توسط: تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

هر کارمندی در هر زمینه‌ای که مشغول به کار باشد، نیاز به تمرکز دارد تا بتواند کار خود را با بیشترین بهره‌وری و کارکرد ممکن انجام دهد. در این مقاله، از کاربرد پارتیشن اداری به عنوان یکی از مهمترین المان‌های تاثیرگذار در تمرکز و میزان بهره‌وری کارکنان بحث می‌کنیم. در بعضی صنایع و زمینه‌های کاری، دفتر کار دارای پلن باز ممکن است واقعا چندان گزینه مناسبی نباشد و محدودیت ایجاد کند. از طرف دیگر، همه ما می‌دانیم که بهره‌وری چقدر در فضای کاری امروز مهم است و پارتیشن اداری به طور مستقیم می‌تواند با ایجاد حریم خصوصی، افراد را به سمت بهره‌وری بیشتر سوق دهد.

جدای از این، این روزها باز باید به کار برگردیم؛ آن هم وقتی که هنوز کرونا هست. کاربرد پارتیشن اداری درست می‌تواند همین باشد: مقابله با کرونا. و این همان «هنجار جدید» یا «جهان جدیدی» است که باید خودمان را برایش آماده کنیم.

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن اداری شیشه‌ای

استفاده از پارتیشن شیشه‌ای یکی از تمایلات انکارناپذیر طراحان دفتر کارهای مدرن و امروزی است. پارتیشن شیشه‌ای بی چون و چرا، به فضای هر نوع دفتر کاری، یک جلوه خاص و ویژه می‌دهد که فقط هم مخصوص به خودش است. در بیشتر دفتر کارها کاربرد پارتیشن اداری شیشه‌ای در واقع اضافه کردن نور به فضای تاریک است. فضا را از جایی مرده، بی‌روح و تاریک به جایی روشن‌تر و انرژیک تبدیل می‌کند. مزیت پارتیشن شیشه‌ای هم این است که به طور کامل قابلیت تنظیم دارد و می‌تواند به اشکال مختلف دربیاید. مثلا خیلی راحت می‌تواند لوگو یا برند خود را به پارتیشن خود اضافه کنید.

در کاربرد پارتیشن اداری یکی از مولفه‌های مهم، مسئله ایمنی است. به همین منظور انواع شیشه‌های ضدحریق در بازار موجود هستند که تا ۲ ساعت می‌توانند گرما را تاب بیاورند.

پارتیشن اداری چوبی

اگر می‌خواهید دفتر کارتان ظاهری سنتی و کلاسیک داشته باشد، پارتیشن اداری چوبی واقعا انتخاب ایده‌آلی برای شماست. اگر می‌خواهید فضا حس طبیعت و آرامش آن را منتقل کند، کاربرد پارتیشن اداری چوبی توصیه ما به شماست. این نوع پارتیشن هم تقریبا با هر نوع دفتر کاری هماهنگ می‌شود و در همه فضاها قابل استفاده است.

پارتیشن اداری آلومینیومی

اگر به دنبال جنس بادوام هستید، کاربرد پارتیشن اداری آلومینیومی پیشنهاد ما به شماست. نصب آن‌ها راحت‌ است و جا به جایی و برداشتنشان هم زحمت چندانی ندارد. به علاوه، یکی از بهترین ویژگی‌های پارتیشن اداری آلومینیومی همه‌کاره‌ بودن آن و امکان تزئین و دکور راحت آن است. دستتان در انتخاب انواع پارتیشن اداری آلومینیومی حسابی باز است.

ایده‌هایی در جهت کاربرد پارتیشن اداری

کاربرد پارتیشن اداری فریم‌ لس

همانطور که گفتیم، کاربرد پارتیشن اداری، در حقیقت تزریق نور و انرژی به فضای اداری بی‌جان و بی روح است. با استفاده از یک پارتیشن تک‌جداره، می‌توان یک اتاق بزرگ را به اتاقک‌های مختلف تقسیم کرد. این یعنی ایجاد یک فضای کاری حرفه‌ای. برای اینکه بتوانید از فضای خود حداکثر استفاده را داشته باشید، استفاده از پارتیشن فریم لس پیشنهاد ما به شماست. این پارتیشن‌ها شیک و بسیار زیبا هستند. در عین حال به کمترین میزان طراحی هم حین نصب نیاز دارند. اما اگر بخواهید هویت برند خود را به پارتیشن خود اضافه کنید، توصیه ما استفاده از طراحی‌های خاص، مثل طراحی لوگو روی پارتیشن است.

طراحی منعطف پارتیشن اداری فریم لس

یک کاربرد پارتیشن اداری فریم لس در واقع آکوستیک و یا قابلیت ضد صوت بودن آن است. علاوه بر این، یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب این نوع پارتیشن، این است که تقریبا به هر شکلی که دوست داشته باشید می‌توان آن را ساخت. با همه انعطاف، البته که پایه‎ی قوی دارد که آن را نگه می‌دارد. بنابراین جا به جایی آن در هر زمانی ممکن است. اگر می‌خواهید رنگ و لعاب به دفتر کار خود بدهید، این پارتیشن به دلیل ویژگی‌هایی که گفتیم، گزینه ایده‌آلی برای شماست.

طراحی محیط‌زیستی پارتیشن فریم‌ لس

درطراحی پارتیشن فریم لس از گل و گیاه و چوب استفاده می‌شود. به غیر از اینکه حس تر و تازگی به محیط می‌دهد، خیلی جالب و زیبا هم هست. همین ویژگی‌هاست که کاربرد پارتیشن اداری را مهم و ضروری می‌کند؛ آن هم در هر دفتر کاری. مطالعات زیادی هم درباره فواید گیاهان در دفتر کار انجام شده. کمترین فایده آن‌ها کاهش استرس و نگرانی است. ولی همین، بهترین دلیل برای استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون دفتر کار است. حس و حال خوب به فضای شما می‌دهد. کارکنان همان حین کار می‌توانند نزدیکی خود را با طبیعت حس کنند.

کاربرد پارتیشن اداری در دفتر کارها در دوران پس از کرونا

قبل از شروع همه‌گیری کرونا، بیشتر ساعات ما در دفتر کارمان سپری می‌شد. حالا شاید با شروع موج دوم، باز هم خیلی از ما دورکار شده‌ایم و از خانه کار می‌کنیم. ممکن است دلمان هم حسابی تنگ شده باشد. ولی موضوع این است که بازگشت به محل کار خیلی هم چیز غیرممکنی نیست. مادامی که بپذیریم به وضعیت جدیدی پا گذاشته‌ایم و ملاحظاتی را باید رعایت کنیم. دفتر کارها باید با وضعیت جدید تطابق پیدا کنند.

برای بازگشت به دفتر کار در چنین ایامی، کاربرد پارتیشن اداری انکار ناپذیر است. پارتیشن اداری می‌تواند تا حد زیادی جلوی گستردگی کرونا را بگیرد و فضای کاری امن‌تری ایجاد کند. هر چقدر قبلا دستمان برای حرکت در فضای دفتر باز بود، حالا باید به اتاق‌های تکی خود برگردیم و سعی کنیم روابط را به حداقل برسانیم. جهت کسب اطلاعات و مشاوره در زمینه خرید پارتیشن اداری، با متخصصین تیم بینو تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید