توسط: تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

فضای ادارین مدرن 

از دیدگاه شما ارزشمند‌ترین دارایی کسب و کار فعلی شما چیست؟ فناوری انحصاری، خلاقیت و نوآوری، نام تجاری، شبکه‌ی توزیع و خدمات، فضای اداری و… کدام یک عامل برتری شما نسبت به رقبا هستند؟ هیچ کدام از این خصوصیات و ویژگی‌ها نمی‌تواند شما را نسبت به سایرین متمایز کند.

قطعاً گروهی از افراد زبده و کارآمد در حال برنامه ریزی و کنترل این خصوصیات هستند. آن‌ها در کنار هم تیم فروش، خدمات، طراحی، اجرا و… را تشکیل می‌دهند. گروه‌های مختلف از کارکنان با همکاری هم موفقیت نام تجاری شما را تضمین می‌نمایند. به همین دلیل دارا بودن تیم‌های شاد، سرزنده و پویا جزو استانداردهای طلایی در قرن حاضر است.

طراحی داخلی فضای اداری
فضای اداری مدرن

۹ پیشنهاد برای داشتن فضای اداری مدرن و صمیمی در سال ۲۰۲۱

اما چه اتفاقاتی بر تیم و رفتار تیمی موثر است؟ به صراحت می‌توان گفت هیچ خصوصیتی مانند محیط دفتر، مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی نمی‌تواند بر بهره وری، شادابی و افزایش عملکرد کارکنان شما موثر باشد. گزارش پیش رو یکی از تجربیات گرانقدر تیم‌های ماست. ما در طول این سال‌ها و با بررسی و تحلیل گزارش و پرسش‌نامه‌های مختلف به نقطه‌‌ای رسیده‌‌ایم که بگویم «چگونه بهترین محیط کار ممکن را برای کسب و کار شما آماده کنیم.». در گزارش پیش رو به صورت اجمالی ۹ روش محبوب و مورد علاقه ی خود را برای ایجاد محیط بهتر و فضای اداری مدرن را به شما ارائه می‌کنیم.

دسترسی آسان به تمام قسمت‌های دفتر

احساس خوشایندی نیست که از چندین ردیف مبلمان اداری در کنار هم قرار گرفته عبور کنیم تا به یک راه‌رو جهت تغییر مسیر برسیم. حتی وجود میزهای جلومبلی به صورت نامنظم و غیر منطقی می‌تواند عذاب آور باشد. رفت و آمد‌ها زیاد است. کسب و کار شما در حال توسعه و پیشرفت روزانه است. هر کدام از این تجهیزات می‌تواند موجب کندی و القای احساس ناخوشایند گردد. اگر در یک فضای اداری بزرگ و یا باز مشغول به کار هستید، سعی کنید میز اداری و میز جلومبلی را در گروه‌های مختلف و متناسب با فضا مرتب کنید. این امر فرآیند حرکت و جابه جایی را در دفتر آسان‌تر می‌کند. یادمان باشد در فضای اداری مدرن هیچ مانعی برای جابه جایی وجود ندارد.

فضای باز را بشکنید

سر و صدا، تحرک بسیار نیروی انسانی و ابزارها، می‌توانند بر تمرکز و بهره‌وری کارمندان تاثیر جدی بگذارند. با طراحی داخلی فضای باز، حتی کوچکترین صدا می‌تواند بر روی تمرکز کارمندان شما تاثیر بگذارد. این صدا ممکن است گفت و گوی دو فرد باشد و یا صدای کیبورد سیستم‌های کامپیوتری! یکی از راه حل‌های جلوگیری از چنین اتفاقی استفاده از دیواره‌های عایق صدا و یا در نظر گرفتن پارتیشن‌های فریم لس برای افراد حساس می‌باشد. اما باید این را در نظر بگیریم این فضاهای بسته می‌تواند القای ناامنی نیز ایجاد کند. با تجزیه فضای باز با قفسه‌های کتاب، گیاهان، قفسه‌ها و هر وسیله ی دیگری که بتواند یک فاصله و مانعی در برابر صداها ایجاد کند و تاثیرات آن‌ها را به حداقل برسانید. این یعنی ساختن فضای اداری مدرن برای خود و سازمان.

همچنین می‌توانید با جداکردن محل کار با مبلمان اداری بزرگ، مانند قفسه‌های بایگانی و نگهدارنده، احساس حریم شخصی را ایجاد کنید.

طراحی داخلی فضای اداری
فضای اداری مدرن

محیط دفترکار خود را منظم نگهدارید

بی‌نظمی در هر کدام از بخش‌هایش می‌تواند موجب آزار و ناراحتی شود. این بی‌نظمی و عدم رعایت آن در فضا در اکثر موراد به ایجاد سر و صدا ختم می‌شود. شما برای ایجاد محیطی عاری از سر و صدای و المان‌های اضافه می‌توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • از ارتباط بی‌سیمی استفاده کنید.
  • ذخیره سازی را سیستمی نمایید.
  • ابزارهای روی میز خود را کاهش دهید.
  • فضای ذخیره سازی شخصی به کارمندان اختصاص دهید.
  • یک فرد را به عنوان مسئول نظافت استخدام کنید.

قطعا شما به عنوان صاحب کسب و کار با توجه به تجربه ی گرانقدر خود می‌توانید راه حل‌های بهتری را با داشتن فضای اداری مدرن پیشنهاد دهید که ما هم از آن‌ها استقبال خواهیم کرد.

فضای گروهی ایجاد کنید

یکی از پیشنهاداتی که ما عموماً به کارفرمایان می‌دهیم؛ ایجاد یک فضای گردهمایی و دورهمی است. فضای دورهمی برای کارمندان می‌تواند بر خلاقیت آن‌ها بسیار موثر باشد. آن‌ها می‌توانند با کمی فاصله گرفتن از فضای اداری و رسمی خود، به خود و ذهن خود استراحت دهند. در آن محل به معاشرت با یکدیگر بپردازند. استراحت کنند و گفتگو انجام دهند. پیشنهاد ما این است که در هنگام اختصاص دادن یک فضا برای معاشرت، می‌بایست آن را به گونه‌‌ای طراحی و مرتب کنید که گروه‌هایی با اندازه‌های مختلف بتوانند جمع شوند. کاناپه‌ها، صندلی‌ها و میزها می‌بایست در اندازه‌های مختلف و با طراحی داخلی متفاوت و جذاب در کنار یکدیگر قرار بگیرند.  طراحی و محیط در فضای اداری مدرن باید به گونه‌‌ای باشد که مدیران در صورت لزوم و ایجاد کمی فضای متفاوت بتوانند تعدادی از جلسات خود را در آن‌ها برگذار نمایند.

فرصت توجه به خود را لحاظ کنید

تقریباً تمامی افراد به تفریحات علاقه مند هستند. این تفریحات در گستره ی متفاوتی با توجه به شخصیت افراد قرار می‌گیرد. از مطالعه و موزیک تا استفاده از شبکه‌های اجتماعی دلخواه و روزنامه ها. با توجه به این گرایش در شخصیت هر فرد به صورت روزانه مدتی را به کارمندان خود فرصت دهید تا کاری را که دوست دارند انجام دهند. این یک روش عالی برای استراحت و در نتیجه به جریان انداختن خلاقیت آن‌ها در هنگام ورود به کار است. این همان احترام به تفکرات سایرین و اجتماعی شدن فضای اداری است که در معماری و دکوراسیون فضای اداری مدرن نقش اساسی دارد.

فضای کاری را ازحالت انحصاری خارج کنید

کارمندان شما با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر منحصر به یک بخش و یک طبقه و یک مکان مشخص نیستند. آن‌ها می‌توانند با ارتباط برقرار کردن به وسیله‌های مختلف در مکان‌های دیگر نیز حضور داشته باشند. بنابراین به آن‌ها آزادی عمل کافی را بدهید که مکان انجام کار خود را مشخص نمایند. مشخص نمودن مکان بدان معناست که آن‌ها اجازه ی تعویض و جا به جایی را داشته باشند. زیرا آن‌ها تنها کسانی هستند که می‌توانند تشخیص دهند در چه مکانی بهره وری بالاتری دارند.

ما در طراحی فضای اداری مدرن با استفاده از میزهایی با قابلیت تنظیم ارتفاع، میزهای کارگروهی، صندلی‌های مختلف و… می‌توانیم چنین فضاهایی برای آن‌ها ایجاد نماییم.

طراحی نوین مبلمان اداری
طراحی فضای اداری مدرن و مبلمان اداری

به صورت منظم در میان آن‌ها حضور داشته باشید

در روزهای آخر هر هفته سعی کنید آن‌ها را در یک مکان مشخص به دور خود جمع کنید و گردهمایی داشته باشید. از کار و هفته و روزهای کاری گذشته صحبت کنید. اطلاعات و موانع و مشکلات را باهم در میان بگذارید. و تلاش کنید از ایده‌های یکدیگر جهت بهتر شدن استفاده کنید. این یک روش بسیبار مفید برای گفت و گو با همکاران است. تعامل و همکاری بین کارمندان در فضای اداری مدرن بیسار بیشتر از گذشته است.

محل مخصوص تمرکز در نظر بگیرید

وجود یک فضای آرام در یک محوطه ی اداری این امکان را به شما می‌دهد که محیطی داشته باشید که در صورت استفاده از آن از تمامی تنش‌ها و فشار‌های کاری دور خواهید شد. این مناطق مسبب افزایش تمرکز شما خوهند شد. استفاده از این المان‌ها بسیار توصیه می‌شود. این مناطق می‌بایست در بخش‌هایی باشند که کمترین میزان آلودگی صوتی را داشته باشند. بنابراین وجود آن‌ها در یکی از گوشه‌های دفنر می‌تواند بسیار جذاب و خوب باشد. سعی کنید این مناطق را از مناطقی که ایجاد سر و صدا و حواس پرتی می‌کنند دور کنید تا فردی که از آن فضا استفاده می‌کند نهایت آرامش را داشته باشد. شاید در گذشته ساخت چنین ایستگاه کاری کم اهمیت بود اما فضای اداری مدرن این تحول را در معماری داخلی ایجاد کرده است.

ایجاد فضاهای همکاری

همکاری برای موفقیت در کسب و کار عنصری حیاتی است. بنابریان تعیین فضایی در محیط کار خود به طور خاص برای این فعالیت مهم است. اگر فقط به صورت دوره‌‌ای یا برای جلسات تیمی از بخش همکاری استفاده می‌کنید می‌توانید اذعان کنید که یک منطقه‌ی امن برای خود و همکاران ایجاد کرده اید. یک میز بزرگ، تعدادی صندلی راحت و مناسب، را تهیه کنید و با در نظر گرفتن فضایی مناسب به راحتی می‌توانید چنین بخشی را در فضای اداری مدرن کسب و کار خود ایجاد کنید.

پیشنهاد ما

در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی ، مبلمان اداری و سلامت کارمندان در سازمان خود فکر می‌کنید، ما امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ها و بسیار نگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی آن‌ها را ذکر کرده و یا در آینده خواهیم گفت همگی جزو مزایای افزودن مبلمان اداری و تغییر نگرش نسبت به فضای اداری مدرن در سازمان شما خواهند بود.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر مبلمان اداری دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌‌ای نیست. اگر شما به فکر ایجاد فضایی برای سلامت کارمندان خود هستید، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید