توسط: تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

مبلمان اداری بینو، دکوراسیون داخلی بینو : اتاقک کاری چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ مهمترین ایده های طراحی اتاق کار کوچک چیست؟ شکی نیست که فضاهای اداری در حال حاضر تغییرات گسترده‌ای کرده اند. اتاقک کاری یکی از اجزایی است که در معماری مدرن فضای اداری وجود دارد. اتاقک‌های مدرن برای کارمندانی می‌توانند ویژگی‌های بسیاری مثبتی را به همراه آورند. در این مقاله به صورت مختصر با این ویزگی نوین و جز نوین در فضای اداری آشنا خواهیم شد و نکات مهمی را که برای ساخت دفار مینیمالیستی مورد نیاز است را با هم مرور خواهیم کرد. همچنین در این مقاله چندین پیشنهاد در مورد معماری مینیمالیست را به شما خواهیم داد. بنابراین همراه ما باشید.

اتاقک کاری چیست؟

همان طور که می‌دانید معماری مدرن فضاهای اداری به سمت همکاری و کارگروهی حرکت کرده است. اما همچنان افرادی وجود دارند که نمی‌توانند در فضای شلوغ کار کنند. بازدهی آن‌ها افت می‌کند. دچار حواس پرتی می‌شوند. با توجه به این موارد در طراحی‌های مدرن فضای اداری تلاش شده است که فضایی برای این گونه افراد ایجاد شود. این افراد با حضور در این فضا می‌توانند حس بهتری داشته باشند. تمرکز کنند. گفت و گوهای تلفنی یا ویدئو کنفرانس خود را انجام دهند.

۱. متریال اتاقک‌ کاری

اتاقکهای کاری از عناصر مدولار مانند دیوارها، سطوح کار، سطل‌های بالای سر، کشوها و قفسه‌ها تشکیل شده‌اند که بسته به نیاز کاربر می‌توان آن‌ها را پیکربندی کرد. این اتاقک‌ها میز اداری و صندلی اداری و بسته به مساخت سایر تجهیزات را نیز دارند. دیوارهای این فضاها عموما عایق صداست تا افراد برای کار در آن تمرکز کنند.

۲. استفاده از دفتر کار مینیمالیستی

اتاقک کاری 2

در مورد دفاتر باز هم می‌توانید همین را بگویید، اما اتاقک‌ها در واقع می‌تواند به افرادی که به صدای محیط و پیرامون حساس هستند فضایی را بدهد که در آرامش کار کنند. دیواره‌های اتاقک کاری عایق صوتی هستند. همه اینها عملکرد بهتر در کار برای افراد موجب می‌شود. طبق گزارش انجمن بین المللی مدیریت تسهیلات، فضای متوسط کارکنان اداری از ۲۰ متر مربع در سال ۱۹۹۴ به ۱۵ متر مربع در سال ۲۰۱۰ کاهش یافت. این نشان می‌دهد که پیشرفت تکنولوژی تجیهزات مورد نیاز افراد را کاهش داده و در عین حال به آن‌ها کمک کرده تا در فضای کوچکتر و با عوامل پرت کننده حواس کمتر مشغول به کار شوند.

مزایای استفاده از اتاقک کاری

واقعیت این است که اتاقک از سال ۱۹۶۷ وجود داشته است و به کارکنان فضای کوچک اما نسبتاً خوبی برای کار می‌دهد. این سیستم‌های مدولار می‌تواند ویژگی نظارت بهتر و آسان‌تر را در فضای اداری ایجاد کند. در عین حالی که هزینه‌ها به شدت کاهش یافته و راختی افراد از فضای اداری به شدت افزایش پیدا کرده است. سیستم فضای اداری مدولار به شرکت اجازه می‌دهد تا تیم‌ها را سریع‌تر و آسان‌تر گروه‌بندی کند همچنین می‌تواند گفت و گوها بین افراد را بهتر کند و به فضای شخصی و حریم آن‌ها نیز احترام بگذارد. پارتیشن‌های اتاقک‌ها در کنار قابلیت دسترسی، حریم خصوصی و فضای دائمی را به هر کارمند می‌بخشد. همچنین به طور کلی زمین بازی یا فضای کاری را دوستانه و یکدست می‌کند. با این طراحی برخی از رهبران یا مدیران تیم نیز می‌توانند در اتاقک کاری کار کنند.

قیمت اتاقکهای کاری

قیمت اتاقک‌های کاری به تجهیزاتی که در آن وجود دارد بستگی دارد. اگر اتاقک کاری تک نفره باشد، به میز اداری و صندلی اداری نیاز دارد اما اتاقک‌های چند نفره برای تیم‌ها نیز وجود دارند. علاوه بر این جنس دیواره‌ها و کف‌پوش اتاقک نیز می‌تواند بر قیمت اتاقک موثر باشد. در هر صورت عوامل موثر بر قیمت اتاقکهای کاری را می‌توان این گونه نام برد:

  • جنس دیواره‌ها
  • جنس کف‌پوش
  • تعداد دیوارهای اتاقک کاری
  • تجهیزات مورد استفاده در اتاقک
  • مساحت اتاقک‌های کاری

از کجا اتاقک کاری بخریم؟

شرکت‌ها و تولید کنندگان مختلفی هستند که اقدام به تولید اتاقک‌های کاری می‌کنند. اما توصیه‌ی ما این است که پیش از خرید اتاقک کاری مشاوره‌های لازم در این زمینه را داشته باشید. اگر نیاز به مشاوره خرید مبلمان اداری دارید می‌توانید با ما در بینو تماس بکیرید. ما بیش از ده سال سابقه در تولید انواع مبلمان اداری داریم. تیم فنی و فروش مبلمان اداری بینو در خدمت شما هستند. برای دریافت مشاوره‌های رایگان می‌توانید فرم تماس را ارسال کنید یا با ما تماس بگیرید. همچنین برای افزایش رضایت بازدید رایگان از محل ارائه پروژه را هم می‌توانیم به شما هدیه دهیم.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید