توسط: تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۶ 0 دیدگاه

بایگانی و رعایت پاکیزگی در طراحی فضای اداری

 

الف)بایگانی و ذخیره‌سازی

ذخیره‌سازی با اینکه یک عامل بسیار مهم برای ایجاد نظم و  برنامه‌ریزی است، اما اغلب آخرین موردی است که هنگام طراحی دفتر مورد توجه قرار می‌گیرد. علاوه بر شیوۀ بایگانی سیستمی که استفادۀ بی‌رویه از کاغذ را حذف می‌کند، روش‌های مختلفی برای بایگانی فیزیکی اسناد و پرونده‌ها وجود دارد؛ به شکلی که هم از فضای موجود بهترین و بیشترین استفاده را می‌توان برد و هم این اسناد به راحتی قابل دسترسی و استفاده باشند.

البته، انتخاب نوع مناسب مبلمان اداری می‌تواند در این زمینه کمک کند. حتماً برای بایگانی ذخیره‌سازی از میز اداری با کشو و کمدهایی برای فایلینگ و ذخیره‌سازی منابع مهم و اسنادتان استفاده کنید. نکته مهم دیگر در دسترس بودن کمد فایلینگ در کنار مبلمان اداری مورد استفاده است که باعث افزایش سرعت در کار می‌شود.

ذخیره سازی و تمیزی در طراحی فضای اداری

ب)پاکیزگی

عنصر دیگری که در طراحی دفتر بسیار مهم است، حفظ پاکیزگی است. اگر چه ممکن است به نسبت مورد بایگانی و یا استفاده از منابع نور طبیعی، کم اهمیت‌تر جلوه کند، اما این مورد نیز اهمیت خاص خود را دارد. زیرا بر روی زیبایی ظاهری شرکت و یا سازمان تأثیر می‌گذارد و هم بر بهره‌وری کارکنان موثر است.
کارکنان باید حداقل یک مرتبه در روز برای تمیز کردن محیط و فضای مخصوص کاری خود اقدام کنند. پاکیزگی، قاعدتاً نظم و ترتیب اشیاء در محیط را نیز به دنبال دارد. با استفاده از یک رویکرد مشابه در دفترتان، می‌توانید همه چیز را به صورت مرتب و قابل ارائه به مشتریان ارائه کنید. حتی با اجرای برنامه‌های روزمره در جهت تمیزی و پاکیزگی محیط هم می‌توانید از لحاظ بهداشت و سلامت فضای اداری و هم هزینه‌های بی‌مورد برای نگهداری از مبلمان اداری خود را کاهش دهید.

شرکت بینو جهت دست‌یابی به این مهم شما را یاری خواهد کرد و به این منظور انواع کمدهای اداری و کشوهای مخصوص فایلینگ را با انواع رنگ‌ها و طرح‏‌ها در اختیارتان قرار می‌دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید