توسط: تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۷ 0 دیدگاه
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

انتخاب اندازه مناسب میز اداری

امروزه یکی از تاثیر گذارترین بخش ها در مبلمان اداری انتخاب صحیح اجزاء آن است. اندازه مناسب میز اداری می تواند بسیار مهم جلوه کند. برای انتخاب اندازه مناسب میز اداری باید فاکتورهای متفاوتی را بررسی کرد. در این نوشتار سعی شده تا اطلاعات جامعی برای انتخاب اندازه مناسب میز اداری ارائه شود تا شما همراهان ارجمند انتخابی صحیح تر در انواع  میز اداری داشته باشید.

آیا وقت آن است که شما در یک دفتر جدید سرمایه گذاری کنید؟ با استفاده از میزهای مختلف، سبک ها و رنگ های مختلف انتخاب اندازه مناسب میز اداری و یافتن میز اداری بر اساس نیازهایتان می تواند دشوار باشد.

آنچه که در گام نخست اندازه مناسب میز اداری مهم است، ماهیت استفاده از میز است. معمولا منشی شرکت به علت انجام کارهای گوناگونی نیاز به میزی بزرگ دارد، یا افرادی که تنها با یک لپ تاپ کار می کنند ممکن است به میزی کوچکتر نیاز داشته باشد. پس گام نخست شناخت نوع کار است.

گام بعدی در انتخاب اندازه مناسب میز اداری، اندازه گیری مقدار فضاست. شما باید به درستی مقدار فضای اتاق و محل کار خود را اندازه گیری کنید. برای این کار لازم است نقشه ای از پلان محیط خود آماده کنید و با تعیین جانمایی های ضروری، مقدار اندازه میز را تعیین کنید.

مهمترین نکات در انتخاب اندازه مناسب میز اداری

چگونه می توان اندازه یک میز اداری را درک کرد؟

ابتدا با اندازه گیری های مبلمان اداری پایه شروع کنید، بنابراین خواهید دانس آنچه را که دنبال آن هستید:

  • طول: اندازه گیری میز در طول بلند
  • عرض: اندازه گیری میز در طول کوتاه
  • ارتفاع: اندازه گیری محصول از کف تا سطح رویی میز

درک اندازه گیری یک میز اداری به نظر آسان می رسد، ولی وقتی شما به چیدمان محل کار خود می آیید، آن موقع است که اندازه گیری نیازهایی همچون: نوع کار و تعداد کارکنان را در بر می گیرد.


اندازه مناسب میز اداری

میز من باید دارای چه ارتفاعی باشد؟

در انتخاب اندازه مناسب میز اداری، ارتفاع میز معمولا باید بر حسب قد افراد انتخاب شود، ولی به طور کلی ارتفاع میز باید بین 712 تا 762 میلی متر باشد تا بتوان به راحتی کنار یک ست صندلی اداری از ان استفاده کرد.

نکته: اکثر میزهای اداری به عنوان استاندارد اندازه 730 میلیمتر را در نظر می گیرند.

میز من باید دارای چه عرضی باشد؟

عرض میز باید بین 508 تا 762 میلیمتر باشد و حداقل 610 میلیمتر. برای انتخاب اندازه مناسب میز اداری اگر قصد دارید از میز خود برای تایپ کردن و کار با کامپیوتر بهره ببرید، عرض توصیه شده از 712 تا 762 میلیمتر است تا اطمینان حاصل شود که هنگام کار احساس راحتی می کنید. همچنین مهم است برای انتخاب اندازه مناسب میز اداری، عمق ذخیره سازی (کشو) را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که به درستی در کنار میزتان قرار دارد.

میز من باید دارای چه طولی باشد؟

بسته به آنچه که از میز کارتان استفاده می کنید، نشان می دهد که چقدر باید دارای طول باشد. سطح کار یک میز باید حداقل عرض 600 میلی متر باشد، اگر برای دوره های طولانی نوشتن یا تایپ استفاده نشود.

با این حال برای انتخاب صحیح اندازه مناسب میز اداری، اگر بخواهید زمان زیادی را روی میز خود بگذرانید، نوشتن، تایپ کردن و انجام چندین کار مختلف، بهتر است که یک میز اداری طویل تری را انتخاب کنید تا بیشترین انعطاف پذیری را برای انجام کارهای روزانه خود داشته باشید.

ما طول میز اداری را از 800 و 1200 میلیمتر در نظر می گیریم، به طوری که شما در تمام زمان کاری احساس راحتی خواهید کرد.

کلام آخر

حالا شما ایده ای در مورد عرض، عمق و ارتفاع یک میز اداری دارید، وقت آن است که برای خرید دست به کار شوید و با انتخاب اندازه مناسب میز اداری می توانید انواع میز اداری خود را تهیه فرمایید. از توجه و عناییتان بی نهایت سپاسگذاریم.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان از مشاورین ارشد مبلمان اداری بینو در زمینه خرید و انتخاب اندازه مناسب میز اداری میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید