توسط: تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ 0 دیدگاه

هنگام برگزاری جلسات، گزینه های زیادی برای انواع طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق کنفرانس برای استفاده وجود دارد. بعضی از طراحی ها برای ایجاد فضایی برای یادگیری و آموزش در حالی که دیگران برای گفتگوهای گروهی و تعامل شخصی بسیار مفید هستند. به طور کلی نحوه طراحی و چیدمان اتاق کنفرانس بر ماهیت ایجاد فضایی برای گفتگو در باب مسائل گوناگون است. فضایی که هدف خود را به جمع کردن افراد در کنار هم برای بحث کرد و بررسی موضوعی مهم یا تنها ارائه و نمایش یه موضوع خاص برای عموم مردم است. با این حال پرداختن به نحوه چیدمان میز کنفرانس و صندلی و دیگر لوازم مورد نیاز در وهله اول به کسب دانش و در گام بعدی به شناخت دقیق نوع کسب و کار مرتبط است. به موجب این، بیایید به ۶ تا از بهترین طرح ها برای اتاق های کنفرانس نگاه کنیم و در مورد مناسب بودن آنها بحث کنیم، با بینو همراه باشید.

۱. سبک Bоаrdrооm

این سبک جایی که مدیران و افراد در اطراف یک میز کنفرانس مرکزی برای بحث در مورد مسائل مهم جمع می شوند.

در مرکز اتاق از میز مستطیلی یا بیضی شکل و صندلی ها دور تا دور آن استفاده می شود. این سبک اغلب برای تمرکز بیشتر در موضوعات مهم مورد استفاده قرار می گیرد و به طور معمول حداکثر تا ۲۵ نفر را پوشش می دهد. این سبک اجازه می دهد که افراد بیشتر نزدیک هم بنشینند جهت جلسات کوتاه تر بحث های باز.

۲. سبک Hоllоw Sԛuаrе

همچنین به عنوان U کل بسته نیز شناخته می شود که شامل ۴ میز مستطیلی یا مربعی در کنار هم هستند که دو به دو روبروی هم قرا گرفته اند. چه چیزی این سبک چیدمان را مجزا می کند؟، فضای خالی در وسط آن! افراد دور تا دور میزها می نشینند و موضوعات را مورد بحث قرار می دهند. این سبک ایده آل برای جاسازی ۲۰ نفر یا بیشتر است و برای سازمان ها و ارگان های دولتی انتخاب اول است. این سبک راحتی و تعامل خوبی را بین افراد و تیم ها ایجاد می کنند و بهترین طرح برای جلسات فوری بین گروه های کوچک برای حل مشکلات است. همچنین مدیر یا مسئول جلسه می توان در مرکز میزها قرار بگیرد و موضوعات را با تعامل بیشتر با دیگر افراد در میان بگذارد.

۳. سبک U-Shape

سبک U-shaped از مجموعه میزهای که دور تا دور هم قرار گرفته اند که از یک طرف (ضلع کوچکتر) باز است تشکیل شده است. این طرح برای کنفرانس های ویدئویی و جلسات آموزشی بسیار مناسب است. چیدمان این سبک به این صورت است که میزها روبرو هم قرار می گیرند که به راحتی تا ۲۵ نفر را اداره کند. این سبک اتاق کنفرانس بسیار متنوع است که باعث می شود فردی به عنوان یک سخنگو برای ارائه مباحث ویدیویی (ویدیو پروژکتور) و سخنرانی هایی که نیاز به حرکت های بدنی و نشان دادن چیزی برای نمایش دارد، به مانند: مطالعات علمی یا ارائه یک محصول تازه ساخته شده، مناسب است.

۴. سبک Auditorium Stуlе

این سبک به گونه ای طراحی و چیده می شود که میزی مستطیلی، مربعی و یا هر شکل دیگری کاملا روبری صندلی ها قرار می گیرند. این سبک بیشتر در مراکز آموزشی برای ارائه سمینار و غیره … مورد استفاده قرا می گیرد. تمرکز اصلی در این طرح بر روی فرد سخنران است و افراد به صورت متمرکز در کنار یکدیگر می نشینند تا به صحبت های سخران گوش فرا دهند. افراد در این طرح کمترین تاثیری گذاری در موضوع مورد بحث را دارند. به عبارتی در این سبک تعامل دوطرفه بین افراد و فرد سخنران حداقل است. آنها مناسب سالن های کنفرانس و همایش هستند، جایی که سخنرانان موضوعات خود را ارائه می دهند و از مخاطبان سوال می کنند.

۵. سبک Classroom

همه سبک چیدمان میز و صندلی در مدارس و دانشگاه ها را دیده ایم، پس از قبل با آن آشنا هستیم. این سبک ترکیبی از عناصر چندین سبک اتاق کنفرانس دیگر است. مخاطبان به نسبت دو یا سه نفر پشت میزهای خود می نشینند و با یک سخنران در روبرو خود مواجه هستند. این سبک افراد را در گروه های دو یا سه نفره قرار می دهد و عموما برای همفکری های گروهی مناسب است.

۶ . سبک Banquet Style

هنگامی که شما کلمه “ضیافت” را می شنوید، به یاد مکان هایی می افتید که افراد در گروه های چند نفره در کنار هم در حال تعاملی دوستانه هستند. این سبک اتاق کنفرانس در اطراف میز (معمولا میز های کنفرانس گرد) قرار داده شده است. بسته به هدف اتاق، این میزها معمولا دارای ۶ تا ۸  عدد صندلی هستند. شما احتمالا با استفاده از این سبک برای فضای دوستانه برای خدمات ناهار و یا سایر نوشیدنی ها در طول وقفه در برنامه های کاری فکر می کنید، اما این سبک اتاق کنفرانس برای جلسات شبکه ای جالب است که مردم در گروه های کوچک در اطراف میز مختلف کنار هم می نشینند و به صورت آزادانه بحث می کنند. این سبک میز برای گفتگوهای مهم نمی تواند مناسب باشد.

کلام آخر

طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق کنفرانس بسیار مهم است، زیرا در گام نخست به تعامل سازنده افراد منجر می شود و در گام بعدی به جلسات مهم و کارگشا. ضروری است که به درستی تدابیر لازم را به کار بگیرید، این می تواند شامل اندازه گیری اتاق، بررسی راحتی عبور و مرور افراد، میز و صندلی مناسب، نور و استفاده از عناصر صدا و ویدیو باشد. در این راستا برای اینکه بدانید چه چیزی می تواند برایتان مهم باشد، با کارشناسان ما در مبلمان بینو تماس حاصل فرمایید. ما به شما در مورد طراحی، چیدمان و ساخت مبلمان اداری مورد نیاز فضای کنفرانس یاری می رسانیم.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید