توسط: تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

میزهای پذیرش به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزا اصلی دفتر، از سوی هیچ یک از کسب و کارها نمی‌تواند نادیده گرفته شود. درست جایی که میز پذیرش قرار گرفته، تصویر سازمان در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد. اگر میز پذیرش به اندازه کافی چشم‌گیر نباشد، به سختی می‌تواند احساس خوبی در بازدید کننده ایجاد کند. تمام جنبه‌های این فضا باید به شکل حرفه‌ای اجرا شود. امروزه بسیاری از ارائه دهندگان خدمات آنلاین، مبلمان اداری مدرن را ارائه می‌دهند. این مقاله در این راستا اطلاعاتی را ارائه می‌نماید. در این زمینه می‌توانید از سایت مبلمان اداری بینو بازدید کنید.

میزهای پذیرش

میزهای پذیرش به نام‌های میز منشی، میز پیشخوان؛ میز کانتر، میز رسپشن نیز شناخته می‌شود. میز های پذیرش باید دارای جذابیت و زیبایی باشند، چون نخستین نگاه بیننده به آن‌ها است. همچنین میز پذیرش نماینده اصلی برند شرکت نیز محسوب می‌شود. بهتر است توجه به این نکته را با رنگ، متریال و نوع کار خود در نظر داشته باشید. در ادامه نکاتی را درباره این نوع میز ارائه می‌کنیم.

متریال میزهای پذیرش

میزهای پذیرش با متریال چوب، ام دی اف، فلز، شیشه، کورین یا سازه‌های خاصی تهیه می‌شوند. متریال میز های پذیرش باید متناسب با نیاز و راندمان کاری آن فضا انتخاب شود. چوب اصیل همیشه محبوبیت خود را دارد. چوب ام دی اف میزی با قیمت مناسب تحویل‌تان می‌دهد. شیشه نیز همیشه شیک و خاص است. در فضای مدرن امروزی، فلز به‌خصوص فلزات براق جایگاه خاص خود را دارند. میزهای ترکیبی نیز نمای مدرن و زیبایی به محیط کاری می‌بخشند. این‌که چه متریالی را می‌پسندید بنابر نمای اطراف، نوع کار و سلیقه شخصی خواهد بود. برای مثال در مورد میز منشی مقاله “میز منشی و نکات مهم در خرید میز منشی” به شما کمک خواهد کرد.

ابعاد میزهای پذیرش

ابعاد این میز باید متناسب با نیاز کاربر در فضای کاری مورد نظر باشد. بعضی مشاغل میزهای پذیرش بزگتری می‌طلبند. بعضی از مشاغل میزی کوچک با فضای ذخیره سازی کافی می‌طلبد. ابعاد این میز هر اندازه باشد، باید دارای اصول ارگونومیک باشد. منشی باید ساعت‌ها پشت میزش بنشیند و مراجعه کنندگان را هدایت نماید. بنابراین ارتفاع مناسب میز کار، مکان قرار گرفتن درست پاها، مکان قرار گرفتن درست دست‌ها از ناحیه آرنج، مکان قرار گرفتن درست زانو در زیر میز و بسیاری از مواردی این‌چنینی دارای اهمیت است. اگر از ابتدا میز پذیرش استانداردی از یک شرکت معتبر انتخاب نمایید، بسیار از این موارد، از پیش برنامه‌ریزی و طراحی شده‌اند.

سبک میزهای پذیرش

هر دکوراسیون و معماری داخلی دارای سبک چیدمان و طراحی خاص خود است. در زمان انتخاب میز پذیرش باید این نکته را مورد توجه قرار دهید. رنگ و طراحی این میز باید متناسب با محیط پیرامون خود انتخاب شود. چیدمان شرکت یا اداره مدرن باشد یا کلاسیک، هر کدام طراحی خاصی لازم دارد. امروزه طراحی‌های جدید از میز پذیرش، وارد بازار شده است که بسیاری از ساختارهای قدیمی را دگرگون کرده است و میزی بسیار زیبا و کاربردی ارایه می‌نماید.

میزهای پذیرش سکرتری

میز پذیرش باید متناسب با نوع کار انتخاب شود. میزهای پذیرش سکرتری محبوبیت ویژه‌ای در بین منشی‌ها دارند. منشی نیز نیاز به حریم خصوصی دارد و میزهای سکرتری برای رسیدن به این هدف بسیار مناسب هستند. این میزها در قسمت جلوی خود دارای سکوی بلندی هستند تا مانع از تسلط و احاطه طرف مقابل بر میز و فعالیت روی آن باشد.

صندلی‌های پذیرش

صندلی های پذیرش حداکثر سهم را در ایجاد یک محل گرم و دوستانه برای دیگران دارند. یک صندلی پذیرش باید دارای تنظیمات صندلی جهت راحتی فرد باشد. صندلی پذیرش بهتر است با میز پذیرش دارای هماهنگی در طرح و شکل باشد. در مورد میز پذیرش توصیه می‌کنیم مقاله “راهنمای خرید میز پذیرش” را بخوانید.

ویترین پذیرش

یکی دیگر از مبلمان بسیار مهم اتاق پذیرش، ویترین است. ویترین باید با نوع سازمان و هم‌زمان با دکور پذیرش هماهنگی داشته باشد. ویترین جایی است که جوایز،گواهینامه‌ها، پوشش رسانه ها و بسیاری از شاهکارهای قابل نمایش دیگر که مربوط به شرکت است را نمایش می دهد. یک ویترین مناسب در کنار میز پذیرش می‌تواند کلاس کاری را بهبود بخشد. قبل از خرید مبلمان اتاق پذیرش، باید تدابیر لازم اتخاذ شود و مبلمان اداری هماهنگ و چشم‌نواز انتخاب شود.

میزی مناسب خوش‌آمد گویی

امروزه بسیاری از شرکت ها، یک مبلمان اداری مدرن را برای بخش پذیرش خود تهیه می‌کنند. این بدان معنا است که معیارهای کسب و کار در دنیای مدرن تغییر کرده است و مشتریان به تک تک موارد توجه می‌کنند. به طور یقین فضای پذیرش می‌تواند یک خوش‌آمدگویی نیکو برای میهمانان باشد.

سفارش میزهای پذیرش

میزهای پذیرش موجود و آماده ممکن است با شرایط فیزیکی محیط اداری‌تان تناسبی نداشته باشد. هم‌چنین ممکن است ابعاد خاصی از میز را لازم داشته باشید. متخصصان تولید مبلمان اداری بینو با حضور در محیط مورد نظر، راهنمایی‌های لازم در این زمینه را ارائه می‌نمایند. جهت مشاوره یا سفارش میز های پذیرش مورد نیاز خود می‌توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت میزهای پذیرش

متریال مورد استفاده در این نوع میز و اندازه آن، قیمت میزهای پذیرش را تعیین می‌کند. چوب طبیعی قیمت بالایی دارد. اما MDF متریالی است که قیمت بسیار مناسبی خواهد داشت. اگر فکر می‌کنید میزی خاص می‌پسندید می‌توانید سراغ میزهای فلزی یا میزهای ترکیبی چوب و فلز باشید. هر سبک و مدل از این میز دارای قیمت خاص خود است. خوشبختانه تنوع طراحی این محصول در مبلمان اداری بینو آن‌قدر فراوان است که، دست‌تان را برای انتخابی زیبا و مناسب باز می‌گذارد.

پیشنهاد ما

تمام این موارد ذکر شده جزو تجریبات گروه فنی و طراحی ما بوده که به صورت خلاصه در این مقاله نگارش شده است. در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید، امیدواریم این گزارش برای‌تان مفید بوده باشد. بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که، سازمان‌تان از نظر مبلمان اداری نظیر صندلی اداری، صندلی کنفرانسی، میز اداری، میز های پذیرش و… دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیستند، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه مبلمان اداری بینو است. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته را دارد، تا دفاتر اداری را مطابق با بهترین و مدرن‌ترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را به ارمغان بیاورد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید