توسط: تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

نظم محل کار در دوران دورکاری چگونه ممکن است؟

در نتیجه بیماری COVID-19 و همه گیری در سال ۲۰۲۰، بسیاری از مشاغل مجبور به اجرای کار در خانه شدند و به کارمندان خود امکان بهره مندی از ساعات انعطاف‌پذیر و تعادل بهتر را دادند. با توجه به اینکه بسیاری از ما اکنون برخی از هفته‌های کاری خود را در خانه و دور از محل کار خود سپری می‌کنیم و احتمالاً در سال‌های آینده نیز ازن انعطاف‌پذیری وجود دارد، مهم است مکانی داشته باشیم که بتوانیم تمرکز خود را حفظ کنیم. هنگامی که دفتر خانگی خود را راه اندازی کردید و اطمینان حاصل کردید که فضای ذخیره‌سازی کافی برای کلیه اسناد و مدارک و فن آوری خود را در اختیار دارید، مرتب و منظم بودن میز کار مهمترین عامل بازدهی بالاتر در هنگام انجام کار است.

راه حل‌های مفید برای نظم محل کار

راه حل‌های مفید برای نظم محل کار

همیشه راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید فضای موجود را بهینه کنید. با ایده‌هایی که در ادامه خواهیم گفت برای نظم محل کار و میز اداری چه کار باید انجام دهید. شاید به صورت کلی بدانیم که ابزارهای کاری را روی میز خود پراکنده نکنید، وسایل را روی هم قرار ندهید و هر چیزی را که در آن زمان استفاده نمی‌کنید کنار بگذارید. با ما تا انتهای این متن همراه باشید:

  • قفسه‌ها را بالای میز خود آویزان کنید.

فضای میز کار ما معمولاً ممکن است نامرتب به نظر می‌رسد، زیرا ما به راحتی فضای کافی برای قرار دادن همه چیز را نداریم. یکی از راه‌های دور شدن از چنین فضایی استفاده از قفسه‌هایی است که دیوارها متصل می‌شوند. این قفسه‌های می‌توانند لوازم التحریر، گلدان و… را در خود جای دهند تا در بین میز اداری و مبلمان اداری فضای بیشتری را داشته باشد.

  • از لپ تاپ استفاده کنید.

یکی دیگر از ایده‌های ارزان و ساده برای نظم محل کار برای افزایش فضایی که در اختیار کارمندان است استفاده از لپ تاپ است. قرار دادن لپ تاپ روی میز باعث ایجاد فضای زیر می‌شود، جایی که می‌توانید اسناد و مدارک مورد نیاز را بر روی ان قرار دهید.

  • یک چرخ دستی به دفتر خانه خود اضافه کنید.

استفاده از چرخ دستی یک ایده‌ی هوشمندانه دیگر است. پس برای نظم محل کار، یک سبد چرخدار داشته باشید. با استفاده از آن می‌توانید تعداد زیادی از ابرارهای مورد نیاز خود را در آن قرار دهید. این امر موجب باز شدن فضای شما برای انجام کار است.

راه حل‌های مفید برای مرتب بودن محل کار
راه حل‌های مفید برای نظم محل کار و بهبود اوضاع کاری
  • از اشغال فضا با چراغ مطالعه خودداری کنید.

سرمایه‌گذاری در زمینه روشنایی برای دفتر کار منزل شما یک راه حل ارزان و ساده است. اما بهتر است در جا نمایی میز اداری خود برای کار در خانه دقت کنید. به سمت پنجره‌ها بروید. میز اداری شما زمانی که در نزدیک پنجره باشد نور طبیعی را دریافت می‌کند. چنین جانمایی علاوه بر کاهش مصرف برق می‌تواند زیبایی را هم برای شما داشته باشد.

  • یک سازمان دهنده قفسه میز بسازید.

یک قفسه میز فضایی را فراهم می‌کند تا وسایل و تجهیزات کوچک کار فنی را مرتب در یک مکان قرار دهید. خواه یک بلندگوی بلوتوث باشد و یا یک کیف مدادی می‌توانید آن‌ها را در قفسه‌های میز قرار دهید. استفاده از تمام این موارد در کنار هم در قفسه می‌تواند باعث بهم ریختگی در فضا شود اما استفاده از دیوایدرها یا تقسیم کننده‌ها به مرتب بودن و نظم محل کار کمک خواهد کرد.

  • از فضای زیر میز خود استفاده کنید.

فضای زیر میز دفتر کار منزل شما هرگز نباید هدر رود. فضای زیر میز می‌تواند با یک یا چند قفسه منظم و مرتب شود. اسناد و مدارک در کنار هم به خوبی قرار بگیرند و هیچ گونه بی‌نظمی نداشته باشید.

  • از فضای جایگزین برای گیاهان استفاده کنید.

در حالی که وجود گیاهان مانند روی میز کار خوبی است و می‌تواند به بهبود روحیه ما در طول روز کاری کمک کند، شما می‌توانید آن‌ها را در جای دیگری قرار دهید و همچنان این احساس مثبت را حفظ کنید.

راه حل‌های مفید برای مرتب بودن محل کار
راه حل‌های مفید برای نظم محل کار
  • آنچه را که نیازی ندارید نگه ندارید.

نگه داشتن در وسایلی که نیازی به آن‌ها ندارید یکی از ساده‌ترین ایده‌ها برای مرتب نگه داشتن میز کار و نظم محل کار است. بسیاری از ما ممکن است به این موضوع فکر کنیم که شاید در اینده به این ابزارها نیاز داشته باشیم و از دور ریختن آن‌ها خود داری کنیم. اما شما زمانی می‌توانید بیشترین بازدهی را در میز اداری و یا میز تحریر خود داشته باشید که بهم ریختگی در آن نباشد و حس سردرگمی را به شما به عنوان کاربر منتقل نکند.

  • از تقسیم کننده‌های کشو استفاده کنید.

کشوها یک گزینه ذخیره‌سازی عالی برای منظم ماندن هستند، به شما امکان می‌دهد اقلام مختلف را در مکان‌های قابل دسترسی و در دسترس خود نگه دارید. اگر می‌خواهید ساماندهی در آن را چند درجه بالاتر ببرید، تقسیم کننده‌های کشو می‌توانند به شما کمک کنند تا همه وسایل خود را در محفظه‌های جداگانه و آسان بگیرید.

  • سیم‌ها را در جعبه کابل مرتب نگه دارید.

بسیاری از ما برای انجام کارهای خود به فناوری متکی هستیم، این بدان معناست که تغییر کار در خانه به این معنی است که شما باید مکانی را برای لپ تاپ، چاپگر، مانیتور و شاید موارد دیگر پیدا کنید. نتیجه ی آن استفاده از تعداد زیادی کابل و سیم در اطراف میز اداری است. جعبه کابل یک ایده ساده برای میز کار است که باعث می‌شود کابل‌ها فضای غیر ضروری را بر روی میز کار شما اشغال نکنند.

پیروی از نکات و ترفندهای ما در مورد چگونگی منظم نگه داشتن میز اداری باید به شما کمک کند هنگام کار در خانه متمرکز و پر بازده باشید. تقریباً غیرممکن است که در یک فضای کاری بی‌نظم در بهترین حالت خود کار کنید، سعی کنید آن را مرتب نگه دارید و خواهید دید که در محیط دفتر جدید خود بسیار خوشحال خواهید شد.

نتیجه گیری

برای رعایت و رسیدن به نظم محل کار تنها رعایت نکاتی آسان و بدون دردسر می‌تواند به بهبود اوضاع کاری کمک نماید. در این باره کارشناسان ما در بینو می‌توانند به شما کمک کنند. مشاوره رایگان از کارشناسان تیم فروش و فنی ما در خصوص خرید مبلمان اداری و ایجاد نظم محل کار رایگان است.

پیشنهاد ما

آیا در حال راه اندازی مشاغل هستید و به فکر گسترش فضای اداری هستید؟ آیا دفتر شما نیاز به رعایت و ایجاد نظم در محل کار دارید؟ آیا می خواهید نسبت به خرید صندلی کارشناسی اقدام کنید؟

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر، مبلمان اداری، صندلی اداری و صندلی کارشناسی دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما تمام توان خود را در جهت رفاه شما مطابق با علم روز انجام خواهیم تا فضای کاری بهتری برای شما و همکارانتان ایجاد کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید