توسط: تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ 1 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : ارتفاع میز اداری چقدر باید باشد؟ آیا ارتفاع مناسب میز اداری استاندارد خاصی دارد؟ بسیاری از ما بیشتر هفته کاری خود را پشت میز می‌نشینیم. به همین دلیل مهم است که میز اداری که از آن به صورت مداوم استفاده می‌کنیم از ارتفاع مناسب و خوبی برخوردار باشد. با مناسب بودن ارتفاع میز اداری می‌توانید از فشار، صدمه، مصدومیت ناشی از عدم نشستن درست در امان باشیم. شاید فکر نکنید که این یک مسئله بزرگ است اما حفظ وضعیت مناسب و راحتی بدن می‌تواند تفاوت بسیار زیادی در روز کاری ایجاد کند. کارآمدی شما را افزایش دهد. بهره وری کارمندان را بالاتر ببرد و در نهایت سازمان از روند افزایش بهره وری سود حاصل کند. در این مقاله، ما به شما خواهیم گفت که چرا باید مطمئن شوید که میز کار شما از ارتفاع مناسبی برخوردار است و نحوه تنظیم صحیح آن چیست. با ما همراه باشید.

اهمیت ارتفاع میز اداری در طراحی


حفظ وضعیت خوب در محل کار فواید بی‌شماری دارد. وجود میز کار با ارتفاع مناسب یکی از اقلام ضروری برای حفظ سلامتی در محل کار است. تنظیم میز بر روی ارتفاع صحیح به این معنی است که نیازی به استفاده بیش از حد از ماوس، صفحه کلید یا سایر موارد مربوط به کار ندارید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که راحت روی صندلی دفتر خود بنشینید.

ارتفاع مناسب کمک می‌کند دستان خود را در زاویه قائم نگه دارید. در حالی که مچ دستان خود را روی میز خود قرار داده اید. به این ترتیب از دردهای کوتاه مدت جلوگیری می‌کنید. همچنین از آسیب‌های طولانی مدت مانند کمردرد در امان خواهید بود. نشستن راحت نه تنها از آسیب دیدگی جلوگیری می‌کند. علاوه بر این به کاربر در حفظ تمرکز و بهره وری کمک می‌کند. اگر ۴۰ ساعت در هفته را پشت اداری ما می‌گذرانید، به این نکته توجه کنید که مناسب نبودن ارتفاع میز اداری می‌تواند آسیب‌های بسیار جسمی را متوجه شما کند.

ارتفاع میز اداری استاندارد

ارتفاع استاندارد میز اداری و کار برای صندلی‌های بین ۶۹ سانتی متر ۷۱ سانتی متر است. اما در مورد باقی افراد چطور؟ راه حل چیست؟ شاید جالب باشد که بدانید میزهای اداری با قابلیت تنظیم ارتفاع به شما و همه کارمندانتان امکان کار با حداکثر راحتی و آسایش را می‌دهند. به صورت کلی می‌توان گفت که ارتفاع مناسب صندلی اداری مسبب افزایش بازدهی و سلامت کارمندان می‌شود. بدان معنا که افراد در جایگاه مناسب قرار می‌گیرند. پاهایشان در مکان درست قرار می‌گیرد. چشمانشان در ارتفاع مناسبی برای دیدن مانیتور است. هم‌چنین دستان‌شان به صورت موازی و عمود بر میز اداری قرار دارند. این تنها بخشی فواید ارتفاع مناسب میز اداری است.

 ارتفاع استاندارد میز اداری

اگر به این فکر می‌کنید میز اداری فعلی شما برای شما مناسب است یا خیر، روش ساده‌ای برای بررسی وجود دارد. برای این کار، هنگام نشستن روی صندلی دفتر خود، باید اطمینان حاصل کنید که سطح میز و صفحه کلید هم سطح با آرنج قرار دارند. به این ترتیب می‌توانید به راحتی به صفحه کلید و موس خود دسترسی داشته باشید. علاوه بر این کمک می‌کند تا بازوهایتان را در کنار خود شل کنید.

علاوه بر ارتفاع میز اداری، روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید میز کار خود را از نظر ارگونومیک بودن بررسی کنید. در ادامه به چند نکته در این باره اشاره خواهیم کرد:

  • فضای زیادی را در زیر میز خود بگذارید تا بتوانید پاهای خود را آزادانه حرکت دهید.
  • برای جلوگیری از برجستگی و کبودی، میز کار را با لبه‌های منحنی صاف انتخاب کنید.
  • برای راحتی بیشتر یک مکان مخصوص برای کیبور در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید از تجهیزات نگهدارنده‌ی کیبور نیز استفاده نماید.
  • از استندها یا بازوهای مانیتور برای قرار دادن صفحه رایانه در ارتفاع مناسب (سطح چشم با بالای مانیتور) استفاده کنید.
  • یک صندلی اداری با قابلیت تنظیم ارتفاع بخرید. این صندلی به شما کمک می‌کند فضای کار خود را برای حداکثر راحتی شخصی‌سازی کنید.

ارتفاع مناسب میز اداری

در حال که تا اینجای مقاله ما به شما گفته‌ایم چه مواردی را می‌بایست هنگام خرید میز اداری در مورد ارتفاع آن مود توجه قرار دهید. در ادامه شما را با یک استاندارد ارتفاع میز کارمندی آشنا خواهیم کرد. در این استاندارد، ارتفاع میز اداری به نسبت قد افراد به صورت جز به جز مشخص شده است. استفاده از این جدول و جداول مشابه این می‌تواند به شما در خرید میز کارشناسی مناسب کمک قابل توجهی نماید.

(قد شما در اینچ +۱ = ارتفاع ایده آل میز شما در CM)

این جدول باید به شما کمک کند تا میز کار و تجهیزات کار خود را در بهترین ارتفاع برای راحتی خود تنظیم کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند از فشار آوردن خود جلوگیری کنید. هم‌چنین در طول ساعت های طولانی بازده خود را حفظ کنید.

چیدمان فضای اداری


یکی دیگر از عواملی که می‌تواند بر روی ارتفاع میز اداری موثر باشد نوع چیدمان فضای اداری است. اگر فضای اداری محدود باشد امکان تهیه میز اداری برای هر کارمند وجود ندارد. در این حالت سازمان‌ها اقدام به خرید میز کارگروهی می‌کنند. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد میز کارگروهی مقاله “استفاده از میز کارگروهی” را بخوانید.

نتیجه گیری

آن‌چه بیشتر مواقع در مورد میز اداری گفته می‌شود سطح میز و نوع کاربری آن است. کاربری متفاوت میز اداری در بخش‌های متنوع نظیر میز اداری برای افرادی که با اسناد سر و کار دارند، میز اداری برای افرادی که با سیستم کار می‌کنند و … . هر کدام می‌تواند تغییر در انتخاب‌های شما ایجاد کند. اما ارتفاع میز اداری عموماً از دید هنگام خرید پنهان می‌ماند. به همین خاطر پس از خرید تعداد زیادی از میزهای اداری پس از مدتی کوتاه از استفاده ناکارآمد می‌شوند.

کلام پایانی

تمام این موارد ذکر شده جزو تجریبات گروه فنی و طراحی ما بوده است. این تجربیات که به صورت خلاصه در این مقاله برای شما به نگارش درآمده است. در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید. امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ نوشتار و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات پیشین ذکر شده‌اند، همگی جزو مزایای افزودن مبلمان اداری و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که محیط کاری شما از نظر مبلمان اداری نظیر میز کار اداری، صندلی اداری، صندلی کنفرانس، میز اداری و … دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب جهت ورود به فروشگاه فرا رسیده است. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد. تلاش ما این است دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی‌های دکوراسیون تولید شود. دکوراسیون نوین شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما با مشاوره‌ خرید مبلمان اداری رایگان در خدمت شما هستیم کافی است با ما تماس بگیرید یا فرم تماس با ما را پر کنید. ما در زودترین زمان ممکن پاسخ‌گوی شما خواهیم بود.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاه کاربران (1 دیدگاه)

  1. بازتاب: راهنمای انتخاب و خرید میز اداری مناسب | مبلمان اداری بینو

دیدگاهتان را بنویسید