توسط: تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

تجهیزات اداری کدام‌ند؟ چرا باید اطلاعات کافی از تجهیزات اداری و مبلمان اداری داشته باشیم؟ اگر برای بار نخست است که اقدام به خرید مبلمان اداری می‌کنید و تاکنون دقتر اداری را تجهیز نکرده اید، بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. ما در این مقاله شش بخش یا شش تجهیز جدا نشدنی از مبلمان اداری را که هر دفتری به آن نیاز دارد را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

کدام یک از تجهیزات از مبلمان اداری مهم‌تر هستند؟
کدام یک از تجهیزات از مبلمان اداری مهم‌تر هستند؟

کدام یک از تجهیزات از مبلمان اداری مهم‌تر هستند؟

کارمندان به صورت متوسط بین ۲۱ تا ۳۵ درصد از زندگی خود را در محل کار خود می‌گذرانند. اگر شما قصد خرید مبلمان اداری را دارید به عنوان یک صاحب یا مدیر کسب و کار، از خود بپرسید؛ می‌خواهید بیش از یک پنجم زندگی خود را در چه دفتری بگذرانید؟ چه نوع محیطی را برای کارمندان خود در نظر دارید که در آن زمان خود را برای انجام امور مختلف بگذرانند. صاحبین کسب و کار نه تنها می‌بایست محیطی ایجاد کنند که در آن همکاران از نظر عملکردی بتوانند کار خود را انجام دهید، بلکه می‌بایست به دنبال ساخت محیطی باشند که افراد در آن آرامش داشته باشند و از کار خود لذت ببرند. داشتن مبلمان اداری مناسب یک راه عالی برای ایجاد محیط کاری است که کسی با صرف بخش بزرگی از زندگی خود در آن احساس خوبی داشته باشد.

میز اداری و صندلی اداری

معماری فضای باز این روزها بسیار رایج است و بسیاری از سبک‌های مبلمان اداری را که ممکن است بنا به نوع کارتان به آن نیاز داشته باشید در آن امکان جانمایی وجود ندارد. با این حال، هرگز نمی‌توان اصول اولیه را از بین برد: یک میز و یک صندلی اداری؛ شناسنامه‌ی یک فضای اداری است.
در عین حال اما برخی از شرکت‌ها به سمت مکان‌های کاری با ساختار بسته و کلاسیک کمتری حرکت می‌کنند که در آن میز وجود ندارد. با این حال، این برای هر شرکتی نمی‌تواند مناسب باشد.

کدام صندلی اداری

هنگامی که تصمیم می‌گیرید برای خرید صندلی اداری اقدام نمایید، دو نکته را در نظر داشته باشید: راحتی و ارگونومی.
راحتی امری بسیار ساده است. همکاران شما حدود ۴۰ ساعت به صورت روزانه در دفتر اداری و بر روی صندلی اداری صرف می‌کنند بنابراین، بهتر است راحتی و آسایش آن‌ها را در نظر گرفت زیرا بر نحوه‌ی کار و عملکرد آن‌ها موثر است.
ارگونومی کمی پیچیده تر، اما شاید ضروری‌تر است. ارگونومیک به این معناست که صندلی اداری برای شخص یا افراد خاصی و وظایفی که باید انجام دهند طراحی شده است. هر کارمند متفاوت است و برای داشتن یک صندلی که نیازهای فردی آن‌ها را برآورده می‌کند به تنظیمات مختلفی نیاز دارد.
یک صندلی با تکیه گاه، ارتفاع صندلی و پشتی قابل تنظیم، و عمق و پایداری مناسب صندلی را خریداری کنید. اگر این کار را انجام دهید مسیر درست رضایت و افزایش عملکرد کارمندان را طی می‌کنید.

کدام میز اداری

وقتی به دنبال میز اداری هستید، باید آن را انتخاب کنید که فضایی مناسب برای کارکردن در اختیار افراد قرار می‌دهد. هرکسی به میز اختصاصی نیاز ندارد، اما هرکسی به فضایی نیاز دارد که برای او و کاری که انتظار می‌رود انجام دهد، ارگونومیک و مناسب باشد.

فضاهای ملاقات؛ میز کار اشتراکی (میز اداری کارگروهی)

مهم نیست که چه نوع دفتری را اداره می‌کنید، حداقل به یک فضای ملاقات نیاز دارید. خواه فضایی برای طوفان فکری بین همکاران باشد، نشستن با مشتریان یا برگزاری یک جلسه کارکنان، این فضا به گونه ایست که به طور منظم از آن استفاده خواهید کرد. تمام آن چه گفته شد به این دلیل بود که شما نیاز به یک یا چندین میز کارگروهی دارید تا عملکرد بهتر و فضایی مناسب در اختیار کارمندان بگذارید.

تجهیزات مبلمان اداری
تجهیزات مبلمان اداری

فضای آرامش و استراحت

استراحت‌های مکرر و کوتاه لزوما به بهره وری بالاتر منجر نمی‌شود اما مطمئناً کارمندان را خوشحال‌تر می‌کند. هنگامی که یک کارمند خوشحال است، رضایت شغلی بالاتری دارد و تمایل بیشتری برای انجام کارهای خارج از شرح شغل خود دارند. داشتن فرهنگ استراحت‌های مکرر برای طول عمر کارمندان مهم است، بنابراین با ایجاد مکانی برای انجام آن، نسبت به انجام استراحت کارمندان خود را تشویق کنید. فضاهای استراحت با نیمکت، صندلی، میز قهوه‌خوری، قفسه کتاب و شاید حتی یک تلویزیون با بازی‌های ویدیویی می‌تواند به سازمان در ایجاد محیطی شاد کمک نماید.

فضاهای ذخیره‌سازی

بسیاری از دفاتر در حال تغییر از فاز کاغذ و مدارک به صورت فیزیکی به حالت ذخیره‌سازی در فضای ابری هستند. به عنوان مثال، فایل‌های خود را در فضای ابری نگه می‌دارند. اینکه چگونه می‌خواهید اسناد و مدارک را ذخیره کنید موضوعی است که باید هنگام خرید مبلمان اداری به آن فکر کنید.

تجهیزات جانبی

به قرن بیست و یکم خوش آمدید، شما کامپیوتر دارید. این بدان معناست که شما به راهی برای تولید اسناد فیزیکی به از دنیای دیجیتال نیاز دارید. با چاپگر، اسکنر، و دستگاه کپی می‌توانید این کار را انجام دهید.

مبلمان مدولار

شما مجبور نیستید فضایی برای غذا خوردن کارمندان خود داشته باشید، اما نداشتن آن باعث می‌شود که کارکنان شما در هنگام ناهار دفتر را ترک کنند. داشتن فضایی برای غذا خوردن کارکنان در ایجاد روابط بین اداری و ایجاد یک فرهنگ کاری آرام‌تر و سرگرم کننده ضروری است. در این حالت باید در نظر بگیرید و به دنبال مبلمانی باشید که بتواند برای ان‌ها راحتی ایجاد کند. همچنین این سبک مبلمان می‌تواند برای بازدیدکنندگان شما نیز مناسب باشد.

پیشنهاد ما

تمام این موارد ذکر شده جزو تجریبات گروه فنی و طراحی ما بوده که به صورت خلاصه در این مقاله برای شما نگارش شده است. در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید، ما امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ها و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی آن‌ها را ذکر کرده و یا خواهیم گفت همگی جزو مزایای افزودن مبلمان اداری و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر مبلمان اداری نظیر صندلی اداری، صندلی کنفرانس، میز اداری و… دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید