توسط: تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

طراحی دفتر پذیرش و ورودی یک سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است. ما فکر می‌کنیم کسی نیست که از اهمیت این موضوع با خبر نباشد. به این خاطر که در حال حاضر تعداد زیادی از دفاتر اداری به بهبود فضای اداری و پذیرش خود پرداخته اند. اما میز پذیرش یا میز منشی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ طراحی میز پذیرش باید چگونه باشد؟ با ما تا انتهای این متن همراه باشید تا ضمن بررسی راه و روش‌های طراحی میز پذیرش سازمان، مقالاتی مفید در مورد خرید میز منشی و میز پذیرش را به شما معرفی کنیم.

طراحی دفتر پذیرش در سازمان و ادارات
طراحی دفتر پذیرش در سازمان و ادارات

ویژگی طراحی دفتر پذیرش چیست؟

نحوه طراحی میز پذیرش و خوش آمد گویی یا راهنمای دفاتر اداری و سازمانی بسیار مهم است. آن فضا نخستین فضایی است که افراد در آن قرار میگیرند تا سازمان شما را بشناسند. آن فضا باید بتواند زیبایی، جسارت، چابکی و قدرت برند شما را نشان دهد. در عین حال باید بتواند مخاطب را به خود جذب کند تا او از بودن در فضای اداری شما حس خوبی داشته باشد. از این رو و با توجه به موارد گفته شده مهمترین ویژگی طراحی میز پذیرش را می‌توان این گونه بیان کرد.

تاثیر اول

بخش اول و ورودی سازمان به افراد می‌گوید که در چه سازمانی هستند و چه اتفاقی در انتظار آن هاست. پس می‌توان گفت بخش ورودی سازمان می‌تواند به نوعی شناسنامه یا چهره‌ی سازمان برای بازدیدکنندگان باشد. از این رو بهتری است به آن احترام بگذارید. زیرا محترم شمردن بخش ورودی و ایجاد ارزش در آن می‌تواند به بازدیدکنندگان و شرکای تجاری که وارد سازمان شما می‌شوند حس خوبی را منتقل کند.

طراحی دفتر پذیرش

طراحی دفتر پذیرش می‌بایست مطابق با کلیت سازمان باشد. از این جهت تلاش کنید یک پارچگی را در سازمان ایجاد کنید. استفاده از رنگ‌ها و جنس خوب میز پذیرش می‌تواند به جذابیت بخش پذیرش کمک کند.

مهم‌ترین نکات خرید دفتر پذیرش

نکات بسیاری را می‌توان برای خرید مبلمان اداری و مبلمان پذیرش خصوصا میز پذیرش نام برد. اما از نظر ما، در گروه تولیدی مبلمان اداری بینو چند نکته جزو مهم‌ترین نکات هستند. اما پیش از بررسی نکات خرید میز پذیرش می‌بایست از اهمیت خرید میز پذیرش آگاه باشیم. مهم‌ترین این نکات عبارت‌اند از:

 • جایی است که برای اولین بار از مشتریان و مشتریان خود استقبال می‌کنید.
 • یک منطقه پذیرش که به خوبی طراحی شده است ارزش‌ها و فرهنگ تجاری را منعکس می‌کند. این فضا کمک می‌کند تصویر مثبتی از برند ایجاد شود و مشتریان جدید را جذب شود.
 • فضای استقبال یا فضای پذیرش تأثیر مثبتی بر کارمندان خواهد داشت و منجر به رضایت و مشارکت بیشتر در محل کار می‌شود.
 • یک میز پذیرش اداری با طراحی دقیق کمک می‌کند تا کارمندان حس تعلق داشته باشند و روحیه را تقویت کند.

چند نکته برای طراحی دفتر پذیرش

 • طراحی دفتر پذیرش را به گونه‌ای انجام دهید که تمیز و مرتب نگه داشتن آن آسان باشد. فضای اداری کافی را در طراحی میز پذیرش در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید با استفاده از فضای ذخیره‌سازی به تمیز شدن و مرتب شدن فضای اداری پذیرش کمک کنید.
 • برای خرید میز پذیرش اداری، کیفیت بالا که ناشی از مواد بادوام و مقاوم است را در اولولیت خود قرار دهید.
 • به دنبال طراحی میز اداری باشید که هم شیک و هم کاربردی باشد. به عنوان مثال، میز پذیرش منحنی، شیک و پیچیده به نظر می‌رسد و آن‌ها برای دفاتر مدرن، ایده آل هستند.
 • یک فضای پذیرش مسحور کننده و جذاب ایجاد کنید و برای مهمانان خود صندلی راحت مانند صندلی گوشه‌ای اداری یا یک صندلی پذیرش ارگونومیک فراهم کنید. اطمینان حاصل کنید که صندلی اداری بخش پذیرش تمیز، راحت و مطابق با دکور فضا باشد.
 • رنگی را به منطقه پذیرش دفتر اضافه کنید تا فضایی دلپذیر ایجاد کند. همچنین در نظر داشته باشید ک از ایجاد فضایی سرد خودداری کنید. شاید جالب باشد که بدانید بسیاری از کسب‌وکارها از سایه‌های آبی در طرح و رنگ‌آمیزی فضا استفاده می‌کنند، زیرا این رنگ باعث ایجاد احساس آرامش، راحتی و اعتماد می‌شود.
 • در طراحی دفتر پذیرش و فضای اداری باید سعی کنید از رنگ‌هایی که با برند شرکت شما مطابقت دارند در فضای پذیرش برای تقویت و ایجاد روح برند استفاده کنید.

قیمت طراحی دفتر پذیرش

عوامل مختلفی می‌توانند بر قیمت میز پذیرش و طراحی آن موثر باشند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جنس مواد اولیه
 • سبک طراحی
 • مواد رویه
 • ضمانت نامه
 • اندازه و تجهیزات جانبی

نتیجه گیری

ما به شما اگر به دنبال طراحی دفتر پذیرش در سازمان خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از مشاوره‌های رایگان بینو استفاده کنید. تنها کافی است با ما تماس بگیرید. البته می‌توانید با پر کردن فرم تماس نیز، منتظر تماس ما باشید. تیم فنی و پشتیبان ما همراه شما ست. علاوه بر مشاوره رایگان در صورت تمایل بازدید از فضای ادازی و سازمانی شما نیز به صورت رایگان انجام خواهد شد. همچنین همکاران ما در تمامی مراحل می‌توانند همراه شما برای خرید خوب و مناسب باشند. گروه تولیدی مبلمان اداری بینو بیش از ده سال سابقه در تولید مبلمان اداری دارد.
صندلی اداری، میز اداری، میز کنفرانس، میز مدریت، میز منشی، میز کارگروهی، میز اداری ارگونومیک، کابینت و فایل، کتابخانه و… تنها بخشی از محصولاتی هستند که با برند تجاری بینو در بازار وجود دارند. همچنین تمامی محصولات بینو، در صورت تمایل به صورت دیجیتال طراحی شده و برای شما قابلیت ارسال را دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید