توسط: تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ 0 دیدگاه

کاهش هزینه راه اندازی دفتر برای بسیاری از شرکت های نوپا بسیار مهم و حیاتی است. به طور یقین اولین نیاز اصلی برای راه‌اندازی یک کسب و کار، بعد از اجاره یا خرید دفتر کار، تجهیز آن با مبلمان اداری است. خرید مبلمان اداری مستلزم هزینه است. در ابتدای راه‌اندازی کسب و کار،تهیه مبلمان اداری می‌تواند بودجه شما را به چالش بکشد.

روشهای کاهش هزینه راه اندازی دفتر

تنها با بررسی شرایط و نیاز واقعی خود می‌توانید هزینه‌های ناشی از تأمین و تهیه مبلمان اداری را کنترل نمایید. این مقاله سعی دارد روش‌هایی جهت کنترل هزینه‌های اضافی در خرید مبلمان اداری در شروع یک کسب و کار، پیش روی شما قرار دهد. بررسی هریک از زمینه‌های ذیل به شما در اتخاذ بهترین تصمیمات کمک خواهد کرد:

میز اداری

در محیط کار، اساسی‌ترین و اصلی‌ترین تجهیزات اداری که به آن نیاز خواهید داشت، میز اداری است. این حداقل امکاناتی است که شما می‌توانید در اختیار کارمند خود قرار دهید تا به وظایف خود بپردازد.
یک میز استاندارد کارمندی می‌تواند با یک کامپیوتر تکمیل شود. ولی اگر از نوع خاصی از کامپیوتر یا مانیتور استفاده می‌کنید یقیناً به میز خاص‌تری هم نیاز خواهید داشت.

 صندلی اداری؛ کاهش هزینه راه اندازی دفتر

برای هر فرد در محیط کار، یک صندلی اداری برای نشستن پشت میز کار نیاز است. صندلی می‌تواند از حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۷ میلیون تومان قیمت داشته باشد. بهای یک صندلی به دو عامل بستگی دارد:

  • فلزِ کار شده (اسکلت) در صندلی
  • چرم یا پارچه استفاده شده در صندلی

فضای مشترک کاری؛ کاهش هزینه راه اندازی دفتر

به خاطر داشته باشید که استفاده اختصاصی از میز و صندلی برای هر کارمند، غیر قابل انکار است. اما در کنار آن، برخی وسائل را می‌توان به شکل اشتراکی استفاده کرد تا در کاهش هزینه‌های تجهیز دفتر، به شما کمک کند.

پارتیشن اداری

اگر فضای کاری محدودی دارید و حتی با اجرای چیدمان‌های مختلف باز هم قادر نبودید به تعداد پرسنل خود میز و صندلی در دفترتان قرار دهید، در اینجا با کمک پارتیشن‌ اداری می‌توانید فضای کاری را به درستی تقسیم‌بندی نمایید. پارتیشن بندی به شما کمک می‌کند تا بتوانید بدون صرف هزینه‌های گزاف، از فضای کاری خود به بهترین نحو استفاده کرده و واحدهای تخصصی را از یکدیگر جدا سازید. همچنین می‌توانید از دیواره های پارتیشن به عنوان دکور و نما استفاده کرده و زیبایی محیط کارتان را دو چندان کنید.

خرید گران یا ارزان

به این مورد توجه کنید که گاهی، خرید به معنای هزینه کردن صرف نیست بلکه سرمایه گذاری هم محسوب می‌شود. پس حواستان باشد تا از سر دوراندیشی، صرفه جوئی و کاهش هزینه‌ها، در دفتر خود از صندلی‌های غیر استاندارد و نامرغوب استفاده نکنید. این گونه صندلی‌ها علاوه بر اینکه بعد از مدتی کوتاه به جسم کارکنان شما  آسیب می‌رساند، روان و آرامش آنها را نیز تحت تاثیر خواهد داد و بر راندمان کاری آنان تاثیر منفی خواهد گذاشت.

۵/۵ - (۱ امتیاز)