توسط: تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : بهترین انتخاب جای میز اداری در دفتر کار چیست؟ بهترین مکان قرار گیری برای میز اداری کدام است و دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ میز اداری هر جا بگذارید، مثلا نزدیک در، پنجره یا دیوار، مزایا و معایب خود را دارد. ادعای بعضی این است که انتخاب جای میز اداری فرمولی خاص دارد. ولی واقعیت این است که هیچ جواب ثابتی برای این سوال وجود ندارد. بعضی وقت‌ها محدودیت‌های فضایی آنقدر زیاد هستند که واقعا هیچ حق انتخابی برای میز اداری وجود ندارد.

شرایط و نکات انتخاب جای میز اداری

اگر کمی جا دارید هم حسابی سعی کنید از آن بهره ببرید. به عادات کاری و چیزهایی که حواستان را ممکن است پرت کنند کاملا توجه کنید. این باعث می‌شود میزان بهره‌وری‌تان بالا برود. به مزایا و معایب هر جا که ممکن است، فکر کنید و نهایتا میز اداری خود را انتخاب کنید. میز اداری خود را با توجه به این نکات انتخاب کنید:

۱. انتخاب جای میز اداری؛ امکان تنگنا هراسی

میز اداری به سمت دیوار باعث می‌شود امکان حواس‌پرتی به کمترین حد ممکن برسد. چون اجازه نمی‌دهد به بیرون از پنجره نگاه کنید یا حواستان به آدم‌هایی که رفت و آمد می‌کنند، پرت شود. انگار که از کل اتاق جدا می‌شوید. ولی این هم بستگی به اندازه دفتر کارتان دارد. اگر خیلی کوچک باشد، ممکن است کسی که آن جا می‌نشیند، دچار تنگنا هراسی شود. یک راه برای حل این مسئله این است که اگر فضایتان اجازه می‌دهد وسط اتاق قرار دهید؛ ولی همچنان رو به دیوار. از سوی دیگر، میز اداری پشت به دیوار به افراد حس آزادی عمل و گشودگی می‌دهد و امکان گفتگو و همکاری ایجاد می‌کند. ولی شلوغی خود دفتر و فضای بیرون آن، می‌تواند حواس را پرت کند.

۲. جای میز با محدودیت کمتر

انتخاب جای میز اداری m1

اگر دوست ندارید همیشه در ساعت کاری به یک منظره ثابت نگاه کنید، شاید بد نباشد جای میز خود را به سمت پنجره انتخاب کنید. جای میز کنار یا روبروی پنجره، می‌تواند الهام‌بخش شما باشد یا اینکه حداقل کمی بین کارهای مختلفی که انجام می‌دهید، ذهنتان را آرام کند. تابش نور خورشید، حتی در روزهای سرد و ابری مطمئنا حالتان را بهتر خواهد کرد. اگر باز هم نگران پرت شدن حواستان هستید، میز خود را رو به دیواری بگذارید که یک طرف آن پنجره باشد. جای میز به سمت روبرو یا کنار پنجره گزینه‌ای‌ست که معمولا همه آن را می‌پسندند.

۳. جای میز؛ فقط برای مدیر

اگر به هم ریختن تمرکزتان به این راحتی نیست، باید کلی ارتباط حضوری و چشم در چشم داشته باشید، یا اگر مدیر و ناظر دفتر کار هستید، بهتر است میز اداری خود را رو به در یا ورودی قرار دهید. این انتخاب باعث می‌شود همکارانتان بفهمند سر شما شلوغ است یا نه و بی موقع (مثلا وقتی با تلفن حرف می‌زنید) وارد اتاقتان نشوند.

۴. جای میز اداری؛ انتخابی شخصی

اگر قرار باشد بهترین جا را برای میز اداری خود انتخاب کنید، دستتان خیلی هم بسته نیست. اما انتخابی کنید که با الزامات کاری شما هماهنگ باشد. اگر بهترین جا را برای میز خود انتخاب کنید، خواهید دید بهره‌وری‌تان چقدر بالا می‌رود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید