توسط: تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

میز کار اداری مناسب در دفتر می‌تواند روز کاری را آرام‌تر کند. در حالی که میز نامناسب کارمند را آزار خواهد داد. هنگامی‌ که احساس کردید زمان تعویض میز کار اداریتان فرا رسیده، حتماً با توجه به نیازهایی که دارید، این نکات مهم را در انتخاب بهترین میز اداری در نظر بگیرید.

آیا میز مورد نظر متناسب با سبک کار بوده و نیازهای شغلی را برآورده می‌کند؟ آیا اندازه آن به خوبی با پارامترها و محدودیت‌های محل کارتان مطابقت دارد؟ آیا سطح میز کار اداری می‌تواند میزان استفاده‎ی روزانه از شغل و محیط کار خاص را تحمل کند؟ اینها تنها چند مورد از چندین مواردی است که باید هنگام انتخاب میز کار اداری به آن‌ها توجه کنید. بدان معنا که میز مناسب می‌تواند بی‌اندازه در انجام کارهای کاری به روشی راحت، ارگونومیک و مولد کمک کند.

بهترین میز کار اداری
بهترین میز کار اداری

چگونه بهترین میز کار اداری را خریداری کنیم؟

فضای اداری و کار قطعاً می‌تواند نشانه‌های مختلفی در مورد بهترین میز کار اداری به شما بدهد. فضا و نوع تجارت مشخص می‌کند کدام میز اداری برای شما کاربردی‌تر است. راحتی کارمندان، تعداد کارمندان، نحوه‌ی کار، میزان رفت و آمد و غیره از دیگر فاکتورهای مهم در خرید میز اداری هستند. میز اداری مناسب ویژگی‌های مختلفی دارد. شما در فضای اداری خود می‌بایست مشخص کنید با توجه به نوع کار کدام ویژگی‌های میز اداری در اولویت هستند.

راحتی کارمندان مهم است. سلامتی آن‌ها امر اجتناب ناپذیر است. زیبایی طراحی غیر قابل انکار است. فضا شکل کلی خرید را نشان می‌دهد. بودجه محدوده انتخاب میز کار اداری را مشخص می‌کند. در ادامه به بررسی میز اداری و بهترین میز کار اداری خواهیم پرداخت. فضاهای مختلف را در نظر می‌گیریم. با توجه به فضا ویژگی‌های مختلف را بررسی می‌کنیم. آنچه در ادامه به شما ارائه می‌شود نتیجه‌ی بیش از ده سال تجربه نیروهای متخصص ما در این حوزه است.

مشخص کنید که چگونه از میز کار اداری خود استفاده می‌کنید

کار با سیستم کامپیوتری در اولویت است

میز یا ایستگاه کاری ویژه طراحی شده برای استفاده از رایانه را انتخاب کنید. اگر از رایانه شخصی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که میز کار ادرای محفظه‌ای برای نگه داشتن CPU در زیر آن در اختیار قرار می‌دهد. برای اتصالات برق به دنبال سوراخ‌های سیم کشی یا کانال‌های داخلی باشید. این یک روش ایمن را برای جلوگیری قرار گیری سیم‌ها و کابل بر سر راه شماست.

اسناد، مدارک و نگارش مستندات در اولویت کاری است

آن میز اداری را انتخاب کنید که بیشترین سطح ممکن را داشته باشد. با این میز اداری می‌توانید به صورت گسترده از کتاب، مقالات و اسناد استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید میز تحریر دارای قفسه‌بندی یا فضای کابینت را نیز در نظر بگیرید.

ترکیبی از کارهای رایانه‌ای، مدارک، جلسات

میز کار اداری L شکل را در نظر بگیرید. در این میز اداری هم فضای کار و هم جلسات فراهم شود. در صورت تأمین مالی یا فضا، یک مدل با شکل «U» فضای بیشتری را فراهم می‌کند. میز کاری اداری U شکل فضای چشمگیری را برای مشتریان یا مهمانان ارائه می‌دهد.

میز کار متناسب برای منزل

اگر می‌خواهید بی‌نظمی کار را در خانه خود پنهان کنید. یک کشوی استتار کننده‌ی رایانه‌ای را در نظر بگیرید. میزهای شکل «L» یک راه حل خوب و مناسب هستند. میز اداری L شکل این قابلیت را دارد که شما در بخش‌های مختلف آن کارهای مختلف را انجام دهید.

عادت‌ها و ابزارهای کار خود را در نظر بگیرید

کار خود را چگونه توصیف می‌کنید؟ شخصیت کاری شما چگونه است؟ در هنگام کار به چه ابزارهایی نیاز دارید؟ کدام موارد بیشتر کاربرد را دارند؟ آیا مراجعه کننده دارید؟ لیستی از این موارد تهیه کنید. برای هر کدام راه حلی در نظر بگیرد. برای اسناد، کشو و یا کابینت. برای سیستم کامیپوتری میز کامیپوتر. برای مراجعه کننده میز بزرگتر و غیره هر کدامی می‌تواند شما را به انتخاب نهایی نزدیک‌تر کند. بازار خرید و تولید میز اداری گسترده است. برای خرید درست و مناسب می‌بایست بدانید که به دنبال چه چیزی هستید.

ارگونومی و فضا

میز کار بهتر است فضای کافی را برای پاها داشته باشد. حد مناسب آن بین ۵۰ تا ۹۰ سانتی متر است. فضای در اختیار با توجه به استاندارد فضای اداری می‌بایست بین ۶ تا ۹ متر باشد. فضای مناسبی می‌بایست بین کارمند و ارباب رجوع باشد.

برای کاربران رایانه، صفحه کلیدها باید در ارتفاع راحتی قرار بگیرند. صفحه کلیدهایی که روی میزهای سنتی قرار می‌گیرند ممکن است از ارتفاع خیلی بالایی برخوردار باشند. این وضعیت در طولانی مدت باعث ناراحتی یا کشیدگی عضلانی برای کاربر می‌شوند. صفحه‌ی میز می‌بایست به گونه‌ای باشد که کیبورد و میز در آن به خوبی قرار بگیرد. تجهیزات و مواد رومیزی باید در دسترس آسان و راحت باشند. اگر میز کار دارای لبه تیز است، قرار دادن یک پد مچ برای جلوگیری از فشار ضروری است.

بهترین میز کار اداری
خرید بهترین میز کار اداری باعث افزایش بهره وری می‌شود

جنس میز کار اداری چه باشد؟

MDF: محبوب‌ترین انتخاب

در حال حاضر یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین هاست. زیبایی دارد. می‌تواند به اشکال مختلف باشد. قابلیت انعطاف در طراحی را دارد. به رنگ‌های مختلف وجود دارد. قیمت نسبتا خوبی را در بازار دارد.

فلز یا فولاد: با دوام‌ترین انتخاب

میزهای فلزی یا استیل از نظر ظاهری حرفه‌ای‌ترین نیستند. اما برای میزهایی که تحت استفاده طولانی مدت قرار دارند و یا مناطق پرتردد هستند، قیمت مناسب دارند.

چوب یا روکش: زیبا‌ترین انتخاب است

میزهای چوبی و روکش معمولاً از میزهای دیگر جذاب‌تر به نظر می‌رسند، اما معمولاً گران‌تر و ظریف ترند.

کیفیت و دوام

کیفیت میز اغلب در ساخت کشوها مشهود است. غلطک‌های تعلیق فلزی تعلیق محکمی را نشان می‌دهند. کشوها هنگام تحمل وزن باید به راحتی باز و بسته شوند. در حالت مطلوب، می‌خواهید کشوها به طور کامل بلغزانند تا بتوانند از فضا به طور کامل استفاده کنید.

کشوهای چوبی با کیفیت بالا با ساختاری بهم پیوسته ساخته می‌شوند. این قویتر از کشوهایی است که فقط با منگنه یا چسب کنار هم چیده شده است. به میز تحریر استیل یا فلزی، وقتی درها بسته هستند نگاهی بیندازید. اگر در جایی که کشو با میز برخورد می‌کند فاصله‌ای مشاهده می‌کنید، میز درست تنظیم نشده است. گوشه‌ها و لبه‌های میز را بررسی کنید. شما نمی‌خواهید هرگونه جدایی را ببینید.

ضمانت نامه میز، ایده خوبی از کیفیت، دوام و امید به زندگی یک میز خاص می‌دهد. ضمانت‌ها معمولاً از یک سال تل ضمانت مادام العمر متغیر است.

پیشنهاد ما

تمام این موارد ذکر شده جزو تجریبات گروه فنی و طراحی ما بوده که به صورت خلاصه در این مقاله برای شما به نگارش درآمده است. در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید، امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ نوشتار و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی ذکر شده‌اند و یا در ادامه خواهیم گفت، همگی جزو مزایای افزودن مبلمان اداری و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که محیط کاری شما از نظر مبلمان اداری نظیر میز کار اداری، صندلی اداری، صندلی کنفرانس، میز اداری و… دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب جهت ورود به فروشگاه فرا رسیده است. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی‌های دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید