توسط: تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

فواید مبلمان اداری برای سازمان‌ها و ادارات چیست؟ آیا مبلمان اداری می تواند بر افزایش بهره وری موثر باشد؟ مهم ترین فواید مبلمان اداری را چگونه می‌توان بیان کرد؟ هنگام تشکیل یک دفتر کار، مبلمان اداری مورد استفاده در آن معمولاً در لیست اولویت‌ها نیست. با این حال، طراحی دفتر می‌تواند یک راه آسان و مفید برای موفقیت کسب و کار باشد. اما اغلب نادیده گرفته می‌شود. به هر حال، جالب است بدانید که وقتی کارمندان در محل کار خود احساس راحتی می‌کنند، ۱۲٪ بهره وری بیشتری دارند و ۲۰٪ در فضای رقابتی بهتر عمل می‌کنند.

فواید مبلمان اداری برای دفتر کار

این مقاله در پی آن است تا در مورد فواید مبلمان اداری شما را راهنمایی کند؛ این که چطور بهترین و مناسب‌ترین گزینه مرتبط با تجارت و کارمندان خود را پیدا کنید. ما در ادامه‌ی این نوشتار ۷ عامل مؤثر را که باید هنگام خرید مبلمان اداری به خاطر بسپارید را به شما خواهیم گفت.

نقش قیمت در فواید مبلمان اداری

اولین عامل مهم در هر خریدی، قیمت است. انتخاب مبلمان مناسب برای یک دفتر اداری ممکن است گران‌قیمت باشد. اکثر تأمین کنندگان مبلمان اداری هزینۀ مبلمان را بر اساس متراژ فضا تخمین می‌زنند. قیمت مبلمان بستگی به کیفیت و طرح آن دارد. یک دفتر سطح بالا و مدرن برای فضای خود می‌بایست هزینۀ زیادی پرداخت کند. اگر مبلمان اداری جداگانه خریداری می‌کنید، طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها نیز وجود دارد. به طور طبیعی، شما باید قطعاتی را پیدا کنید که در بودجه شما جای بگیرند اما همچنان سبک و راحتی مورد نظر شما را ارائه دهند.

فرهنگ اداری و سازمانی

آیا مشتریان شما مرتباً از دفترتان بازدید می‌کنند؟ در این صورت، شما خوش شانس هستید که مشتریان وفادار به برند خود دارید. این مشتریان وفادار، ۶۷٪ بیشتر از مشتریان جدید هزینه خواهند کرد. اگر مبلمان و طراحی دفتر شما قدیمی است، در عوض شرکت در نظر بازدیدکنندگان حس قدمت و سابقه را القا می‌کند. بنابراین، مبلمان شما باید ارزش، اعتبار و فرهنگ حاکم بر شرکتتان را برجسته کند. مبلمان یک عامل اساسی است و باید هنگام انتخاب سبک به آن توجه کنید. به عنوان مثال، یک شرکت مبتنی بر فن‌آوری ممکن است سبک مدرن یا صنعتی مبلمان را انتخاب کند. در حالی که یک کسب و کار استارت آپی در فضای باز، جذابیت بیشتری خواهد داشت.

صندلی اداری

هنگام خرید مبلمان اداری، انتخاب صندلی‌های مناسب زمان بیشتری می‌برد. زیرا کارکنان ساعت‌های طولانی را صرف نشستن بر روی صندلی می‌کنند. بنابراین به صندلی‌هایی نیاز دارید که کارکنان را دچار خستگی نکند و آنها بتوانند با شادابی و تن‌درسی به فعالیت‌های روزانۀ خود بپردازند. مطالعه‌ای که اخیراً توسط انجمن پزشکی آمریکا انجام شده، نشان می‎‌دهد که شرکت‌ها به دلیل نارضایتی کارمندان هر ساله حدود ۸۱ میلیارد دلار در زمینۀ بهره‌وری خسارت می‌بینند. صرف زمان بیشتری برای انتخاب صندلی اداری مناسب و استاندارد می‌تواند کمک زیادی به افزایش بهره‌وری کارمندان کند. این یکی از مهم‌ترین فواید مبلمان اداری است.

 

دکوراسیون و چیدمان اداری

روزگاری استاندارد طراحی دفتر، اتاقک و مبلمان اداری ساده بود. اما امروزه با اضافه شدن آیتم‌های گوناگون، به پروسه‎‌ای جدی تبدیل شده است. تفکیک هر بخش با دیواره و پارتیشن‌های مختلف به قسمت‌های جداگانه، به تک تک کارمندان کمک می‌کند تا تمرکز بیشتری داشته باشند. همانطور که گفته شد، طرح‌ دفتر فضای باز هر روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که ۷۵٪ از کارمندان کار گروهی را به عنوان یک عامل اساسی در دفتر رتبه‌بندی می‌کنند. در تنظیمات دفاتر طراحی باز، دیواره‌های اتاقک برداشته می‌شود و کارمندان در نزدیکی یکدیگر کار می‌کنند. یک دفتر فضای باز، همکاری و ارتباط واقعی را افزایش می‌دهد. بنابراین روابط دفتر و بهره وری شرکت‌ شما را بهبود می‌بخشد. در این باره مقاله “مقدار فضای مورد نیاز هر کارمند در محیط اداری” را بخوانید.

مبلمان اداری گران قیمت

فراتر از قیمت، چهار ویژگی اصلی وجود دارد که ما در مبلمان به دنبال آن‌ها هستیم: سبک، راحتی، دوام و عملکرد. به طور معمول، ما می‌خواهیم کیفیت را به جای یک یا دو ویژگی مثبت دیگر قربانی کنیم. به عنوان مثال، با دوام‌ترین صندلی اداری ممکن است زیبا‌ترین نباشد. به همین ترتیب، یک صندلی اداری سطح بالا ممکن است سبک و راحتی داشته باشد اما از نظر عمل‌کردی مناسب نباشد.

به جای اینکه هزینۀ زیادی را صرف خرید مبلمان اداری کنید که احساس می‌کنید این چهار ویژگی را به شما تحویل می‌دهد، باید واقعاً به این فکر کنید که بیشتر به چه ویژگی‌هایی احتیاج دارید.

تجهیزات اداری

وقتی به «مبلمان» فکر می‌کنیم، آن را به مثابه میز اداری و صندلی اداری، میزهای ملاقات، کنفرانس، کارشناسی، کابینت‌های بایگانی و غیره در نظر می‌گیریم. با این وجود، موارد دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای زیباتر شدن دفتر کار و راحتی بیشتر کارمندان، خریداری کنید؛ مانند یک دستگاه قهوه‌ساز، یک میز بزرگ، مبلمان اتاق نشیمن زیبا و… . این وسایل گرچه روی کار متمرکز نیستند، اما با تزریق حس آسایش و زیبایی در محیط می‌توانند روح زندگی را در دفتر جاری سازند. واقعیت این است که ۹۷٪ فضاهای اداری، بازتاب میزان ارزشمند بودن آن‌هاست. وقتی کارمندان از شغل خود راضی باشند، تولید بیشتری خواهند داشت و می‌خواهند مدت زمان بیشتری دور هم بمانند! بنابراین، بهتر است مبلغی از بودجه را صرف برخی امکانات رفاهی و رسیدن راحت به فواید مبلمان اداری کنید.

تولیدکننده مبلمان اداری

اغلب تأمین کنندگان مبلمان اداری مناسب، برای این کار ذوق و هیجان دارند اما همۀ آن‌ها خوب و مجرب نیستند. این تفاوت اغلب در خدماتی است که آن‌ها فراتر از فروش مبلمان به شما ارائه می‌دهند. خدماتی مثل تحویل سریع و نصب با کیفیت بالا. برخی دیگر حتی با طراحان داخلی کار می‌کنند تا محیط اداری ایده‌آل را فراهم کنند.

نتیجه گیری

اگر به دنبال افزایش بهره وری و سلامت کارمندان خود هستید باید این نکته را در نظر داشته باشید که مبلمان اداری نقش اساسی دارد. از جمله فواید مبلمان اداری برای سازمان می توان به افزایش نرخ سلامتی جسمانی کارمندان نام برد. البته برای خرید مبلمان اداری مناسب علاوه بر آگاهی می‌بایست از فواید مبلمان اداری به خوبی آگاه بود. در این باره اگر نیاز به مشاوره دارید با ما در مبلمان اداری بینو تماس بگیرید. مشاوره‌های مبلمان اداری بینو رایگان است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید