توسط: تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

نکات مهم خرید مبلمان اداری، می تواند در زمان انتخاب آن بسیار کمک کند، زیرا بهره‌وری در سیستم اداری بسیار مهم و ضروری است. مبلمان اداری یکی از مهترین اجزا هر محیط اداری یا مسکونی است. در این نوشتار نکات مهم مبلمان اداری را بیان کرده ایم تا شما همراهان ارجمند بتوانید، با آگاهی بیشتر نسبت به تهیه و خرید مبلمان اداری در محیط اداری خود اقدام فرمایید. به این روش شرایط بهتری برای خود، کارکنان و مراجعه کنندگانتان ایجاد خواهید کرد.

انتخاب نوع مبلمان اداری

نوع مبلمان اداری باید براساس نوع کسب و کار انتخاب گردد. انتخاب مبلمان اداری برای یک دفتر یا اداره، نخستین گام برای توسعه یک کسب و کار، با حضور تعدادی از کارکنان است. گرچه تعدادی از مدل‌های مبلمان اداری برای همه کسب و کارها و شرکت‌ها می‌تواند یکسان باشد، اما بیشتر وقت‌ها تفاوت‌های زیبا هستند که، تاثیرگذارند. توجه به نکات مهم در زمان انتخاب مبلمان اداری کمک می‌کند که، هر کس در هنگام جستجو برای مبلمان اداری جدید بهترین گزینه را بیابد. مهم نیست که چه نوع کسب و کاری دارید و یا چه فضای اداری را در نظر دارید، حقیقت این است که می توانید از نکات مهم مبلمان اداری برای ایده های خود در جهت داشتن فضای اداری مناسب بهره مند شوید.

عملکرد مهم فرم مبلمان اداری

عملکرد و کارایی، یکی از نکات مهم خرید مبلمان اداری است که البته مهم‌تر از فرم و ظاهر آن است. مبلمان فلزی ممکن است چشم‌گیر باشد، اما اگر عملکردی را که نیاز دارید ارایه ندهد، چطور؟ یک مبلمان که راحتی ایجاد نکند، ممکن است راندمان کاری را پایین آورد. بنابراین باید؛ انتخاب مبلمان ادرای خود را بر اساس کارکردی که از آن انتظار دارید، انجام دهید. هنگامی‌که طبقه‌بندی مناسبی بر مبنای عملکرد مبلمان پیدا کردید، می‌توانید نگاه زیبایی شناسانه خود را نیز مورد استفاده قرار دهید.

مبلمان اداری راحت بخرید

راحتی یکی دیگر از نکات مهم خرید مبلمان اداری است که باید دارای اهمیت بالایی باشد. از آن‌جا که خود و کارکنانتان باید زمان زیادی را صرف نشستن روی ست صندلی اداری کنید، بنابراین باید مطمین شوید که صندلی راحتی را انتخاب کرده اید. صندلی اداری راحت باید برای سلامت بدن و تسریع کارتان مفید باشد. بهترین راه برای انجام این کار این است که قبل از خرید نسبت به راحتی مبلمان اداری اطمینان حاصل کنید.

مبلمان اداری متناسب با فضای کاری بخرید

برای آن‌که مطمین شوید مبلمان اداری مناسبی انتخاب می‌نمایید؛ باید همه نکات مهم خرید مبلمان اداری را از ابتدا مورد توجه قرار دهید. یکی از این نکات، بررسی ابعاد فضای کار‌تان است. اطمینان حاصل کنید که ابعاد فضای کاری مورد نظر، برای چه تعداد و ابعاد از مبلمان ادرای همچون؛ صندلی ادرای، میز اداری یا پارتیشن اداری، می تواند مناسب باشد. حتی به ابعاد در ورودی شرکت یا اداره نیز دقت کنید. ممکن است میز خریداری شده حتی از در ورودی نیز داخل نیاید. هم‌چنین بعضی فضاهای کاری، دارای مشکلات ابعادی یا دشواری‌های طراحی خاص خود هستند. در این صورت یک مشاور متخصص می‌تواند راه‌کارهای درست و جالبی ارایه کند که فضای موجود را به بهترین شکل بهینه‌سازی نماید.

گزینه‌های ذخیره سازی فراموش نشود

هنگامی‌که به مبلمان اداری فکر می کنید، شاید تصورتان یک میز ادرای چوبی زیبا یا یک صندلی جدید بسیار جذاب است. اما در مورد نکات مهم مبلمان اداری مورد استفاده در دفتر کاری، ذخیره‌سازی به معنای ذخیره کردن اسناد، مدارک و فایل‌ها را فراموش نکنید. فضای ذخیره‌سازی اغلب در یک دفتر لازم است، بنابراین انتخاب مبلمان اداری طراحی شده برای اهداف ذخیره سازی، راهی عالی برای ایجاد کارایی بالا در کسب و کار است. استفاده از کمد‌های مناسب جهت فایل‌بندی و مرتب‌سازی مدارک اولین راه‌کار است.

کتابخانه اداری را فراموش نکنید

کتابخانه‌ها در هرمحیطی که باشند، ارزش و اعتبار فرهنگی آن محیط را افزایش می‌دهند. یکی از نکات مهم مبلمان اداری، کاربردی بودن هر وسیله است. نکته بعدی ایجاد نمایی دلپذیر، برای کارکنان و مراجعه کنندگان است. وجود یک کتابخانه با تعداد طبقات کافی، که دارای کمد یا کشو نیز باشد، برای یک فضای کاری، ایده جالبی خواهد بود. به‌ویژه کتابخانه اتاق مدیریت و کتابخانه اتاق پذیرش در کنار رفع مشکلات کاربردی، نمای ظاهری و جلوه بصری فوق‌العاده‌ای به فضا خواهد بخشید. انواع کتابخانه‌های اداری به‌صورت کتابخانه دیواری، کتابخانه ایستاده و کتابخانه چند منظوره می‌تواند متناسب با هر اتاق کاری در یک شرکت یا اداره در‌نظر گرفته شود. در مورد کتابخانه و انواع آن مقاله “کتابخانه اداری” را بخوانید.

پارتیشن بندی راز موفقیت فضای بهینه

همان‌طور که گفته شد یکی از نکات مهم مبلمان اداری انتخاب وسایلی است که راندمان کاری را بالا ببرد. استفاده از پارتیشن بندی مناسب، یک فضای کاری بزرگ را تبدیل به فضاهای کاری کوچک‌تر می‌کند. به این روش هر فرد از فضای کاری مستقل و مختص به خود برخوردار است. پارتیشن اداری در انواع شیشه‌ای و چوبی در کنار کاربردی بودن، می‌تواند زیبایی بی‌نظیری را به یک فضای اداری هدیه دهد. در مورد پارتیشن و انواع آن مقاله “پارتیشن اداری” را بخوانید.

مبلمان اداری ارگونومیک بخرید

در کنار همه نکات مهم خرید مبلمان اداری که در این مقاله ذکر شد، توجه به خرید مبلمان اداری ارگونومیک دارای اهمیت بسیار بالایی است. کارکنان و مراجعه کنندگان قرار است ساعات طولانی را روی یک صندلی یا پشت یک میز صرف نمایند. اگر این وسیله بتواند سلامت جسمی و روانی آن‌ها را تامین نماید، بدون شک رضایت‌مندی بیشتر خواهد بود و به دنبال آن بهره‌وری بالا خواهد رفت. تن سلامت، ذهن راحت و در نهایت نتیجه عالی، روند استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک است. ارگونومیک بودن یک وسیله، تضمین کننده ابعاد درست و استاندارد، متناسب با اصول صحیح است. برای آشنایی با مبلمان اداری ارگونومیک مقاله “خرید مبلمان اداری ارگونومیک را بخوانید.

سفارش مبلمان اداری

بعد از بررسی همه نکات مهم خرید مبلمان اداری، برای انتخاب باید انواع محصولات مورد نظر خود را ببینید و با توجه به متریال، سبک و مدل، نوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در راستای رسیدن به این هدف مبلمان اداری بینو دارای انواع مبلمان و محصولات اداری در سبک‌ها، رنگ‌ها و متریال‎‌ها است. با دیدن صفحه اینترنتی و نمایشگاه تصویری مربوط به هر وسیله می‌توانید اقدام به سفارش مبلمان اداری در نوع مورد نظر خود نمایید. محصولات ما شامل انواع صندلی اداری، میز اداری، پارتیسن اداری و … است. در این زمینه مشاوران ما آماده ارایه راهنمایی‌های تخصصی هستند.

قیمت مبلمان اداری

با توجه به تنوع محصولات مبلمان اداری بینو می‎‌توانید متناسب با هر بودجه‌ای اقدام به خرید مبلمان اداری نمایید. محصولات ما دارای کیفیتی ویژه، تنوعی فراوان و خریدی آسان و به‌صرفه هستند. خرید اینترنتی و سفارش در تعداد زیاد تخفیفات ویژه را هدیه خواهند داد. جهت دریافت قیمت مبلمان اداری بینو می‌توانید با ما تماس بگیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید