توسط: تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

میز کار یکی از اجزای اصلی در فضای اداری و سازمانی است. میز کار به همراه صندلی اداری دو جزو جدانشدنی هر فضای اداری هستند. نقش میز بر نحوه‌ی کارآیی و عملکرد کارمندان انکار ناپذیر است. با این وجود چگونه باید میز کار مناسب خرید؟ آیا خرید میز نیازمند بررسی جوانب مختلف است؟ چه نکاتی را برای خرید باید در نظر داشت؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. توضیحات جامع و کاملی را در این مورد با هم بررسی خواهیم کرد.

خرید میز کار چگونه است؟

داشتن میز اداری مناسب می‌تواند به بهبود بهره وری، کارایی و راحتی کمک کند. ظاهر و طراحی محل کار یا مبلمان اداری فضای اداری خانگی می‌تواند بر برداشت از فضای کاری موثر باشد. با این وجود چه در یک دفتر کار خانگی یا یک محیط اداری سنتی، انتخاب میز کار مناسب مهم است. از این رو زمانی که صحبت از انتخاب میز اداری می‌شود، برندهای تولید کننده، ویژگی‌های مختلف، سبک و طراحی متفاوت، نوع کارآیی و نیازمندی‌های مختلف مطرح می‌شود. با این وجود می‌بایست به کدام یک توجه بیشتری داشت؟ ما در ادامه سه عنصر مهم را که پیش از هر گونه خرید میز کار می‌بایست مد نظر قرار بدهید را بررسی می‌کنیم. انتخاب درست میز اداری مناسب این گونه ممکن است. همراه ما باشید.

عوامل کلیدی در خرید میز

انتخاب یک میز کار ممکن است در ابتدا دشوار باشد، اما چند عامل کلیدی می‌تواند روند خرید را ساده کند. ابتدا باید تصمیمات خاصی در مورد فضای اداری گرفته شود، زیرا داشتن فضای مناسب می‌تواند با ایجاد محیطی دلپذیرتر و انرژی زا، و سر انجام به افزایش بهره وری کارمندان کمک کند. پس بهتر است پیش از خرید میز اداری جدید، این سه مورد را در نظر بگیرید:

چیدمان فضای اداری چیست؟

برای خرید میز کار می‌بایست به نحوه چیدمان دفتر را بررسی کرده و فضای مناسب میز اداری را اندازه گیری کرد. با این وجود می‌بایست به این فکر کرد که فضای اداری چه اندازه‌ای دارد؟ آیا فضای اداری باز برای کسب و کار مناسب است یا فضای اداری بسته و دارای اتاقک. کدام یک از چیدمان‌های مرسوم فضای اداری می‌تواند برای کسب و کار مناسب باشد؟ یکی از مهم‌ترین گام‌ها در تجهیز فضای اداری، بررسی نوع چیدمان و پس از آن خرید میز است.

بودجه چقدر است؟

در گام دوم می‌بایست اندازه‌های مختص و مورد نیاز برای فضای اداری و میز کار را در نظر گرفت. هر مبلمان اداری با توجه به سبک، اندازه تولیلد کننده و نوع مواد اولیه قیمت‌ها مختلفی دارد. برای خرید میز اداری و سایر تجهیزات اداری، می‌بایست بودجه را نیز در نظر گرفت. مشخص شدن محدوده‌ی قیمتی، می‌تواند منجر به انتخاب درست شود. با این وجود میز اداری در قیمت‌ها گوناگون وجود دارد. علاوه بر ویژگی‌های ساختاری و… جزییات در میز اداری می‌تواند بر قیمت نهایی میز کار موثر باشد.

سبک مبلمان اداری چیست؟

پس از مشخص شدن فضایی که برای میز در نظر گرفته شده است و میزان هزینه‌ای که می‌بایست شود، سبک مبلمان اداری مورد نظر و هم چنین میز اداری را می‌بایست با توجه به نیاز و بودجه انتخاب و خرید کرد. میز اداری و مبلمان اداری در سبک‌های مختلفی وجود دارند. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به سبک مدرن مبلمان اداری، سبک مدولار و هم چنین سبک کلاسیک اشاره کرد.
همچنین می‌توان میزهای اداری را با رنگ یا روکش چوبی، مانند چوب گیلاس یا بلوط، سیاه یا سفید، قهوه‌ای اسپرسو یا خاکستری خریداری کرد. میز کار می‌تواند توسعه‌ی حرفه، شخصیت کاری و برند کسب و کار باشد، پس از بهترین آن را انتخاب کنید. میزی را انتخاب کنید که کارمندان را خوشحال می‌کند و به آن‌ها انگیزه می‌دهد که هر روز صبح بنشینند و کار کنند.

انواع مختلف میز کار

انواع مختلفی از میزهای اداری برای تکمیل محیط کار و سبک کاری وجود دارد. هر نوع میز دارای مجموعه‌ای از عملکردهای منحصر به فرد خود است که می‌تواند به شما کمک کند روز کاری کارمندان را پربارتر کرده و در محل کار یا دفتر خانه خود احساس راحتی بیشتری داشته باشند. در ادامه انواع میز کار را با هم بررسی می‌کنیم.

میز اداری با فضای ذخیره‌سازی

آیا در کسب و کار به فضای ذخیره‌سازی زیادی نیاز است اما فضای اداری بزرگی در اختیار نیست؟ میز تحریر با کمد یک انتخاب خوب و مناسب است. کمدهای میز اداری در بالای میز قرار می‌گیرند و فضای آن چنانی را اشغال نمی‌کنند.
میزهای اداری در محل کار می‌توانند به صرفه جویی در زمان کمک کنند – دیگر لازم نیست برای پیدا کردن چیزی که در حین کار، کارمندان از جای خود بلند شوند و به سراغ یک قفسه پرونده یا یک قفسه کتاب بروند. تجهیزات مختلف را می‌توان در این میز ذخیره‌سازی از طریق چیزهایی مانند سوراخ‌های کوچک، شکاف‌های کوچک برای پست، قفسه‌های باز و کابینت‌ها به خوبی مرتب کرد. عملکرد اصلی این نوع میز افزایش فضای ذخیره‌سازی است.

میزهای تحریر

از هر میز می‌توان برای نوشتن استفاده کرد، اما میزهای تحریر دارای یک فضای رومیزی بزرگ هستند که در آن فضای کافی برای لپ‌تاپ یا کامپیوتر و همچنین نوت بوک، کاغذ و سایر ابزارهای نوشتاری وجود دارد. طراحی میز تحریر بسیار ساده و سرراست است. این میز می‌تواند یک میز ایده‌آل برای کسی باشد که فقط به چیزی برای نگهداری وسایل اولیه میز خود نیاز دارد.
میزهای تحریر می‌توانند به عنوان فضایی برای کار بر روی مهمترین پروژه‌ها عمل کنند. برخلاف بسیاری از میزهای کامپیوتری یا میزهای دیگر، سادگی حرف اول را در طراحی این میز می‌زند.
میزهای تحریر در رنگ‌ها و اندازه‌های متنوعی عرضه می‌شوند. روکش‌های مختلف برای این نوع میز کار وجود دارد مانند بلوط ساحلی، گیلاس دارچینی، شاه بلوط تیره، و همچنین تمام سفید، سیاه و طلای ملایم.

میزهای گوشه‌ای و L شکل

برای افرادی که چند وظیفه دارند، یک میز گوشه‌ای یا L شکل می‌تواند مفید باشد. میزهای بزرگتر می‌توانند در گوشه اتاق قرار بگیرند و فضای کافی را در یک فضای کوچک فراهم کنند. همچنین می‌توان از یک طرف میز برای لپ تاپ یا رایانه رومیزی استفاده کرد. طرف دیگر را می‌توان برای کارهای اضافی، مانند کار روی یک پروژه با یک همکار یا میزبانی جلسات انفرادی، مورد استفاده قرار داد.
میزهای گوشه‌ای و L شکل در رنگ‌ها، پوشش‌ها و اندازه‌های متنوعی عرضه می‌شوند. سبک‌های مدرن ممکن است شیشه‌ای یا کرومی باشند یا تماما مشکی یا نقره‌ای باشند. سبک‌های سنتی‌تر شامل روکش‌هایی مانند چوب گیلاس کلاسیک و افرا تا بلوط و اسپرسو است. ویژگی‌های این نوع میز کار عبارتند از کشوهای فایل، کشوهای صفحه کلید، مدیریت سیم، و قفل کردن قسمت‌های ذخیره سازی.

میز کامپیوتر

میز کامپیوتر برای قرار دادن تمام وسایل ضروری کامپیوتر مانند لپ تاپ، کامپیوتر رومیزی، چاپگر و اسکنر در یک فضای مشخص استفاده می‌شود. اساساً، هر میز از نظر فنی می‌تواند یک میز برای استفاده از رایانه باشد. تمام میزهایی که در اینجا ذکر شده است را می‌توان یک میز کامپیوتر در نظر گرفت در صورتی که مورد استفاده آن‌ها باشد.

  • تا زمانی که برای هر چیزی که برای کار کامپیوتری خود نیاز دارید جا وجود داشته باشد، میز ایستاده، میز تحریر، میز تحریر یا میز گوشه یا L شکل می‌تواند به عنوان میز کامپیوتر کار کند.
  • هنگام انتخاب میز کامپیوتر، فضا یک جزء کلیدی است. اگر تمام چیزی که در اختیار است یک لپ تاپ است، یک میز با سطح کوچک کافی است، اما اگر یک مانیتور بزرگ یا شاید بیش از یک مانیتور وجود دارد، ممکن است به چیزی بزرگتر نیاز باشد. همچنین میزهای کامپیوتر با یک کشو برای صفحه کلید یا یک قفسه مرتفع برای نگهداری مانیتور وجود دارد.
  • میزهای کامپیوتر در رنگ‌ها و اندازه‌های متنوعی عرضه می‌شوند. مثال‌ها عبارتند از: خاکستر بلوند و بلوط عرفانی، ماهاگونی، تمام سفید یا سیاه، و بسیاری از آن‌ها با بیش از یک رنگ یا پرداخت. از ویژگی‌های محبوب میز کار کامپیوتر می‌توان به قفسه‌های جداشدنی، کشوهای فایل، کشوهایی با پانل‌های جلویی رو به پایین، قفسه‌های سیم و شارژرهای داخلی اشاره کرد.

قیمت میز کار چقدر است؟

همان طور که می‌دانید میزهای کار متنوع و گوناگونی وجود دارند. این میزها می‌توانند از مواد مختلف ساخته شوند. علاوه بر این شرایط اقتصادی کشور ما، ایران، و نوسانات قیمت دلار به میزان زیادی بر قیمت مواد اولیه موثر بوده است. هر تغییر در قیمت مواد اولیه می‌تواند تاثیر گسترده‌ای بر قیمت نهایی میزهای کار  و انواع میز اداری داشته باشد. با این وجود، از مهم‌ترین عواملی که بر قیمت افزودنی بتن موثر هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرکت تولید کننده

شرکت‌های مختلفی در حوزه‌ی تولید میز اداری و میز مدیریت مشغول به فعالیت هستند هر شرکت با توجه به مهارت نیروی کار، تجربه، توان مالی و اقتصادی و از همه مهم‌تر تجهیزات مورد استفاده برای تولید میز به یک قیمت نهایی برای میز می‌رسد. از این رو ممکن است قیمت یک ماده با ترکیب درصد مشخص و ثایت توسط تولیدکنندگان مختلف متفاوت باشد.

  • برند تولید شده

یکی از فاکتورهای موثر بر قیمت نهایی انواع میز اداری و میز مدیریت مورد استفاده در بتن برند تولید کننده است. برندهای تولیدکننده بر حسب میزان تجربه، مقبولیت و… در پاره‌ای از موارد قیمت‌های مختلفی را برای مواد تولید خود بیان می‌کنند. طبیعی است که یک برند معتبر و در سطح بین المللی آن قدر از کیفیت مواد خود اطمینان دارد که اقدام به اعلام قیمتی جدا از بازار برای مواد تولید خود نماید.

  • نحوه‌ی بسته‌بندی و ارسال

بسته‌بندی و ارسال میز کار ممکن است در ابتدا امری ساده تلقی شود اما حقیقت این گونه نیست. حساسیت و نوع طراحی میز اداری نوع بسته‌بندی را نیز تغییر می‌دهد. از این رو بسته‌بندی می‌تواند بر قیمت موثر باشد. شرکت مبلمان اداری بینو برای رفاه حال مشتریان تکریم آن‌ها بسته‌بندی میزهای اداری و مبلمان اداری تولیدی خود را بر حسب نیاز و مطابق با سلیقه‌ی مشتریان خود انجام می‌دهد. از این رو مصرف کنندگان می‌توانند اطمینان داشته باشند که با توجه به شرایط مختص و ویژه‌ی پروژه تجهیزات اداری را تحویل گیری می‌نمایند.

  • ضمانت کیفیت و بازگشت

ضمانت کیفیت میز اداری نوعی اطمینان خاطر است که برای مصرف کنندگان از سمت تولیدکننده ایجاد می‌شود. شرکت مبلمان اداری بینو در حال حاضر نسبت به تمامی تولیدات خود ضمانت نامه ارائه می‌دهد که موجب می‌شود، کیفیت محصول همیشه و در همه حال مورد تایید قرار گیرد.

  • کیفیت محصول تولید شده

میز کار با یک طراحی یکسان در خطوط تولید مختلف می‌توانند کیفیت‌های متفاوت داشته باشند. کیفیت نتیجه‌ی انجام یک پروسه‌ی استاندارد و مطابق با قوانین ایزو است. تمامی خطوط تولید مبلمان اداری و میز اداری در شرکت برنا یاور ویرا تحت استانداردهای ویژه ایران و بین المللی در حال تولید تجهیزات اداری هستند.

  • پرسنل خط تولید ماهر

نیروی انسانی ثروت یک سازمان است و نیروی انسانی ماهر می‌تواند موجب افزایش بهره وری و جایگاه یک شرکت شود. پرنسل و کارمندان خطوط تولید و آزمایشگاه شرکت برنا یاور ویرا به صورت دوره‌ای تحت آموزش‌های مدرن و ضمن خدمت قرار می‌گیرند. این آموزش‌ها تحت نظر مهندسین فنی مجرب و مهندسی بین المللی انجام می‌شود تا بهترین و بالاترین کیفیت را به هنگام کار از خود نشان دهند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید