توسط: تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۶ 0 دیدگاه

بعد از چند روز گشت زدن در فضای مجازی و فروشگاه‌های آنلاین به منظور مقایسۀ محصولات مختلف اداری به لحاظ سبک، کیفیت و قیمت و یا بازدید حضوری از فروشگاه‌های عرضه کنندۀ مبلمان اداری، در نهایت شما یک محصول را مطابق با نیاز، سلیقه و بودجۀ خود انتخاب خواهید کرد.

 

اهمیت مبلمان اداری

نکتۀ مهمی که اغلب مغفول واقع می‌شود، انتخاب یک مبلمان اداری متناسب با محیط کار است. به خاطر داشته باشید که انتخاب مبلمان اداری به همان اندازۀ انتخاب محل کار، دارای اهمیت است.  این انتخاب نه تنها به منظور سامان‌دهی و برقراری نظم در محیط کار است، بلکه چنانچه مطابق با شرایط کارکنان و اهداف کاری انتخاب شود، می‌تواند موجبات راحتی، ایجاد تمرکز و در نتیجه افزایش بهره‌وری کارکنان را در پی داشته باشد. بنابراین قبل از مراجعه آنلاین یا حضوری به فروشگاه‌، ۶ عامل مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در این نوشتار به دو مورد مهم آن اشاره شده است:

 

۱- هزینه

قبل از انتخاب مبلمان اداری مورد نظر باید به مقدار بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید، توجه کنید. اینکه تا چه اندازه از نظر مالی تأمین هستید؟ حاضرید چه مقدار سرمایه برای خرید یک صندلی یا میز خاص هزینه کنید؟ چه تعداد مبلمان می‌خواهید خریداری کنید؟ تعیین بودجه قبل از خرید، از آنجا که محدودۀ انتخاب شما را تعیین می‌کند، در نتیجه شما راحت‌تر و سریع‌تر کالای مورد نظرتان را انتخاب خواهید کرد.

 

۲- نیازمندی

کارمندان بیشتر وقت اداری خود را پشت میز و صندلی محل کارشان سپری می‌کنند. پس فراهم کردن مبلمان راحت برای آنها لازم و حیاتی است. انتخاب مبلمان اداری ارگونومی موجب می‌شود که کارکنان در حین انجام کار احساس راحتی کنند و مهم‌تر آن که جسمشان با آسیب جدی مواجه نشود. در کنار میز  و صندلی اداری، لازم است تجهیزات اداری دیگری را بر اساس نوع کسب و کار خود خریداری کنید. برای مثال آیا شما فضایی را برای استراحت، نوشیدن چای یا قهوه و تعامل همکاران با یکدیگر، در نظر گرفته‌اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، آیا برای چنین فضایی، مبلمانی هم فراهم کرده‌اید؟ ایجاد ارتباطات با یکدیگر، تجدید قوا هم داشته باشند؟ پس نتیجه می‌گیریم که همان‌طور که کارکنان برای انجام کار خود نیاز به مبلمان اداری استاندارد و راحت دارند، برای زمان استراحت و تجدیذ قوای آنها نیز باید تمهیداتی اندیشید. در واقع ارتباط بین نیازها و نوع کار، برنامه‌ای جهت انتخاب درست مبلمان اداری پیش رویتان قرار خواهد داد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید