در معرض خطرات جسمی  قرار نمی‌دهد. نکته اساسی در داشتن یک صندلی مدیریتی این است که باید از همه جهات قابل تنظیم باشد. صندلی باید به سمت بالا و پایین تنظیم شود، همچنین قابلیت تنظیم شیب به سمت دیگری داشته باشد. تکیه گاه دست بزرگ می‌تواند در وضعیت قرارگیری صندلی تداخل ایجاد کند.

۶. راحتی در خرید صندلی مدیریتی

یک صندلی مدیریتی خوب هنگام ساعات طولانی نشستن، راحتی و آسودگی زیادی را به شما ارائه می‌دهد. از خستگی و ناراحتی ناشی از نشستن روی یک صندلی برای کل روز جلوگیری می‌کند. هنگام انتخاب صندلی اطمینان حاصل کنید که دارای یک صندلی و پشتی ضخیم دارای بالشتک و دارای پشتیبانی کمر داخلی است. بهتر است صندلی مدیریت را به گونه‌ای انتخاب کنید که میز شما به راحتی پوشانده شود، اندازه صندلی مدیریتی باید طراحی میز اداری را جبران کند. می‌توانید برخی رنگ‌های جذاب را بدست آورید تا جلوه اتاق خود را بهتر کنید. رنگی متناسب با طراحی داخلی اتاق خود انتخاب کنید.

کلام پایانی

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر صندلی مدیریتی دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما تمام توان خود را در جهت رفاه شما مطابق با علم روز انجام خواهیم تا فضای کاری بهتری برای شما و همکارانتان ایجاد کنیم.

سوالات متداول

آیا صندلی مدیریتی کاملاً مناسبی را انتخاب کرده‌اید؟

هنگامیکه بر روی انواع صندلی مدیریتی می‌نشینید، باید احساس کاملا راحتی داشته باشید و هیچ گونه ناراحتی نباید وجود داشته باشد و از ادامه نشستن بر روی صندلی مدیریتی احساس بدی نداشته باشید.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید