توسط: تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ 6 دیدگاه

قیمت مبلمان اداری مدرن به چه عواملی بستگی دارد؟ چه ویژگی‌هایی در مبلمان اداری می‌تواند بر روی قیمت آن موثر باشد؟ آیا مبلمان اداری آن قدر برای یک فضای اداری و سازمانی ارزش افزوده دارد که مدت زیادی را به انتخاب نوع مبلمان اداری بپردازد؟ مبلمان اداری چه ویژگی‌هایی را می‌تواند در فضای سازمانی ایجاد کنید؟ برای پاسخ‌گویی به این سوالات و سوالاتی از این دست، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

عوامل موثر بر قیمت مبلمان اداری مدرن

همان گونه که می‌دانید اکنون مبلمان اداری نقشی موثر در کسب و کارها دارد. حتی در مواردی با این موضوع مواجه شده‌ایم که مبلمان اداری یک سازمان به عنوان برند سازمان شناخته می‌شود. از این رو مدیران نیز پس از سال‌ها از اهمیت مبلمان اداری اطلاعات کافی دارند. اما کدام عوامل بر قیمت موثر هستند. یافتن یک یا دو گزینه که بتواند بر قیمت مبلمان اداری موثر باشد بسیار سخت است. از این رو بهتر است پیش از این که بخواهیم در مورد قیمت مبلمان صحبت کنیم، به عوامل تاثیر گذار بر قیمت توجه کنیم. این عوامل به صورت کلی عبارت‌اند از:

مواد اولیه

مواد اولیه در ساخت مبلمان اداری نقش مهمی در قیمت مبلمان اداری مدرن دارند. در حال حاضر مبلمان اداری مدرن با مواد مختلفی ساخته می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • چوب درختان جنگلی

در حال حاضر انواع چوب‌ها برای ساخت مبلمان اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. چوب‌های جنگلی نظیر افرا، راش، کاج، نراد روسی و … بیشترین کاربری را برای تولید مبلمان اداری دارند. با توجه به وارداتی بودن، کیفیت، طرح و رنگ چوب‌ها می‌توان گفت که قیمت مبلمان اداری مدرن می‌تواند متغیر باشد. البته می‌توان گفت مبلمان اداری ساخته شده از چوب بسیار زیبا هستند. علاوه بر زیبایی نیز می‌توانند توجه بسیاری را به خود جلب نمایند.

 • MDF‌ ام دی اف

ام دی اف یکی از دسته چوب‌هایی است که در حال حاضر کاربری فراوانی در تولید مبلمان اداری دارد. میز اداری، کابینت، صندلی اداری، نیم ست اداری و… در ساختار خود از‌ ام دی اف استفاده می‌کنند. ام دی اف‌ها از کیفیت متقاوتی برخوردار هستند از این رو می‌توانند قیمت‌های مختلف داشته باشند. رنگ، کیفیت، اندازه و … در ام دی اف یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت مبلمان اداری مدرن هستند. همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله “صندلی اداری گران قیمت چیست؟” را نیز مطالعه کنید.

 • فلزات

در طراحی و ساخت مبلمان اداری می‌توان از فلزات استفاده کرد. فلزاتی چون آهن، فولاد، برنز و… از جمله فلزات پرکاربرد در ساختار مبلمان اداری هستند. هم چنین به میزان استفاده از این مواد با توجه به این که قیمت این فلزات مستقیم تحت تاثیر بازار جهانی است قیمت مبلمان اداری می‌تواند متفاوت باشد.

 • شیشه

در ساختار و طراحی مبلمان اداری ردر برخی از موارد از شیشه استفاده می‌شود. میز اداری شیشه‌ای یکی از معروف‌ترین تجهیزات اداری است که در ساختار آن می‌توان به صورت کامل از شیشه استفاده کرد. شیشه به مانند فلز قیمت آن تحت تاثیر قیمت جهانی است از این رو می‌تواند استفاده از آن برای مبلمان، قیمت مبلمان اداری مدرن را تحت تاثیر خود قرار دهد. در این زمینه مقاله “قیمت میز اداری” را پیشنهاد می‌کنیم.

 • پلاستیک

در گذشته از پلاستیک به میزان بسیار زیادی در ساخت مبلمان اداری استفاده می‌شد اما امروزه طرفداران این نوع مبلمان اداری کم هستند. پلاستیک نیز به مانند سایر مواد مصرفی در مبلمان اداری که تاکنون نام برده شده است، تحت تاثیر قیمت جهانی نفت قرار دارد. بنابراین قیمت مبلمان اداری مدرن پلاستیکی می‌تواند با میزان استفاده از آن کم یا زیاد شود. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر قیمت نفت بالاتر از چند سال گذشته است از این رو قیمت پلاستیک در صورت استفاده در مبلمان می‌تواند منجر به افزایش قیمت مبل شود.

 • رویه یا پوشش مبلمان

رویه یا پوشش مبلمان می‌تواند از جنس‌های مختلفی باشد، چوب، فلز، مش، پارچه و چرم و … از جمله رویه‌هایی هستند که در تولید مبلمان استفاده می‌شود. طبیعی است که استفاده از این مواد می‌تواند بر روی قیمت مبلمان اداری تاثیر گذار باشد. رویه البته می‌تواند با توجه به نوع انتخاب مشتری نیز انتخاب شود. ما در شرکت مبلمان اداری بینو، کالیته‌های رنگ متفاوتی را در اختیار کارفرما قرار خواهیم داد و البته طبق محاسبه و نظرات معماری، نظرات خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.

ضمانت نامه مبلمان اداری

ضمانت نامه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مبلمان اداری است. مبلمانی که ضمانت دارد به خریدار این نوید را می‌دهد که بخش‌های زیادی از هزینه‌ی تعمیر و نگهداری به عهده‌ی تولید کننده خواهد بود. علاوه بر این، اطمینان را به خریدار می‌دهد که تولید کننده از تولید خود مطمئن است. ضمانت نامه مبلمان اداری می‌تواند چند ساله و مادام العمر باشد از این رو شاید میزان سال‌های ضمانت نامه بر روی قیمت مبلمان اداری مدرن موثر باشد.

طراحی و قیمت مبلمان اداری مدرن

در حال حاضر تولیدکنندگان متفاوتی اقدام به تولید مبلمان اداری می‌کنند. در نتیجه طراحان متفاوت با ایده‌ها و تفکرات مختلف اقدام به تولید مبلمان اداری خواهند کرد. طراحی‌های مبلمان اداری در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری کرده است. و طرح و گونه‌های مختلف طراحی مانند مینیمالیسم به مبلمان اداری اضافه شده است. طبیعی است که نوع طراحی می‌تواند بر قیمت مبلمان اداری مدرن تاثیر گذار باشد. با توجه به توضیحات داده شده می‌توان گفت در بخش طراحی، قیمت مبلمان اداری به موارد زیر بستگی دارد:

سبک مبلمان اداری

در مبلمان اداری سبک‌های مختلفی وجود دارد. مهم‌ترین این سبک‌ها عبارت‌اند از:

 • مبلمان اداری کلاسیک

به طور کلی می‌توان گفت در خرید مبلمان اداری، فضای اداری و در اختیار برای تجهیز بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو هر نوع مبلمانی نمی‌تواند برای هر سازمانی مورد استفاده باشد. مبلمان اداری کلاسیک برای آن دسته از کسب و کارهاست که جامعه هدف آن‌ها چنین دکوراسیونی را دوست دارند. مبلمان اداری کلاسیک ابهت و جلال خاصی دارد. همچنین به فضایی دو چندان نیاز دارد. قیمت مبلمان اداری کلاسیک نسبت به سایر مبلمان‌ها بیشتر است. زیرا این نوع مبلمان از ظرافت بیشتری برخوردار است.

 • مبلمان اداری مدرن

یکی از انواع مبلمان اداری موجود در بازار مبلمان اداری مدرن است. از مهم‌ترین ویژگی‌های مبلمان اداری مدرن می‌توان به ارگونومیک بودن، استانداردهای به روز و ظاهر و طراحی نوین آن اشاره کرد. طبیعی است که با این امکانات قیمت مبلمان اداری مدرن نیز بسیار متفاوت تر از آن چیزی باشد که فکر می‌کنید.

 • مبلمان اداری مدولار

مبلمان اداری مدولار یکی از انواع مبلمان اداری است که بیشتر در فضاهای کوچک و استارت ‌آپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع مبلمان قابلیت جابه جایی و تغییر کاربری را دارد. مبلمان اداری مدولار می‌تواند به عنوان نیم ست مبلمان پذیرایی، صندلی اداری، میز اداری و حتی مکانی برای استراحت کارمندان نیز تلقی شود. قیمت مبلمان اداری مدولار بستگی به تعداد خریداری شده، رویه، جنس مواد اولیه و طراحی دارد.

با توجه به این سبک‌ها در تولید مبلمان اداری، تولیدکنندگان مبلمان اداری، با توجه به مواد مصرفی و هزینه‌ای که برای تولید این دسته از مبلمان صرف می‌کنند اقدام به قیمت گذاری مبلمان اداری می‌نمایند. در این باره شما می‌توانید مقاله “چگونه از تولید کننده مبلمان اداری کلاسیک، مبلمان اداری خریداری کنیم؟” را بخوانید.

کیفیت کار

مفصود از کیفیت کار در تولید مبلمان اداری، نوع برش، تمیز کاری، ریزکاری‌ها برای جزئیات بیشتر و زیبایی بصری مبلمان است. تولیدکنندگان مختلف با توجه به زمانی که صرف این موارد می‌نند و دستگاه‌هایی که دقت بالایی در برش دارند، قیمت مبلمان را تعیین می‌کنند.

کیفیت کار در تولید مبلمان اداری می‌تواند بر روی زیبایی و هویت بصری سازمان و برند تاثیر مستقیم بگذارد. برای مثال خود را تصور کنید که وارد سازمانی می‌شوید که میز اداری و صندلی اداری آن‌ها کمی کج و از رنگ و رو رفته است. طبیعی است که نخستین واکنش شما نسبت به آن سازمان خوب و مثبت نخواهد بود. از این رو می‌توان گفت یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت مبلمان اداری، کیفیت مبلمان اداری است.

تولیدکننده مبلمان اداری

در حال حاضر تولید کنندگان مختلفی اقدام به تولید مبلمان می‌کنند که مبلمان خود را به صورت شخصی در فروشگاه‌های خود می‌فروشند یا برای یک واحد فروشگاهی و به نام برند آن‌ها اقدام به تولید می‌کنند. از این جهت می‌توان گفت تولیدکنندگان مبلمان اداری با توجه به شهرت و نام برند خود و تولیدکنندگان با توجه به کیفیت تولیدی خود اقدام به قیمت‌گذاری مبلمان می‌نمایند. پس می‌توان نتیجه گرفت که قیمت مبلمان اداری مدرن به شدت به تولید کننده می‌تواند بستگی داشته باشد.

تجهیزات مبلمان اداری

مبلمان اداری تنها شامل میز اداری و مبل اداری نمی‌شود. سایر تجهیزات اداری چون کابینت، فایل، کمد، میز و فضای پذیرش، مبلمان نیم ست اداری و … نیز جزو مبلمان اداری هستند. از این رو طراحی موارد ذکر شده نیز می‌تواند مدرن باشد. پس می‌توان نتیجه گرفت با توجه به تولید کنندگان، مواد اولیه، طراحی، ضمانت نامه و موارد دیگر قیمت تجهیزات اداری مانند کابینت و فایل مدرن، میز و فضای پذیرش مدرن و نیم ست اداری مدرن می‌تواند متغیر باشد.

فضای در اختیار و تعداد خرید مبلمان

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند بر روی قیمت مبلمان اداری مدرن تاثیر گذار باشد فضای اداری در اختیار کسب و کارهاست. کسب و کارها با توجه به این که چه میزان فضا دارند و چه تجهیزاتی برای ان‌ها ضروری است اقدام به سفارش مبلمان می‌کنند. از این رو برای خرید می‌توانند تخفیف‌ها گوناگونی را در خرید دریافت نمایند. طبیعی است خرید چند ده میز اداری مدرن به نسبت خرید یک میز اداری مدرن می‌تواند تخفیف بیشتری را برای خریدار به همراه داشته باشد. به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم علاوه بر نیازمندی سازمان یک آینده نگری نیز از سازمان داشته باشید و برای آینده نیز خرید نمایید.

ارگونومی مبلمان اداری

در حال حاضر مبحث ارگونومی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مباحث در تولید مبلمان اداری است. شرکت‌ها و سازمان‌ها به مبلمان اداری ارگونومیک اهمیت می‌دهند زیرا در صورت ایجاد فضایی ارگونومیک، کارمندان آن‌ها در سلامت هستند. سلامت در هنگام انجام کار برای کارمندان به معنای خستگی کمتر است. خستگی کمتر شادابی بیشتری در پی دارد. و در نتیجه می‌تواند بر عملکرد کلی کارمندان نیز موثر باشد و به بهبود وضعیت کاری و راندمان سازمان نیز کمک کند.  از این رو ‌می‌توان گفت یکی از عوامل موثر بر قیمت مبلمان اداری مدرن، ارگونومیک بودن یا نبودن آن است. در این باره ما به شما توصیه می‌کنیم مقاله “مبلمان اداری ارگونومیک” را بخوانید.

طراحی اختصاصی مبلمان اداری

یکی دیگر از ویژگی‌ها که بر روی قیمت نهایی مبلمان اداری موثر است، سفارش طرح اختصاصی برای مبلمان است. تعدادی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که به جای استفاده از نمونه‌های موجود در بازار مبلمان اداری، طرح اختصاصی خود را داشته باشند. آن‌ها برای کلیه تجهیزات اداری نظیر میز پذیرش، صندلی اداری، میز اداری و میز کنفرانس و … طرح اختصاصی برای برند خود ولو به قیمت بالاتر را خریداری می‌کنند.

نتیجه گیری در مورد قیمت مبلمان اداری

با توجه به آنچه گفته شد عوامل مختلفی می‌تواند بر روی قیمت مبلمان اداری مدرن تاثیر گذار باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از مواد اولیه، ضمانت نامه، تولید کننده، طراحی. پس می‌توان نتیجه گرفت که در خرید مبلمان اداری مدرن می‌بایست این موارد را با دقت بررسی کرد. البته در اولویت قرار دادن هر کدام از این موارد به سلیقه‌ی شخصی و نوع کسب و کارها مربوط می‌شود و نمی‌توان یک روش ثابت برای آن بیان کرد. همچنین ما در مقاله “قیمت مبلمان اداری و عوامل تاثیر گذار بر آن” در مورد سایر عوامل موثر بر قیمت مبلمان اداری توضیحات خوبی داده‌ایم.

پیشنهاد ما

ما در گروه مبلمان اداری بینو با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه‌ی تولید مبلمان اداری، میز اداری، صندلی اداری و سایر تجهیزات اداری مشتاقانه منتظر حضور شما برای بهبود فضای کسب و کارتان هستیم. ما در بینو بیش از ده‌ها پروژه‌ی دولتی نظیر بانک ها، شرکت‌های نفتی بالادستی و پایین دستی، شرکت‌های خصوصی بزرگ و کوچ و استارت اپ‌ها داشته ایم. اگر برای تجهیز فضای اداری خود نیاز به مشورت دارید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما برای مشاوره‌های رایگان در خدمت شما هستند. بازدید از فضای در اختیار شما نیز توسط تیم فنی ما به صورت رایگان صورت می‌پذیرد. طراحی سه بعدی فضای اداری تقدیم شما می‌شود و در نهایت شما تصمیم خواهید گرفت. همچنین برای اطلاع از قیمت مبلمان اداری مدرن کارشناسان ما نیز در بخش فنی و فروش در خدمت شما هستند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه کاربران (6 دیدگاه)

 1. بازتاب: چند نکته درباره انتخاب فرنیچر و مبلمان اداری انواع میز های کارمندی , صندلی اداری و دکوراسیون
 2. پرهام ایزدیار :

  سلام خسته نباشید. برای دریافت مشاوره خرید مبلمان اداری از چه طریق باید اقدام کنیم. لطفا با من تماس بگیرید. تشکر
  ۰۹۱۲۵۰۲۶۸۸۱

دیدگاهتان را بنویسید