توسط: تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

میز تحریر یا میز نوشتن بدون تردید می‌تواند به هر خانه یا دفتری کمی پیچیدگی و زیبایی اضافه کند. برای مثال هر نویسنده‌ای می‌گوید، میز کار مناسب یا میز تحریر خوب حتی می‌تواند خلاقیت را بیشتر کند و برای یک محیط کاری سازنده مفید خواهد بود. اما میز تحریر فقط برای نوشتن یک رمان یا نوشتن نامه نیست. میزهای تحریر بسیار متنوع هستند و می‌توان از آن‌ها برای کار بر روی پروژه‌ها یا کارهای روزمره اداری و غیر اداری استفاده کرد.

میزهای نوشتن، مکانی عالی برای قرار دادن لپ تاپ هستند یا می‌توانند مکانی راحت برای انجام کارهای روزمره و سامان دهی و برنامه ریزی‌های کاری باشند. میزهای تحریر در انواع سبک ها، اندازه‌ها و انواع مختلف و از مینیمالیستی تا تزئینی ساخته می‌شوند. از این جهت و به علت تنوع بسیاری که در میزهای اداری وجود دارد ما تلاش کرده‌ایم در این مفاله به انواع میز تحریر یا میز نوشتن بپردازیم تا شما بتوانید بهترین خرید را با کسب اطلاعات مفید بدست آورید.

گام نخست و پیش از شروع فرآیند خرید میز تحریر

تصمیم بگیرید که هدف اصلی میز تحریر چه خواهد بود. میز را کجا می‌گذارید؟ اینکه با چه فضایی باید کار کنید، اندازه و نوع میزی که انتخاب می‌کنید تعیین می‌کند. می‌خواهید میز تحریر شما چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آیا می‌خواهید میز تحریر شبیه یک میز باشد یا دوست دارید کشو و فضای ذخیره‌سازی داشته باشد؟ البته برخی از تولیدکنندگان به شما این امکان را می‌دهند که مطابق با نیاز خود بتوانید میز تحریر را تغییر دهید. البته شاید بخواهید از میز تحریر به عنوان میز اداری نیز استفاده کنید که در این صورت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای جامع خرید میز اداری مدرن برای فضای اداری را بخوایند و با باید‌ها و نباید‌های میز اداری بیشتر آشنا شوید.

مورد دیگری که می‌تواند به عنوان یک چالش شناخته شود دکوراسیون اتاق یا فضای اداری شماست. به احتمال زیاد شما میز تحریر را برای فضایی خریداری می‌کنید که پیش از ورود میز نوشتن یا تحریر چیدمان ان ایجاد شده است از این رو می‌بایست به دنبال میزی باشید که متناسب با فضای در اختیار باشد. اگر از میز برای رایانه یا لپ تاپ استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که دارای محل عبور سیم‌های برق و کابل هاست و فضای کافی برای سیستم شما را دارد.

انواع میز تحریر یا میز نوشتن کدام اند؟

از آنجایی که میز‌های تحریر به مانند میز‌های اداری در انواع، سبک‌ها و گزینه‌های متنوعی موجود هستند، قبل از خرید، تصمیم بگیرید که چه نوع میز تحریری با نیازهای شما مطابقت دارد. اگر منطقه محدودی برای کار دارید، یک میز کوچک راه حل ایده آل برای صرفه جویی در فضا است. از طرف دیگر اگر در طول زمان کاری خود بر روی میز تحریر به کاغذها و اسناد زیادی نیاز دارید تلاش کنید آن میزی را از میان میزهای تحریر انتخاب کنید که فضای بیشتری را به شما می‌دهد.

میز تحریر استاندارد

میزهای تحریر استاندارد کاربردی و همچنین زیبا هستند. آن‌ها در اشکال، اندازه‌ها، مواد، پوشش‌ها و سبک‌های مختلفی وجود دارند. آن‌ها معمولاً شبیه یک میز اداری هستند و معمولاً سطح و فضای خوبی را در اختیار شما می‌گذارند. بسته به سبک و سازنده، ممکن است کشو داشته باشند یا نداشته باشند. میز تحریر که معمولاً از چوب ساخته شده است، ظاهری نامرتباما جذابیت کلاسیک دارد و آن را به قطعه‌ای ایده آل از لحاظ بصری و کاربردی برای یک اتاق نشیمن، اتاقک، دفتر کار خانگی یا اتاق مهمان تبدیل می‌کند.

میزهای منشی به جای میزهای تحریر

میزهای منشی که به آن‌ها میزهای کوچک پذیرش نیز گفته می‌شود، معمولاً نسبت به سایر انواع میز تحریر جمع و جورتر هستند، اما همچنان در اندازه‌های مختلف موجود هستند. آن‌ها معمولاً از چوب ساخته می‌شوند، می‌توانند دارای کشو باشند و دارای سطح نوشتاری مطلوب هستند. میز منشی یا پذیرش کوچک می‌تواند برای شما در صورت نداشتن فضای کافی انتخابی مناسب باشد.

از چوب ساخته شده است… اما چه نوع؟

چوب‌های مهندسی شده یا مصنوعی از محصولات چوبی بازیافتی ساخته می‌شوند. این مواد با هم مخلوط می‌شوند و سپس با استفاده از حرارت و فشار برای چسباندن الیاف چوب به هم پردازش می‌شوند. تخته فیبر با چگالی متوسط یا MDF به دلیل استحکام و تطبیق پذیری، چوبی است که معمولاً برای مبلمان اداری و میز اداری استفاده می‌شود. از آنجایی که MDF از مواد بازیافتی تولید می‌شود، مقرون به صرفه‌تر از چوب‌های واقعی است، اما به همان اندازه قوی و بادوام است و کمتر در معرض تاب برداشتن است. یک میز تحریر ساخته شده از‌ام دی اف، به خصوص اگر روکش داشته باشد، ظاهر و احساس یک چوب سخت واقعی را خواهد داشت. شما می‌توانید برای درک بهتر از تفاوت‌ها و ویژگی‌های چوب MDF مقاله‌ی “راهنمای خرید میز مدیریت ام دی اف MDF” را بخوانید.

لمینت‌ها با فشار دادن لایه‌هایی از مواد مانند چوب و پلاستیک به یکدیگر تولید می‌شوند. سپس با یک رزین ترموست، مهر و موم می‌شوند. لمینت معمولاً به عنوان روکش مبلمان استفاده می‌شود زیرا بادوام است، مراقبت از آن آسان است و به طور کلی مقاوم در برابر لکه است. لمینت‌ها می‌توانند یک رنگ، طرح دار و یا ظاهری حتی دلخواه داشته باشند.

تجهیزات اداری چوبی یا مبلمان اداری چوبی و حتی میز تحریر چوبی از چوب طبیعی درختان که به عنوان بادوام‌ترین مواد برای مبلمان اداری در نظر گرفته می‌شود، سخته می‌شوند. آن‌ها گرانتر از محصولات چوبی مهندسی شده ماننده‌ ام دی اف و یو پی وی سی‌ها هستند.

سبک‌های میزهای تحریر

برای اینکه عاشق میز تحریری نشوید که ممکن است با دکور موجود ادغام نشود، خوب است قبل از انتخاب و خرید نهایی، ایده و سبک مورد نیاز خود را بشناسید. به اطراف خانه خود نگاه کنید. مبلمان را چگونه توصیف می‌کنید؟ اگر مبلمان شما خطوط ساده‌ای دارد، بهترین سبک شما را می‌توان به عنوان سبک معمولی یا امروزی توصیف کرد. از سوی دیگر، اگر جزئیات تزئینی زیادی را در فضای خانه‌ی خود دارید بهتر است به سمت خرید میزهای تحریر کلاسیک بروید.

میزهای تحریر کلاسیک با پرداخت‌های براق و عناصر تزئینی و ساختاری با جزئیات بسیار جلب توجه می‌کنند. تجهیزات کلاسیک که منعکس کننده فلسفه‌ها و آداب و رسوم دوره‌های تاریخی قابل توجه گذشته است، معمولاً از چوب ساخته می‌شود و دارای ویژگی‌های ظریفی مانند طرح‌های حکاکی شده، قالب‌های پیچیده، نقش‌های برجسته، پایه‌های کابریول و پایه‌های پیکان است. بسیاری از سبک‌های کلاسیک در میز‌های تحریر شامل نقوش گل یا طومار هستند.

میزهای تحریر معاصر دارای خطوط صاف و تمیزی هستند و می‌توانند از فرم‌های هندسی به روش‌های منحصر به فردی استفاده کنند. در حالی که تاکید بر عملکرد به جای زیبایی است، سبک معاصر همچنان عناصر تزئینی را شامل می‌شود، مانند پایه‌های فلزی یا پانل‌های شیشه‌ای یا پارچه‌ای که بافت را نیز اضافه می‌کنند. البته این موضوع را به خاطر داشته باشید که مبلمان سبک معاصر و میز تحریر مدل‌های جدید معمولاً از چوب‌های سبک‌تر ساخته می‌شوند.

نکات مفید هنگام خرید میز تحریر

آیا شما یک آدم آرامی هستید؟ از آنجایی که بخشی از جذابیت یک میز تحریر، سطح رویه‌ی درخشان و جذاب آن است، اگر عادت دارید لیوان خود را در نزدیکی خود داشته باشید، میز تحریر را با روکش ضد لک انتخاب کنید.

میزی که انتخاب کرده‌اید عالی به نظر می‌رسد. اما فراموش نکنید، شما همچنین به جایی برای نشستن نیاز خواهید داشت. صندلی اداری را نیز به گونه‌ای انتخاب کنید که ظاهر و احساس میزهای تحریر را تکمیل کند و همچنین راحتی بیشتری را برای شما به ارمغان آورد.

لوازم جانبی هنگامی که میز تحریر ایده آل خود را خریداری کردید می‌تواند در بهتر شدن کارآیی میز اداری نقش به سزایی داشته باشد پس در خرید لوازم جانبی وسواس کافی را به خرج دهید.

با قرار دادن میز کار خود در کنار پنجره یا نورگیر از نور طبیعی موجود بهترین استفاده را ببرید. برای اینکه مجبور نشوید برای وصل کردن چراغ مطالعه یا کامپیوتر از سیم‌های مختلف برای انتقال برق استفاده کنید، میز را در کنار منبع برق قرار دهید.

اگر قصد دارید رایانه خود را روی میز تحریر قرار دهید، میز تحریری را انتخاب کنید که سطح کار حداقل ۸۰ سانتی متر تا مانیتور در مکانی درستی قرار بگیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید