توسط: تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

پارتیشن اداری چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ همان طور که می‌دانید و شاید بارها شنیده باشید پارتیشن‌ها این روزها بخش مهمی از چیدمان و طراحی فضای اداری هستند. اما پیش از استفاده و جانمایی پارتیشن در فضای اداری می‌بایست این موضوع را در نظر بگیریم که پارتیشن اداری چیست و انواع آن کدام اند؟ با ما برای رسیدن به پایه مناسب این سوالات همراه باشید.

پارتیشن اداری چیست

پارتیشن اداری به معنی جداسازی و قسمت کننده فضاها است که جزئی از سازۀ اصلی معماری محسوب نمی‌شود. پارتیشن، نوعی دیوار قابل حمل و بدون نیاز به بنایی می‌باشد. پارتیشن‌ها بیشتر جهت جداسازی محیط و ایجاد اتاق‌های جدید است. پارتیشن‌ها می‌توانند به صورت تک جداره یا دو جداره ایجاد شوند. در حالت دو جداره به علت وجود دو تکه امکان تبادل صدا را به حداقل می‌رساند و باز هم برای تبادل کم‌ترین صدا می‌توان بین دو جداره‌ی پارتیشن از یونولیت استفاده کرد. در اتاق‌های به وجود آمده به وسیله‌ی پارتیشن می‌توان درب‌هایی با قفل و لولا نیز نصب کرد که اتاقی قابل اطمینان به وجود می‌آورد.

عملکرد پارتیشن اداری

پارتیشن اداری به معنای جداکننده و تقسیم کننده بکار می‌رود که منظور تقسیم‌بندی یک مکان بزرگ یا کوچک به دو یا چندین اتاق کوچکتر و مجزا تبدیل می‌شود. تنوع جداکننده‌ها از کمترین ضخامت، که پارتیشن با MDF به ضخامت ۶ میلیمتر است یا با MDF به ضخامت ۱۶ میلیمتر و بیشترین ضخامت، با پارتیشن دو جداره با اسکلت آلومینیومی یا تمام MDF است. جداسازی کامل یا تقریبی فضاهای مختلف از یکدیگر است. این عملکرد در محیط‌های اداری و دیگر فضاها می‌تواند نقش مهمی را در دکوراسیون ایفا کند. با تقسیم فضا از طریق دیوارها بین مقاطع مختلف کاری، می‌توانید فضایی با چند کاربری طراحی کنید. تقسیم فضا به روشی صورت می‌گیرد که جریان انرژی و روند معماری و طراحی دکوراسیون داخلی در کل مجموعه، قابل رویت باشد.

پارتیشن اداری و انواع آن

انواع پارتیشن های اداری را می توان به پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره، پارتیشن اداری و پارتیشن مسکونی، پارتیشن با فریم‌های مختلف نظیر زیر، تقسیم‌بندی کرد:

  • پارتیشن دو جداره با ترکیب آلومینیوم باام دی اف
  • پارتیشن دو جداره با ترکیب تمام‌ام دی اف
  • پارتیشن دو جداره با ترکیب‌ام دی اف و شیشه
  • پارتیشن دو جداره با کناف

و هم‌چنین پارتیشن‌های دکوراتیو شیشه‌ای نظیر:
سکوریت، بلوک شیشه‌ای و تایل شیشه

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از مقاله “مزایای پارتیشن اداری فریم لس چیست؟” استفاده کنید.

پارتیشن دوجداره یا پارتیشن اداری دو جداره چیست؟

پارتیشن دوجداره با ام دی اف ۱۶ میل ساخته می‌شود تمام لبه های‌ ام دی اف و پی وی سی و عایق رطوبت می‌شود همچنین ضخامت پارتیشن دو جداره ۱۳ سانت و در ارتفاع‌های مختلف جهت آکوستیک فضا اجرا می‌شود. از پرده ولومی فلزی در بین دو جدار شیشه جهت مات کردن اتاق استفاده می‌شود. در این باره می‌توانید مقاله “مزایای پارتیشن اداری شیشه‌ای چیست؟” را بخوایند.

مناسب‌ترین ارتفاع برای پارتیشن دو جداره

ارتفاع پارتیشن دو جداره در مدل‌های مختلف کاملا اختیاری بوده و می‌توان با توجه به نیاز از پارتیشن دو جداره با ارتفاع مناسب استفاده کرد. بطور مثال در فضاهایی می‌خواهید فقط حریم کاری پرسنل مشخص شود ولی آن‌ها بتوانند در موقع لزوم با یکدیگر ارتباط ایجاد کنند می‌توان از پارتیشن‌های دو جداره کوتاه استفاده کرد به طوری که کارکنان در هنگام ایستادن یکدیگر را بینند در این حالت معمولا از ارتفاع ۱۲۰ تا ۱۵۰ استفاده می‌شود که می‌توان با ۲۰تا ۴۰ سانتیمتر از پارتیشن دو جداره را پنجره و مابقی را پانل استفاده کرد.
در مواقعی که نیاز به دیوار داشته و هدف جداسازی کامل فضاها از یکدیگر باشد و کاربران نیاز به حریم خصوصی دارند باید ارتفاع پارتیشن دو جداره را تا سقف ادامه داد تا فضاها دارای یک دیوار کامل شوند.

مناسب‌ترین پارتیشن اداری

با توجه به نیاز ما از جدا کردن فضا و استفاده از پارتیشن می‌توان مناسب‌ترین پارتیشن اداری را بر حسب نیاز انتخاب کرد. در برخی فضاها بنا بر حساس بودن فیلد کاری ما به دنبال داشتن فضایی با حداکثر امنیت و استقلال هستیم نظیر اتاق کنفرانس مدیریت و یا سالن آموزش. در این فضاها به دنبال پارتیشنی هستیم که بتواند بالاترین امکانات امنیتی از لحاظ بصری و شنوایی را برای ما فراهم سازد که در این صورت مناسب‌ترین مدل پارتیشن دو جداره است. پارتیشن دو جداره بالاترین درجه‌ی آگوستیکی را داراست. از لحاظ بصری نیز با استفاده از کرکره‌های میانی به طور دلخواه هر زمان می‌توانیم با بستن کرکره در حالت بسته نیز استقلال کامل ایجاد شود. اما در مواردی که می‌خواهیم فضا را به صورت باز داشته باشیم میتوانیم از پارتیشن دو جداره شیشه‌ای تمام قد استفاده نماییم.
در مواردی که بنا به تشخیص مدیریت اصلا نباید صدا به بیرون درز کند می‌توان از الیاف پشم شیشه در بین جداره‌های پارتیشن استفاده نمود. در این فضاها حتی درب ورودی را نیز با استفاده از چرم به صورت لمسه (چرم کوب) درآورد.

 نتیجه گیری

برای خرید و دانستن قیمت پارتیشن اداری دوجداره، تک جداره فریم لس، چوبی و … با ما تماس بگیرید. کارشناسان و تیم فنی ما مشاوره‌های رایگان خرید پارتیشن اداری را متناسب با فضای اداری به شما خواهند داد. همچنین شما می توانید برای آگاهی از تنوع محصولات ما در بینو با ورود به سایت ما، انواع محوصولا ما از قبل میز اداریف صندلی اداریف میز پذیرش و .. را مشاهده کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)