توسط: تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۶ 0 دیدگاه

انواع دیوارکوب

انواع دیوارکوب و یا پوشش دیوار، یک نوع رایج و مرسوم از تزیینات دیوار است که در انتهای پرداختن به دیوار انجام می‌شود. امروزه از انواع مناسب دیوارپوش، به جای نقاشیِ دیوار، کاغذ دیواری و یا پوشش‌های دیگر استفاده می‌شود. با توجه به این تقاضا و استفادۀ روزافزون، لازم است با انواع دیوارکوب، از نظر کیفیت، دوام، جنس، بهداشت و میزان هزینۀ آن آشنا شویم. دیوارکوب‌ می‌تواند نسبت به رنگ، میزان کیفیت و از نظر هزینه مقرون به صرفه باشد. یکی دیگر از مزیت‌های دیوارکوب‌ها این است قادر به پنهان کردن نقص‌ها و چشم‌اندازهای ناخوشایند مانند وجود کابل و سیم‌کشی در معرض دید است، در حالی که این استتار با نقاشی، یا کاغذ دیواری امکان‌پذیر نیست. نوشتار حاضر، راهنمایی است که به شما کمک می‌کند تا با در نظر گرفتن کلیۀ جوانب مثبت و منفی، دیوارپوش مناسب را برای دیوار خانه یا محل کارتان انتخاب کنید. پس با هم نگاهی می‌اندازیم به دو نوع دیوارکوب که بیشتر از همه مرسوم است:

 

  • دیوارکوب MDF (ام دی اف)

دیوارکوب‌های ساخته شده از MDF علاوه بر زیبایی ظاهری، عایق حرارتی و صوتی خوبی نیز هستند. علاوه بر پوشش صوتی و حرارتی، یکی از مزیت‌های مهم دیوارکوب MDF آن است که به راحتی قابل تعمیر و تعویض است. دیوارکوب‌های ساخته شده از MDF را می‌توان به راحتی تجدید ظاهر کرد. حتی اگر آسیب گسترده‌ای هم دیده باشد، دیوارکوب جدید یا تعمیر شده را جایگزین دیوارکوب آسیب دیده کرد. نکتۀ مهمی که هنگام خرید دیوارکوب MDF باید به آن توجه کرد، مقاومت بالای آن در برابر رطوبت است.

 

  • دیوارکوب PVC (پی وی سی)

دیوارکوب‌های ساخته شده از PVC دارای طول عمر بیشتر، دوام زیاد، مقاوم در برابر آتش، بهداشتی و آسان در حفظ و نگهداری می‌باشند. سطح آن علاوه بر شیک و براق بودن، گرد و غبار را هم جذب نمی‌کند. یکی دیگر مزایای دیوارکوب‌ PVC، فرآیند نصب و راه‌اندازی نسبتاً سریع و آسان است. همچنین دیوارکوب‌های PVC را می‌توان به اندازه و اَشکال  دل‌خواه در آورد. به عبارتی با شناخت انواع دیوارکوب می‌توان محیط کاری مدرن، زیبا ، شیک و از همه مهم‌تر فضایی  بهداشتی و ایمن داشت.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید