توسط: تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

مبلمان اداری گروهی از وسایل و تجهیزات مورد نیاز در یک اداره یا شرکت را شامل می‌شوند. این وسایل و تجهیزات با هدف ایجاد راحتی، آسایش و بالا بردن راندمان کاری متناسب با اهداف مورد نیاز و سلیقه شخص یا گروهی از افراد تامین می‌شود. آن‌چه در مورد مبلمان اداری دارای اهمیت است آن است که توان حفظ سلامتی بدن کاربر خود و بالا بردن راندمان کاری مفید را داشته باشد. بر این اساس در این مقاله فواید مبلمان اداری ارگونومیک را مورد بررسی قرار می‌دهیم و نکاتی را در این مورد بیان می‌نماییم:

فواید مبلمان اداری ارگونومیک

از مهم‌ترین دلایلی که شرکت‌ها و سازمان‌ها به جانمایی مبلمان ارگونومیک در فضای کاری خود علاقه‌مند هستند، عبارت است از:

 سلامت

اولین مزیتی که در مورد طراحی دفتر ارگونومیک به ذهن می آید، پیامدهای سلامتی است. کار کردن در یک میز در موقعیت نشسته، همان‌طور که بسیاری از ما آن را انجام می دهیم، می‌توانند تاثیرات منفی در سلامت ما داشته باشد. وضعیت نادرست نشستن یا قرار گیری نادرست اندام‌های بدن مانند دست و پا در نقاط نادرست می‌تواند وضعیت بد، درد در اعضای بدن و حتی هضم نادرست ایجاد کند. فواید مبلمان اداری ارگونومیک بسیار زیاد هستند. یک مبلمان ارگونومیک می‌تواند به مبارزه با بسیاری از مسائل بیاید و به کارمندان کمک کند راه‌های مناسبی برای نشستن و ایستادن در زمان کار داشته باشد.

ایمنی

ایمنی نخستین نقطه ارتقا یک محیط کاری سالم است که با مبلمان اداری ارگونومیک می توان از ایمنی در محل کار مطمئن شد. ما باید از مفاهیم این تصمیم در مورد ایمنی و سلامت کارمندان خود در طول سالها فکر کنیم. از این جهت برای رسیدن به اهداف فواید مبلمان اداری ارگونومیک نیاز است مبلمان اداری را تا جای ممکن درست، اصولی و استاندارد سازی کنیم. از آن جهت است که نشستن پشت یک میز اداری ارگونومیک یا استفاده از یک صندلی ارگونومیک با اندازه‌های درست و ایمن می‌تواند سبب بهبودی حال کاربر بعد از ساعت‌ها استفاده از آن شود. در مورد صندلی ارگونومیک می‌توانید مقاله “چهار ویژگی مهم در خرید صندلی ارگونومیک” را مطالعه کنید.

بهره وری

مبلمان ارگونومیک عالی با بهره‌وری رابطه مستقیم دارد. بهره‌‌وری چگونه عمل می‌کند؟ مبلمان ارگونومیک حرکات غیرضروری را حذف می‌کند و موقعیت‌های اشتباه در کار را از بین می‌برد. این مساله باعث می‌شود که ابزارها و وسایل مورد استفاده درمحل کار، بسیار کارآمد باشد. مبلمان ارگونومیک می تواند به افزایش، راحتی، بهره‌وری و رضایت شغلی کمک کند.

طراحی مبلمان ارگونومیک اداری

مبلمان اداری ارگونومیک خسته کننده نیست. طراحی حرف جدیدی نیست، بلکه سخن از حرفه‌ای بودن است. در ادامه نکاتی را در این مودر ذکر می‌نماییم:

سبک مبلمان اداری

طراحی مبلمان اداری اگر به شکل مدرن باشد و یا سنتی، تاثیر مستقیمی بر مفاهیم و مبلمان ادرای ارگونومیک خواهد داشت. چه در ذهن دارید؟ آیا ایده‌های کلاسیک و سنتی را می‌پسندید و به‌دنبال ثبات و امنیت خاطر هستید؟ پس به دنبال مبلمانی سنتی یا کلاسیک باشید. اگر به‌دنبال ایده‌های نو و کم هزینه هستید، نیز مبلمان اداری سبک مدرن یاری کننده‌تان در ادامه این مسیر خواهد بود. در هر صورت این چند سبک، همگی دارای جنبه‌های مثبتی هستند، که در تولید مبلمان اداری موفق می‌توانند تاثیر سازنده‌ای داشته باشند.

طراحی ابعاد مبلمان اداری

ابعاد مبلمان و تجهیرات اداری با توجه به نوع کاربری، ابعاد اتاق یا سالن و ویژگی‌های فیزیکی هر فرد باید تعیین شود. وجود مبلمان شخصی در ادارات، برای هر کارمند، در ضمن ایجاد حس خوب تعلق، باعث بالا بردن بهره‌وری در آن بخش کاری خواهد شد. بر این اساس، چیزی را برگزینید که؛ دارای ابعاد استانداردی از هر نظر، به‌ویژه از نظر ارگونومیک بودن باشد.

رنگ مبلمان اداری

از دیگر فواید مبلمان ادرای ارگونومیک، می‌توان به تنوع رنگی آن اشاره کرد. مبلمان اداری باید با توجه به شرایط محیطی و سلیقه شخصی، سفارش داده شود. برای رسیدن به این هدف در زمان انتخاب مبلمان اداری، علاوه بر هارمونی رنگی دکوراسیون و معماری بنا، باید مبلمانی متناسب با سلیقه و نیاز مشتری نیز انتخاب شود.

هزینه

هنگام خرید مبلمان اداری ارگونومیک، باید آن را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید. با توجه به فواید مبلمان ادرای ارگونومیک ذکر شده در بالا، هزینه های خرید این محصولات ارگونومیک، در طولانی مدت، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. گزارش شده است ؛ کارفرمایان ایالات متحده آمریکا، هزینه‌ای بین ۱۵ تا ۱۸ میلیارد دلار در جهت رفع خسارت کارگران، تحت تاثیر حوادث، پرداخت می‌کنند. پس فواید مبلمان ادرای ارگونومیک در کاهش هزینه‌های درمانی بسیار تاثیرگذار است. هم‌چنین یکی از راه های دیگر که هزینه هایش توسط فواید مبلمان ارگونومیک کاهش می‌یابد، احتمال بازنشستگی برای کارکنان به علت بیماری یا اجتناب از هزینه های ناشی از اقدامات ایمنی نامناسب خواهد بود.

سفارش مبلمان اداری بینو

با توجه به توضیحات بالا و با توجه به آن‌که شرکت تخصصی تولید مبلمان اداری بینو دارای سابقه‌ای طولانی مدت در این زمینه است، می‌توانید اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمایید. نکته قابل توجه در این زمینه، آن است که هر معماری و ابعاد اتاقی می‌تواند مبلمان تخصصی خود را داشته باشد. برای رسیدن به این هدف می‌توانید با کارشناسان و متخصصان ما صحبت کنید و از حضور رایگان آن‌ها جهت راهنمایی در شرکت خود بهره ببرید. در مورد خرید این نوع مبلمان توصیه می‌کنیم مقاله “خرید مبلمان اداری ارگونومیک و مدرن” را مطالعه کنید.

قیمت مبلمان اداری بینو

در کنار بررسی فواید مبلمان اداری ارگونومیک همیشه باید نیم نگاهی به قیمت مبلمان اداری داشت. برای هر مدیری مهم است که وسایلی به‌صرفه و متناسب با بودجه خود تهیه نماید. بر این اساس باید بگوییم که؛ خوشبختانه شرکت تولید مبلمان اداری بینو دارای تنوع فراوان در طرح، رنگ و قیمت در انواع مبلمان و تجهیزات اداری است. قیمت مبلمان اداری بینو با توجه به نوع، کیفیت و متریال آن تعیین می‌شود. شرکت بینو با حضور کارشناسان و متخصصان خود آماده ارائه راهنمایی در زمینه دریافت قیمت انواع محصولات اداری است.

کلام آخر

این مقاله با عنوان فواید مبلمان ادرای ارگونومیک، نکات مهمی، در این زمینه را مورد بررسی قرار داد. در این مقاله تعدادی از شاخصه‌های مهمی که در زمان انتخاب مبلمان اداری یا خرید آن باید مورد توجه قرار گیرد، مورد بررسی قرار گرفته است. برای آن‌که مبلمان اداری متناسب با فضای کاری خود انتخاب نمایید و برای بررسی، مشاوره و خرید مبلمان اداری بینو با ما تماس بگیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید