توسط: تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۴۰۰ 2 دیدگاه

بارها در این وبلاگ در مورد میز اداری صحبت کرده‌ایم و نکات مهم در خرید و مزایا و معایب انواع میزهای اداری را بررسی کرده‌ایم اما در این مقاله و در فرصت کوتاه می‌خواهیم ایده و دیدکلی که می‌بایست به هنگام انتخاب و خرید میز اداری مدرن در ذهن داشته باشیم را با هم مرور کنیم. پس با ما همراه باشید.

انتخاب و خرید میز اداری
انتخاب و خرید میز اداری

نکاتی مهم هنگام انتخاب و خرید میز اداری مدرن

 

اهمیت دانستن نکات مهم در خرید میز اداری و سایر تجهیزات اداری شاید به این باشد که می‌تواند نقش موثر و مستقیمی بر هزینه‌های خرید و همچنین راحتی و بهره وری بهتر کارمندان ما داشته باشد. از این رو در متن پیش رو به صورت خلاصه نکات مهم انتخاب و خرید میز اداری را با هم بررسی خواهیم کرد. این موارد عبارت‌اند از:

  • بودجه

به طور واقع بینانه چقدر باید هزینه کنید و چه میزان بودجه برای این کار در نظر گرفته اید. همچنین به تعداد میزهای اداری که نیاز دارید نیز فکر کنید. علاوه بر این می‌توانید میز اداری را انتخاب کنید که متناسب با نیازمندی کارمندان باشد. همچنان هزینه‌ی زیادی را برای شما نداشته باشد اما کمیت و کیفیت را فدای هم نکنید و هر دو را در نظر داشته باشید.

  • فضا

به طور واقع بینانه چقدر فضا در محل کار اداری و سازمان خود در اختیار دارید؟ میزهای اداری بزرگ فضای زیادی را اشغال می‌کنند، و میزهای L شکل یا منحنی به هیچ عنوان نمی‌توانند بهترین گزینه برای اتاق‌های کوچک باشند. در این حالت است که برای ایجاد فضای موثرتر می‌بایست اقدام به انتخاب آن دسته از میزهای اداری نمایید که بیشتری بازدهی کاری را در اختیار کارمندان و شما قرار می‌دهند. تعداد زیادی از استارت آپ‌ها در حال حاضر از میزهای کارگروهی استفاده می‌کنند که توانایی تغییر شکل و موقعیت را دارد. شما اگر از این دست استارت اپ‌ها هستید یا فضای کمی در اختیار دارید می‌توانید به میزهای اداری کارگروهی نیز فکر کنید تا آن‌ها را به فضای اداری خود بیاورید.

  • چه نوع کاری قرار است پشت میز انجام شود؟

آیا قرار است برای هر کارمند یک میز اداری داشته باشید؟ آیا می‌خواهید از تکنیک هات دسکینگ استفاده کنید؟ آیا برای کارهای خاص به میزهای بزرگتر و برای کارهای دیگر به میزهای کوچکتر نیاز دارید؟ به نوع کاری که قرار است در هر میز انجام شود، با دقت فکر کنید و انتخاب و خرید میز اداری مدرن را بر اساس آن تنظیم کنید. یکی از روش‌هایی که می‌تواند بسیار موثر باشد این است که از کارمندان خود بپرسید که چه نوع میز اداری برای آن‌ها بهتر است؟ حجم کاری آن‌ها بیشتر به میز اداری بزرگ نیازمند است یا سایر تجهیزات؟ تامین تجهیزات اداری و به خصوص میز اداری بر اساس نیازمندی کارمندان می‌تواند رضایت منید در آن‌ها را به شدت افزایش دهد.

  • زیبایی‌شناسی و ظاهر

به احتمال زیاد دفتر شما ظاهر یا تم خاصی دارد و در این صورت طبیعی است که بخواهید میزهایتان با آن مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر ظاهری بسیار مدرن و شیک در دفتر خود دارید، میزهای شیشه‌ای به خوبی در آن جا می‌شوند. از سوی دیگر، اگر به دنبال ظاهری سنتی و طبیعی هستید، میزهای کلاسیک چوبی که فضای کلی را تکمیل می‌کنند می‌توانند فضای اداری شما را مطابق با خواسته‌ی شما کنند. همچنین باید به رنگ‌ها فکر کنید. البته بهتر است که تاثیر و نقش رنگ‌ها را فراموش نکنید و دست کم نگیرید.

این روزها میزهای اداری رنگی با طرح‌های متفاوت مختلف زیادی وجود دارد اما انتخاب آن‌ها در فضای اداری به صورت مستقیم به شما و آن چه از فضای اداری حدود انتظار دارید بستگی دارد. اگر انتخاب و خرید میز اداری مدرن و مبلمان اداری برای تجهیز فضای اداری رسمی است، می‌توان گفت امکان استفاده از رنگ‌ها کمتر می‌شود و بر عکس.

  • فضای ذخیره‌سازی در میز اداری

ما پیش‌تر در این باره صحبت کردیم که میزهای خمیده یا L با توجه به نوع طراحی فضای ذخیره‌سازی زیادی دارند. این فضای زیاد می‌تواند جهت استفاده و جانمایی کابینت‌های مختلفی زیز میز مورد استفاده قرار گیرد. شاید از این جهت بتوان گفت میزهای اداری L شکل در انتخاب و خرید میز اداری در اولیت خرید در صورت وجود فضای کافی قرار دارند. البته اضافه کردن فضای ذخیره‌سازی به صورت مستقیم به فضایی که شما در اختیار دارید بستگی دارد. این فضا به شما امکان می‌دهد که نوع میز اداری خود را انتخاب کنید. اگر فضای بسیار خوبی داشته باشید می‌توانید از کابینت‌ها و کتابخانه‌های مختلفی که وجود دارد جهت بهبود فضای اداری و زیبایی آن و همچنین ذخیره‌سازی استفاده نمایید.

  • آینده کاری و انتخاب و خرید میز اداری مدرن

آیا این احتمال وجود دارد در آینده دفتر خود را بازسازی کنید؟ آیا در آینده‌ی نزدیک نیازهای شما تغییر می‌کند؟ اگر چنین است، به خاطر داشته باشید که این نیازهای در حال تغییر ممکن است در رابطه با انواع میزهایی که باید خریداری کنید نیز موثر است. اگر قصد دارید نیروی کار خود را افزایش دهید، میزهای منحنی بزرگ ممکن است بهترین گزینه نباشند اما می‌تواند به صورت کلی و موقتی به شما کمک کند. همچنین گزینه‌ی خرید میز کارگروهی نیز برای شما بسیار خوب است.

انتخاب و خرید میز اداری
انتخاب و خرید میز اداری

نتیجه گیری

اگر در ابتدا فکر می‌کردید که انتخاب میز اداری آسان است. اکنون باید در مورد آن چه در این متن با هم مرور کردیم هنگام انتخاب و خرید میز اداری را در نظر بگیرید. قطعا با مرور آنچه گفته شد به این نتیجه رسیده‌اید آنطور که ابتدا فکر می‌کردید آسان نیست، ما طیف وسیعی از میزهای مختلف را برای نیازهای مختلف شما داریم، و مانند فروشگاه‌های بزرگ مبلمان اداری، رنگ‌ها، شکل‌ها، اندازه‌ها، مواد و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید بسیار متنوع و مختلف است! بنابراین، اگر به دنبال مبلمان اداری در تهران هستید می‌توانید به فروشگاه ما بروید و یا با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

  1. بازتاب: راهنمای انتخاب و خرید میز اداری مناسب | مبلمان اداری بینو
  2. بازتاب: راهنمای انتخاب و خرید میز اداری مناسب | مبلمان اداری بینو

دیدگاهتان را بنویسید