توسط: تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ 0 دیدگاه

 

وجود سر و صدای زیاد در فضاهای اداری، یکی از شایع‌ترین شکایات کارکنان است. مطالعات نشان می‌دهد فضاهای کاری که از عایق صدا استفاده نمی‌کنند، با کاهش بهره‌وری کارکنان و در مقابل افزایش استرس در آنها مواجه هستند. با این حال تقریباً غیرممکن است که بتوان جلوی سر و صداها را به طور کامل گرفت. اما به منظور جلوگیری از ورود صداهای مزاحم به محل کار، راه‌حل‌هایی وجود دارد که در ادامۀ این مقاله به آنها می‌پردازیم.

 

  • نوع کف‌پوش

کف‌پوش‌های سخت مانند چوب و سرامیک ممکن است باعث ایجاد آلودگی صوتی در محیط کار شوند. در مقابل، استفاده از موکت شاید از بروز صدا جلوگیری کند، اما تمیز و سالم نگه داشتن آن کار دشواری است و در هر جایی نمی‌توان از آن استفاده کرد. با این تفاسیر، یکی از کف‌پوش‌هایی که به بهترین شکل از بروز صدا در محیط کار ممانعت به عمل می‌آورد، وینیل می‌باشد. این کف‌پوش هم از ظاهر زیبایی برخوردار است و هم بر خلاف موکت در اکثر محیط‌ ها کاربرد دارد و به راحتی قابل نگهداری است.

 

  • اختصاص مکانی برای استراحت

اتاق‌هایی که برای استراحت کارکنان در نظر گرفته می‌شوند، بسیار محبوب هستند و شرکت‌ها از آنها به عنوان محلی برای استراحت و آرامش کارکنان خود استفاده می‌کنند. در طی روز، لازم است که کارکنان دقایقی را به استراحت و گپ و گفت با یکدیگر اختصاص دهند. چنانچه این گفتگوهای غیرکاری در فضاهای اصلی شرکت رخ دهند، باعث ایجاد سر و صدا و ایجاد مزاحمت برای سایر کارکنان می‌شود. اما اتاق استراحت، امکانی را فراهم می‌کند که هم کارکنان به استراحت بپردازند و هم خللی در انجام امور شرکت وارد نشود. اگر در حال حاضر چنین فضایی در اختیار ندارید، می‌توانید از اتاق کنفرانس دفتر خود به عنوان یک فضای آرام در ساعات خاصی از روز استفاده کنید.

 

  • مبلمان مناسب

انتخاب درست مبلمان اداری می‌تواند بر میزان نویز در دفتر شما تأثیر بگذارد. نیمکت‌ها، صندلی‌های سالن، پارتیشن‌های چوبی و کابینت آشپزخانه می‌توانند تأثیر مثبتی در کاهش صدا داشته باشند. حتی نصب تابلو بر روی دیوارها و استفاده از وسایل تزئینی از انعکاس صدا جلوگیری می‌کند.

 

  • گیاهان

استفاده از گیاهان در قسمت‌های مختلف یک محیط اداری، در کاهش سطح صداهای پیرامون مؤثر است. گیاهان نه تنها صداهای مزاحم را جذب می‌کنند، بلکه بر کیفیت هوا هم تأثیر مثبت دارند.

 

  • عایق صدا

اگر در فکر طراحی مجدد سازمان خود هستید، نصب عایق صدا را به عنوان بخشی از این روند در نظر بگیرید. یکی از کاربردی‌ترین این عایق‌ها نصب پارتیشن اداری است. پارتیشن‌بندی، علاوه بر کاهش صداهای مزاحم در محیط کار، کاربردهای بسیار دیگری هم دارد که ما در مقالات گوناگونی به آنها پرداخته‌ایم و شما می‌توانید با جستجوی واژۀ پارتیشن با انواع آن و کاربردهای متعددی که دارد، آشنا شوید.

برای مشاهده محصولات بینو bayno و اطلاع از قیمت مبلمان اداری، مشاوره و بررسی‌های لازم با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

۴۷۶۲۳۰۰۸-۴۴۱۲۰۱۸۶-۴۴۰۲۶۴۹۷

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید