توسط: تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

سازماندهی میز اداری بر طبق استاندارد چگونه است؟

وقتی صحبت از فضای کاری شما می شود، می بایست بدانید که میز اداری  شما یکی از مهم ترین مبلمان  اداری شما در فضای اداری است. این فضایی است که در آن به مدت طولانی مشغول به کار هستید. به هم ریختگی، بی نظم بودن یا به سادگی کمبود فضای کاری می تواند منجر به بهره وری کمتر و استرس بیشتر شود. یک میز اداری سازماندهی شده فقط به زیبایی شناسی نیست، بلکه به عملکرد نیز مربوط می شود. ما قصد داریم چند ایده سازماندهی میز اداری را بررسی کنیم تا به شما کمک کنیم از فضای میز خود بهترین استفاده را ببرید. در این مورد می‌توانید مقاله “شاخص استاندارد میز و صندلی اداری” را مطالعه کنید.

سازماندهی میز اداری
سازماندهی میز اداری

ایده های سازماندهی میز

کاملا قابل پذیرش است که همه افراد به یک اندازه فضای میز اداری را در اختیار ندارند، بنابراین مهم است که از فضایی که در اختیار دارید به بهترین شکل استفاده کنید. این به شما این امکان را می دهد که منظم بمانید و روی کار تمرکز کنید. در ادامه با ایده های سازماندهی میز اداری آشنا خواهید شد.

یک قفسه روی میز خود اضافه کنید

با اضافه کردن یک قفسه، می توانید منطقه کار خود را گسترش دهید. می توانید از فضای اضافی برای دکور یا جانمایی یا برای وسایل مربوط به کار استفاده کنید.

از فضای زیر میز خود استفاده کنید

معمولاً یک فضای اضافی در زیر میز وجود دارد که می توان از آن برای قرار دادن یک کمد فایل کوچک استفاده کرد تا به شما امکان ذخیره و سازماندهی تجهیزات را بدهد. می توان نتیجه گرفت که باید از فضا استفاده کنید.

لوازم خود را سازماندهی کنید

با سازماندهی لوازم اداری خود خلاقیت به خرج دهید. می‌توانید از سازمان‌دهنده‌های میز مثل کشوهاو پارتیشن ها استفاده کنید.

تخته اعلانات داشته باشید

یک تخته چوب پنبه ای می تواند مکانی عالی برای نگه داشتن یادآورهای مهم و تقویم باشد. قرار گیری تخته اعلانات در  بالای میز می تواند بسیار موثر باشد. وایت برد می تواند به عنوان یک دفترچه یادداشت پر از ایده ها و برنامه ها باشد.

لوازم اداری را با دکور ترکیب کنید

چرا لوازم اداری خود را به چیزی جذاب از نظر بصری تبدیل نمی کنید تا بتوانند یک هدف دوگانه داشته باشند؟ با استفاده از پس‌زمینه پگ‌بورد، می‌توانید دفتر خود را برای ذخیره لوازم، تزئینات آویزان یا ترکیبی از هر دو سفارشی کنید. حتی می‌توانید سبدهای سیمی، قفسه‌ها و جا لیوانی را به تخته گیره متصل کنید تا از آن برای نگهداری لوازم استفاده کنید.

استفاده کمتر از کابل

اجتناب از استفاده از کابل در محیط اداری سخت است، زیرا دستگاه های شما برای کارکردن به برق نیاز دارند، اما می توانید به هم ریختگی سیم ها را از بین ببرید. سعی کنید تا جایی که ممکن است سیم های خود را از فضای میز خود دور نگه دارید. می توانید از یک جعبه برای مرتب کردن آنها در پشت میز خود استفاده کنید.

سازماندهی میز اداری
سازماندهی میز اداری

نتیجه گیری

سازماندهی میز اداری و استفاده حداکثری از فضا می تواند یک پروژه سرگرم کننده باشد. خلاق باشید، اما مهمتر از همه، سازماندهی کنید. قبل از اینکه بتوانید میز اداری خود را مرتب کنید، باید میزی مناسب برای شما و فضای شما پیدا کنید.همچنین برای خرید مبلمان اداری می توانید مقاله “مبلمان اداری ارگونومیک تقویت کننده سلامت کارکنان” را بخوایند.

همان طور که می‌دانید تمام نکاتی که ذکر شد در کنار هم یک میز اداری ایده آل را تشکیل می‌دهد و ما نمی‌خواهیم هر از چند گاهی میزهای اداری را عوض کنیم. بنابراین پیش از خرید میز اداری مناسب و مدرن، مطمئن شوید که یک خرید بادوام است که برای مدت طولانی می‌تواند نیازهای شما را برآورده کند. همچنین، گارانتی موجود را در نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که ارزش افزوده‌ای برای شما خواهد داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید