توسط: تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

هر فرد گرایش‌های فکری و تمایلات شخصی مخصوص به خود را دارد. هم‌چنین محیط جامعه‌ای که در آن رشد کرده و مدارج تحصیلی یا کاری‌ او در دیدگاهش نقش دارد. این عوامل می‌تواند باعث ایجاد سلیقه‌های متفاوتی در انتخاب سبک‌های دکوراسیون و مبلمان اداری شود. البته بعضی اوقات نمی‌توان گفت که فرد به‌طور کامل ‌مبلمان اداری مدرن یا کلاسیک را می‌پسندد. اگر نگاهی به دفتر کار بعضی از مدیران داشته باشیم، گاهی اوقات با صحنه‌های عجیبی رو‌به‌رو خواهیم شد. به نحوی که فرد ناظر نمی‌تواند بگوید که دفتر مدیر از سبک چیدمان مبلمان اداری مدرن پیروی کرده یا کلاسیک. بعضی اوقات تلفیقی از هر دو سبک، در طراحی داخلی و مبلمان اداری دیده می‌شود که گاهی ممکن است زیبا باشد یا حتی باعث ایجاد ناهنجاری‌های بصری گردد.

مقایسه مبلمان اداری مدرن و کلاسیک

پیش از آن‌که هر نکته‌ای در زمینه انتخاب این دو سبک بگوییم، لازم است در ابتدا این دو سبک را بشناسیم. در ادامه ویژگی‌های هر یک را بیان می‌کنیم:

۷ نکته طراحی مبلمان اداری کلاسیک

این سبک از اصول دقیق و قواعد مشخصی در طراحی پیروی می‌کند. این به آن معنا است که مبلمان در این سبک باید:

 • متقارن باشد
 • اندازه‌های متناسبی داشته باشد.
 • اشکال دقیق هندسی مانند مستطیل، مربع، دایره و … داشته باشد.
 • متریال آن بیشتر از جنس چوب طبیعی یا چرم است.
 • دارای رنگ‌های غیراصلی، اما سنگین مانند قهوه‌ای باشد.
 • استفاده از قسمت‌های دکوراتیو و تزئینی در این سبک رایج است.
 • مبلمان در این سبک دارای اندازه‌های بزرگ است.

برای شناخت بیشتر از مبلمان اداری کلاسیک مقاله “قیمت مبلمان اداری کلاسیک چقدر است” و “چگونه از تولیدکننده مبلمان اداری کلاسیک بخریم” را بخوانید.

۵ نکته طراحی مبلمان اداری مدرن

اصول طراحی سبک مدرن بر مبنای استفاده از حداقل‌ها برای رسیدن به اهداف حداکثری است. این سبک مبلمان اداری دارای ویژگی‌های زیر است:

 • ساده و مینیمال پسند است.
 • دارای طراحی بسیار کاربردی است.
 • از متریال با قیمت مناسب برای استفاده عموم مردم ساخته می‌شود.
 • هیچ وسیله یا قسمت غیرکاربردی نخواهد داشت.
 • رنگ‌هایی هم‌چون خاکستری، اکر، قهوه‌ای روشن و بژ در این سبک محبوب است.

برای شناخت بیشتر از مبلمان اداری مدرن مقاله “قیمت مبلمان اداری مدرن چقدر است؟” و “چگونه مبلمان اداری مدرن بخریم” را بخوانید.

انتخاب ‌مبلمان اداری مدرن یا کلاسیک

نکاتی که توجه به آن‌ها می‌تواند در انتخاب سبک مبلمان راهنما باشد، عبارت هستند از:

نوع مشتری و تاثیر آن در انتخاب

مشتریان یک دفتر کاری اگر به‌صورت کلی از قشر جوان و امروزی جامعه هستند، به‌طور یقین، داشتن یک دفتر کار با چیدمان مبلمان اداری مدرن بهتر از کلاسیک خواهد بود. ولی اگر مشتریان یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • افراد فرهنگی باشند.
 • جاافتاده و با رنج سنی بالاتر ‌باشند.
 • زمینه‌ی کاری آن‌ها در رابطه با فرهنگ و رسوم کشور باشد.

در این صورت باید چیدمان دفتر کار به‌صورت مبلمان اداری کلاسیک درنظر گرفته شود.

اندازه دفتر کار و انتخاب نوع مبلمان

در نظر داشته باشید که اگر دفتر کار فضای کمی‌ دارد رعایت نکاتی برای بهتر و زیباتر نشان دادن آن مهم است. در ادامه این نوشتار به نکاتی در این مورد اشاره می‌کنیم:

سبک و رنگ

برای یک فضای کوچک، چیدمان مبلمان اداری مدرن و هم‌چنین رنگ‌های روشن آن را انتخاب نمایید. این نوع مبلمان‌ دارای ترکیبی از رنگ‌های سفید با سایر رنگ ها هستند، که می‌تواند کمک به‌سزایی در بزرگ نشان دادن محیط کار داشته باشد.

استفاده از تابلو و نمای مناسب

آویختن چند تابلوی زیبا به دیوار اتاق که از سبک مدرن پیروی می‌کنند، در زیبا و چشم‌گیر کردن دفتر کار تاثیر خواهد داشت. توجه داشته باشید که به‌ هیچ عنوان نباید دیوار دفتر کار با متراژ کوچک را با دیوارکوب چوبی به‌صورت کامل پوشاند. برای زیبا کردن محیط کار دفتر خود می‌توانید از یک قاب با پنل‌های ۳بعدی جدید و رنگ روشن استفاده کرد. در مبلمان اداری بینو در بخش طراحی شرکت، توجه خاصی به این امر شده است. متخصصان و مشاوران بینو می‌توانند راهنمایی‌های مشاوره‌ای لازم را در این زمینه انجام دهند.

سلیقه و هارمونی

در‌صورتی‌که دفتر کار فضای مناسبی دارد و خودتان نیز علاقه مند به مبلمان اداری با سبک کلاسیک هستید، استفاده از این نوع مبلمان می‌تواند تاثیر زیادی در روحیه و محیط کاری داشته باشد. بهتر است تمام عناصر بصری که در دفتر کار استفاده می‌شود نظیر رنگ میز، دیوارکوب، سقف یا کف‌پوش با هم، از لحاظ هارمونی، تطبیق داشته باشند.

روحیه کارمندان و پرسنل

اگر فردی عاشق آثار مدرن باشد، نمی‌تواند با یک محیط کار با مبلمان اداری کلاسیک، ارتباط خوبی برقرارکند. این نکته در بلند مدت روی کارایی فرد تاثیر خواهد داشت. هم‌چنین برعکس این موضوع نیز صادق است. بنابراین اگر قصد دارید که دفتر نوساز خود را تجهیز نمایید، بهتر است از دیدگاه همکاران خود و سلایق آنها نیز مطلع شوید.

خرید ‌مبلمان اداری مدرن یا کلاسیک بینو

برای خرید ‌مبلمان اداری مدرن یا کلاسیک باید با توجه به معماری، طراحی داخلی و چیدمان محیط، تصمیم‌گیری کنید. شرکت تخصصی طراحی و اجرای مبلمان اداری بینو در این زمینه مشاور بسیار ایده‌آلی برای‌تان خواهد بود. متخصصان ما با حضور در مکان مورد نظر و با توجه به سلیقه و نظرتان یاری‌‌گر شما خواهند بود، تا انتخاب مناسبی داشته باشید. طراحی و ساخت مبلمان و دکوراسیون داخلی اداری تخصص ما است. برای آگاهی بیشتر در این زمینه می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما تماس بگیرید و از راهنمایی‌های مشاوره‌ای رایگان بهره‌مند شوید.

قیمت ‌مبلمان اداری مدرن یا کلاسیک

مبلمان در سبک کلاسیک به‌دلیل بزرگ‌‍‌تر بودن اندازه‌های آن، نیاز به متریال و کار دست بیشتری دارد. این نوع مبلمان اداری ممکن است دارای نقوش خاصی باشد و یا از جنس ویژه‌ای مانند چوب طبیعی یا چرم اصل ساخته شده باشد. همه این موارد در کنار هم باعث می‌شود، قیمت این نوع مبلمان نسبت به نوع مدرن بیشتر باشد. در عوض مبلمان اداری مدرن، به‌دلیل استفاده از متریال کمتر و جنس متفاوت با کیفیت خوب، قیمت مناسبی نیز دارد. بنابراین اگر بودجه ی شما محدود است، بهتر است در انتخاب ‌مبلمان اداری مدرن یا کلاسیک، نوع مدرن را انتخاب نمایید.

نتیجه گیری

کدام بهتر است: ‌مبلمان اداری مدرن یا کلاسیک؟ پاسخ دادن به این سوال دشوار است. زیرا هیچ‌کدام نمی‌تواند بر دیگری ارجحیت داشته باشد. این مقاله نکاتی را بیان کرد که به کمک آن با توجه به موارد گفته شده می‌توان انتخاب درستی انجام داد. اگر تمایل دارید، می‌توانید هر دو سبک را باهم تلفیق نمایید. البته در این مورد با کارشناسان این امر مشورت نمایید، زیرا ترکیب این دو سبک اگر اصولی نباشد، درنهایت جلوه جالبی نخواهد داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید