توسط: تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رنگ مبلمان نقش اساسی در جلوه‌ی بصری آن دارد. فضای اداری برای اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها نیاز به بازبینی و طراحی مجدد دارد. از میز اداری، صندلی اداری، میز کنفرانس تا نیم ست مبلمان اداری که برای محل انتظار خود انتخاب کرده‌اید شامل این بازبینی می‌شوند. شاید حالا زمانی باشد که می‌بایست کمی به رنگ‌های اطراف‌تان در فضای اداری توجه ویژه‌ای کنید. اما آیا می‌دانید که در فضاسازی دکوراسیون اداری، رنگ‌ها و وجه اشتراک آن با فضا می‌تواند برای وضعیت و ساختار فضای سازمان شما بسیار مهم باشد؟ به همین خاطر است که انتخاب و چگونگی انتخاب رنگ برای برند می‌تواند برای شما تاثیرگذار باشد.

 طراحی مبلمان اداری و رنگ

یک دلیل علمی وجود دارد که چرا نماد و رنگ تجهیزات آتش نشانی قرمز است در حالی که این رنگ را قطعا در فضای پزشکی مشاهده نخواهید کرد. رنگ قرمز می‌تواند احساس هیجان و یا زنگ خطر و توجه را به وجود بیآورد در حالی که به نظر نمی‌رسد کسی که به درمان نیاز داشته باشد بخواهد فشار خون و هیجانش بالا برود. رنگ مبلمان در برداشت شما از آنچه در یک سازمان با آن روبرو می‌شوید موثر است.

رنگ‌ها احساسات ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند و ما همچنین به رنگ‌ها معنی می‌دهیم. ما رنگ قرمز را با سرعت (اتومبیل‌های مسابقه ای)، رنگ سفید را با تمیزی (بیمارستان ها)، صورتی را با زنانه بودن (لباس‌های کودک) مرتبط می‌دانیم. با این وجود رنگ‌ها بسیار پیچیده‌تر هستند و احساسات و تصاویر بسیاری را برانگیخته می‌کنند. از دستورالعمل جامع‌ای که ما در این گزارش برای رنگ‌ مبلمان اداری و ارتباطات آن‌ها به شما ارائه می‌دهیم می‌توانید برای ترکیب، چیدمان و فضاسازی در سازمان خود به وسیله‌ی مبلمان اداری استفاده کنید.

سفید

رنگ مبلمان سفید همراه با سکوت، تمیزی و بی‌گناهی، احساس خوب، ایمنی، محافظت و لطافت را به ذهن متبادر می‌کند. امکانات و ابزارهای پزشکی برای استفاده از رنگ سفید کاملاً مشهور است. سفید با توجه به شکست نور متفاوت در آن باعث روشن شدن فضا و تمیز نشان دادن آن می‌شود.

زرد

رنگ مبلمان زرد را اگر بخواهیم از تصاویر خورشید الهام بگیریم رنگ زرد با اعتماد به نفس، موفقیت، شفافیت و تصمیم گیری سریع همراه است. صنایعی که شامل رنگ زرد هستند شامل مسافرت و اوقات فراغت، غذا و ورزش هستند.

رنگ مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی به زیبایی دفاتر اداری کمک می‌کند.

نارنجی

این رنگ از ترکیب زرد و قرمز ایجاد می‌شود که می‌تواند حس ایجاد خلاقیت، اشتیاق، ماجراجویی و خوش بینی را به افراد تلقی کند. شرکت‌هایی در زمینه ورزشی، سرگرمی، غذا و حمل و نقل اغلب از رنگ نارنجی در نام تجاری خود استفاده می‌کنند. از رنگ مبلمان نارنجی استفاده می‌کنند.

قرمز

رنگ مبلمان اداری قرمز، رنگ اشتیاق و خطر هیجان و انرژی و همچنین شجاعت و قدرت است. می‌توان گفت این یک رنگ محرک است. محصولات، داروها و ورزش های کودکان و همچنین صنایع غذایی و سرگرمی همه از رنگ قرمز برای کیفیت جلب توجه آن استفاده می‌کنند.

رنگ صورتی

صورتی نه تنها احساس عشق و عطوفت را برمی انگیزد، بلکه بازیگوش، خونسرد و پرورش دهنده نیز است. مد، زیبایی و صنایع زنان محور معمولاً از سایه‌های صورتی استفاده می‌کنند. رنگ مبلمان صورتی آرامش را ارائه می‌دهد.

رنگ بنفش

رنگ سلطنتی مرتبط با تجمل و کیفیت بالا، بنفش رمز و راز، تخیل، حساسیت، خودآگاهی و دلسوزی را برمی انگیزد. سازمان های مذهبی، همراه با گروه‏ های بشردوستانه، اغلب از رنگ بنفش در دکوراسیون خود استفاده می‌کنند. رنگ بنفش مبلمان اداری مجلل بودن را به رخ می‌کشد.

آبی

آبی رنگ همیشگی است. آبی تصاویری از آسمان تابستان و آب‌های آرام را به ذهن متبادر می‌کند. با احساس وفاداری، اعتماد به نفس، مسئولیت، آرامش و آرامش همراه است، بسیار متنوع است. این رنگ همراه و دوست همیشگی موسسات در عرصه‌های مالی، بهداشتی، فناوری و امنیتی است. موسسه‌ی Color Trend Alert اخیراً در مورد رنگ آبی نوشته است: آبی کلاسیک، نشان دهنده گذار به دهه جدید است. پایه‌ای قابل اعتماد و پایدار را نشان می‌دهد. رنگ آبی و رنگی را از رنگ و مبلمان اداری و خانگی گرفته تا لباس خواهید دید! دهه‌ی جدید کاری خود را می‌توانید با رنگ مبلمان آبی شروع کنید.

سبز

مترادف با «سازگار با محیط زیست»، تصاویر چمن و مزارع سبز احساساتی مانند ثبات، هماهنگی، احیای مجدد، آرامش و قابلیت اطمینان را به بیننده می‌رساند. علاوه بر کشاورزی و صنایع محیطی، بنگاه‌های املاک و غیرانتفاعی غالباً از رنگ سبز مبلمان اداری استفاده می‌کنند.

رنگ قهوه‌ای

رنگ زمین یک رنگ گرم است که احساس صداقت، قابلیت اطمینان و راحتی را برمی انگیزد. صنایع کشاورزی، حقوقی، حمل و نقل و صنایع غذایی غالباً از رنگ قهوه‌ای استفاده می‌کنند.

خاکستری

سایه‌های خاکستری چندین سال است که رواج دارد! این احساس بلوغ، محافظت، عملی بودن و سکوت را ایجاد می‌کند. این رنگ خنثی گزینه دیگری برای سیاه یا سفید است. خاکستری برای همه صنایع جهانی است و معمولاً با رنگ‌های دیگر استفاده می‌شود و مکمل است. خاکستری رنگ مبلمان اداری صبور و پیشروست.

سیاه

گرچه رنگ سیاه گاهی اوقات دارای ترس و بدبینی است، اما احساسات ظرافت، نظم، اقتدار و قدرت را نیز برمی انگیزد. مانند رنگ خاکستری، از رنگ سیاه در همه صنایع استفاده می‌شود! مشکی تقریباً با هر طرح رنگی طرحی برجسته ایجاد می‌کند. مبلمان اداری فلزی، گیلاسی و سفید مخصوصاً با رنگ مشکی بسیار خوب و جذاب و گیرا هستند.

انتخاب رنگ مبلمان اداری جدید و موجود

هنگامی که در مورد رنگ‌های موجود متناسب با فضای کاری خود تصمیم گرفتید، مبلمان اداری را انتخاب کنید که مکمل رنگ باشد. آیا برند شما حال و هوای مدرن، هیپ یا فضای سنتی را منتقل می‌کنید؟ آیا فضای شما باید الهام بخش و مهیج باشد یا آرام و با اعتماد به نفس؟ چوب، پارچه، چرم، کروم، آهن، استیل کدام یک می‌توانند نیاز شما را برطرف کنند؟

از خلاقیت در طراحی و استفاده از رنگ ها و طرح‌ها نترسید. جنس و رنگ مبلمان اداری شما می‌تواند ترکیبی از چوب و فلزات باشد، یا ممکن است بخواهید رنگی را انتخاب کنید که علاوه بر دگرگونی فضا زیبایی را برای شما در فضا داشته باشد. این یک موضوع طبیعی است که پس از مطالعه تحقیق و بررسی گزینه‌های موجود مطابق با بودجه‌ی سازمان خود مبلمانی را انتخاب خواهید کرد.  مطابق با نیاز‌ها و نشان دهنده‌ی نام تجاریتان باشد. اما پس از خرید نیز به استفاده از رنگ‌ها در کنار یکدیگر و باقی تجهیزات مربوط به مبلمان اداری مثل میز اداری، صندلی اداری، قفسه و کابینت و … در رنگ‌های مختلف، بی‌اندیشید. مبلمان اداری در رنگ‌های سیاه، قهوه‌ای، سفید یا کرومی با بیشتر رنگ‌ها می‌توانند ترکیب شوند.

رویکرد رنگ‌ها در مبلمان اداری

آیا باید کل دفتر کار خود را رنگ‌آمیزی کنید؟ اگر رنگ برند شما بنفش است، استفاده از سایه‌های بنفش در بخش‌های مختلف ساختمان را امتحان کنید. این شیوه در رنگ آمیزی علاوه بر معرفی شما در نگاه اول، تصویری ماندگار از شما را در ذهن مخاطب می‌نگارد. رنگ اتاق‌های کنفرانس به شغل شما بستگی دارد. آیا شما رنگ‌های هیجان‌انگیزی را می‌خواهید که خلاقیت و طوفان فکری را شدت ببخشید و یا رنگ‌هایی که آرامش را القا کنند که فضای لازم برای بحث و گفتگوهای طولانی و جلسات با مشتری فراهم باشد؟ .

انتخاب رنگ‌هایی که نشانگر برند شما باشد، مهمترین قسمت از دکوراسیون دفتر شما است! با هماهنگی رنگ و مبلمان اداری، فضایی لازم برای انتقال حسی که شرکت شما می‌خواهد را ایجاد کنید.

پیشنهاد ما

تمام این موارد ذکر شده جزو تجریبات گروه فنی و طراحی ما بوده که به صورت خلاصه در این مقاله برای شما نگارش شده است. در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید، ما امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ها و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی آن‌ها را ذکر کرده و یا خواهیم گفت همگی جزو مزایای افزودن مبلمان اداری و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر مبلمان اداری نظیر صندلی اداری، میز اداری و… دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید