توسط: تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

خرید میز کنفرانس در حال حاضر به بخشی مهم از خرید تجهیزات و مبلمان اداری برای سازمان‌ها تبدیل شده است. دکوراسیون و طراحی فضاهای کاری دفاتر کار دشوار و تخصصی است. شما باید آگاهی و دانش کافی نسبت به رنگ داشته باشید. کاربرد نور را در فضا بشناسید. فضا را تشخیص دهید و نحوه‌ی قرار گیری مبلمان در آن‌ها را به بهترین شکل بدانید. برای اتاق کنفرانس اما این مهم از حساسیت بیشتری برخوردار است. اتاق کنفرانس شما احتمالا تنها مکانی است که رقبا و شرکای شما در آن ساعت‌ها برای مذاکره سپری می‌کنند. صندلی اداری آن می‌بایست برای مقصود و هدف مشخص انتخاب شود. خرید میز کنفرانس می‌بایست به گونه‌ای باشد که فضای در اختیار شما روح کار تیمی را منتقل کند.

چگونه بهترین میز کنفرانس را خریداری نماییم؟

اتاق‌های کنفرانس به اتاق‌هایی گفته می‌شود که نه تنها کارمندان از آن‌ها برای جلسات استفاده می‌کنند بلکه حتی در دایره‌ی بزرگتری از سازمان یعنی مشتری‌ها، مسئولان مدیریتی سطوح بالاتر و حتی مقامات خارج از کشور هنگام برگزاری جلسات استراتژیک نیاز به استفاده از آن‌ها دارند. از اتاق‌های کنفرانس استفاده‌های مختلفی می‌شود. کاربری متفاوت اتاق کنفرانس است که می‌تواند بر مبلمان اداری مورد استفاده در آن تاثیر بگذارد. از این روست که مهمترین عامل در خرید مبلمان اداری اتاق کنفرانس هدف از ایجاد اتاق کنفرانس است. میز کنفرانس در چنین اتاق‌هایی مهمترین نقش را دارد و به همین دلیل انتخاب یک تصمیم مهم است.

هدف اتاق کنفرانس را مشخص کنید

هر اداره بیش از یک اتاق کنفرانس دارد و از آن‌ها برای اهداف مختلف استفاده می‌شود. بعضی از آن‌ها کوچک هستند. اتاق کنفرانس کوچک تقریباً ۵ نفر را در خود جای می‌دهد. این اتاق‌ها معمولا برای کارمندان برای پیوستن به یک کنفرانس تلفنی یا تصمیم گیری جمعی در یک استفاده می‌شوند. بعضی از اتاق‌ها بزرگ هستند و می‌توانند حدود ۲۰-۳۰ نفر را در خود جای دهند. این‌ها توسط مدیر برای جمع‌آوری تمام تیم خود در یک اتاق و تصمیم گیری در مورد دستور کارهای روزمره استفاده می‌شوند. همچنین، این اتاق‌ها توسط مقامات مدیریتی می‌توانند برای برگزاری جلسات هدفمند به صورت دو سالانه یا فصلی و غیره استفاده شوند.

مبلمان مدولار اتاق کنفرانس در بیشتر این اتاق‌ها استفاده می‌شود. مبلمان مدولار را اکثرا بر طبق هدف اتاق خریداری می‌شود. اگر این یک اتاق کوچک باشد، میز می‌تواند یک میز گرد ساده و تقریباً با حدود ۴-۵ صندلی و بدون یک صفحه شیشه‌ای باشد که باعث می‌شود اتاق ساده اما هدفمند به نظر برسد. اتاق‌های بزرگ دارای میزهای با ظرافت و سنگین‌تری هستند که می‌توان آن‌ها را با چوب با کیفیت بسیار خوب تهیه کرد. این دسته از میز اتاق کنفرانس ممکن است دارای یک صفحه شیشه‌ای باشند. میزهای بزرگ و کوچک می‌توانند به صورت سفارشی نیز باشند. مقصود از سفارشی ایجاد مکانی برای میکروفون کنفرانس، مانیتور، فضای شخصی‌سازی و به صور کلی تمامی لوازم الکترونیکی است که ممکن است در اتاق کنفرانس مورد استفاده باشند.

تصمیم گیری در مورد خرید نوع میز کنفرانس

تولیدکنندگان میز کنفرانس دقیقاً می‌دانند که چه نوع میز برای نوع اتاق مناسب است. بعضی از میزها بزرگ درگذشته پرطرفدار بوده‌اند و اکنون منسوخ شده اند. اکنون دفاتر ترجیح می‌دهند برای اتاق‌های کنفرانس خود میزهای برازنده و چند منظوره داشته باشند. همانطور که قبلاً ذکر شد، مبلمان اتاق کنفرانس باید برای کارمندان و همچنین مشتریان و مسئولان مدیریت خارج از کشور طراحی گردد. وقتی قرار است جلسه‌ای در آن اتاق کنفرانس خاص برگزار شود، می‌بایست از صندلی اداری تا میز اتاق کنفرانس متناسب با اهداف باشد. بعضی از سازمان‌ها ترجیح می‌دهند فقط یک میز رویه چوبی بدون شیشه داشته باشند و سپس از انواع پارچه برای تزئین میز استفاده می‌کنند. برخی دیگر از سازمان‌ها دوست دارند شیشه‌ای به قسمت بالایی آن متصل شود تا نیازی به پارچه نباشد و هرگونه ریختن آب یا هر مایع دیگری میز کنفرانس دفتر را خراب نکند. این میزها همچنین دارای صندلی‌هایی مطابق با صندلی‌های یک نفره هستند که برای ساعات طولانی نشستن راحت هستند.

دوام و هزینه

خرید بیشتر میزهای کنفرانس یک سرمایه‌گذاری است و به همین خاطر خرید این میزها باید با دوام و در نظر گرفتن هزینه‌ی تعمیر و نگهداری کم باشند. به اندازه اتاق کنفرانس، میزها را می‌توان به دلخواه خریدار سفارشی و تولید کرد و از این رو باید مقرون به صرفه باشد. ارزش پول همان چیزی است که اکثر خریداران به دنبال آن هستند زیرا یک مبلمان خیلی سریع تعویض نمی‌شود. همچنین انتخاب میز کنفرانس اداری مناسب باید با کمک یک متخصص انجام شود و فقط در این صورت می‌توانید مبلمان مناسب فضای اداری خود را تهیه کنید.

پیشنهاد ما

تمام این موارد ذکر شده جزو تجریبات گروه فنی و طراحی ما بوده که به صورت خلاصه در این مقاله برای شما نگارش شده است. در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید، ما امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ها و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی آن‌ها را ذکر کرده و یا خواهیم گفت همگی جزو مزایای افزودن مبلمان اداری و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر مبلمان اداری نظیر صندلی اداری، صندلی کنفرانس، میز اداری و… دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید