توسط: تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ 0 دیدگاه

معماری سبک های گوناگونی دارد که هر سبک بیان گر یک ایده و سلیقه بنیان گذاران و توسعه دهندگان آن است . این سبک ها عبارتند از مدرن . کلاسیک. فولدینگ. اسلامی. ارگانیک…

  • ۱٫سبکها بر اساس سنتها
  • ۲٫ سبکها بر اساس تمدنها
  • ۳٫ سبکها بر اساس شهرها

برخی از سبک ها؛ دکوراسیون اداری بینو

دکوراسیون مدرن :

یکی از اصلهای دکوراسیون مدرن سادگی وسایل است. در دکوراسیون مدرن هر چه مبل و مبلمان اداری کمتر باشد، جلوه زیبا تری دارد.
بیش از هر چیز سادگی و خلوتی وسایل مورد بررسی است و اغلب از رنگ‌های ترکیبی تیره روشن استفاده می‌شود.
همچنین با دقت برانتخاب رنگ در عناصر این دکوراسیون نظیر پرده و کاغذ دیواری و مبلمان اداری میتوان به سبک مورد نظر نزدیک شد.

دکوراسیون کلاسیک:

به فضا احساس شکوه و بزرگی و اعتبار می‌بخشد دکوراسیونی جذاب و دل‌انگیز میسازد با نظم
همچنین باعث میشود برای مهمانان خود حس وارد شدن به خانهٔ فردی دارای اعتبار و قابل اطمینان را فراهم سازید.

سبک فولدینگ:

عمودگرایی و طبقات را مردود می داند و به جای آن افقی گرایی را مطرح می کند .در این سبک همه چیزمسطح میباشد.
و یقینا مخصوص مکان هایی است که فضای کافی برای انجام این نوع سبک وجود داشته باشد.

سبک اسلامی:

هر طرح معماری به سه عنصر اجتماعی بستگی دارد. اول جامعه ای که به آن طرح نیازمند است؛ دوم شخص یا اشخاصی که از اجرای طرح حمایت می کنند و سوم معمارانی که طرح را اجرا می کنند.اهمیت معماری اسلامی وقتی آشکار می شود, که بدانیم در ساخته های این دوره به کاربرد مادی و معنوی بناها که از مهمترین ویژگیهای آن است توجه شده است.

سبک ارگانیک:

معماری الگو گرفته از طبیعت است که به ترویج هماهنگی بین روابط انسانی با طبیعت می‌پردازد. این اتفاق به گونه ای صورت می‌گیرد که طراحی ,چنان هماهنگی و ارتباطی با محیط خود داشته‌باشد که ساختمان، مبلمان و مبلمان اداری محیط بخشی از یک ترکیب متحد و مرتبط باشد.

سبکها بر اساس سنتها؛ دکوراسیون اداری بینو

معماری اسلامی:

معماری اسلامی شامل معماری گستره‌ای از جهان می‌شود که ما بنام جهان اسلام می‌شناسیم. این معماری ، شیوه‌ای از معماری است که تحت فرهنگ اسلامی بوجود آمده و به دو دسته اصلی تقسیم میگردد. عبارتند از گستره ی مکانی و گستره ی زمانی.

گستره مکانی

در گستره مکانی جهان اسلام شامل:افغانستان، هند کشورهای آسیایی ایران. سوریه، فلسطین، مصر، تونس. قفقاز و میانه ، عراق، ترکیه، ، الجزایر، مراکش (مغرب) رواج داشته‌است.
معماری این کشورها تحت تأثیر ایدئولوژی اسلام در سیرزمانی مشخص قرار گرفته به همین علت دارای برخی ویژگی‌های مشترک هستند.

گستره زمانی

این عنوان را در معماری جهان اسلام می‌توان از سالهای اولیه ظهور اسلام تا پیش از گستردگی عام معماری مدرن دانست. با این حال نمی‌توان این گسترگی و نقش اثر گذار در معماری را در همه مناطق یکسان دانست.[/vc_column_text][vc_column_text]

سبکها در تمدنها؛ دکوراسیون اداری بینو

معماری ایران باستان

اصول معماری ایران طبق نظرات استادان معماری در کتب معماری به ۵ اصل زیر تقسیم شده.

مردم وارگی:

مقیاس های انسانی داشتن عناصر، یعنی عناصری را که ایجاد می کردند بر اساس نیاز و نحوه ی استفاده ی انسان برحسب نیاز مختلف یک زن و شوهر و بچه در نظر گرفته شده است.

پرهیز از بیهودگی:

یعنی از هزینه ی بی موردو همچنین از تلف شدن وقت جلوگیری می کردن.

نیارش:

عملیاتی که بر ایستایی و پایداری بنا انجام می شود را گویند. در این تعریف از مقیاسی به نام پیمون استفاده می شود.
پیمون یعنی ضوابطی که برای تعیین تناسب بین اجزای بنا رعایت می شود.

خودبسندگی:

به معنای خود کفایی و استفاده از مصالح محلی می باشد. به دست آوردن مصالح از نزدیک ترین مکان و با کم ترین هزینه.

: الف: بنای درون گرا:

در این تعریف ارتباط بنا با بیرون فقط از نقاط مشخصی بوده و بنا نسبت به فضای دیگر حالت بسته ای داشته.

ب: بنای برونگرا:

دیدبنابه فضای بیرون و اطراف باز بوده و هم از بیرون فضای داخلی قابل رؤیت بوده.

دکوراسیون مصرباستان

ویژگی های معماری اصفهانی:

سبک معماری ونیز:

دوره پادشاهی میانه:

۲٫ بناهایی که از سنگ‌ساخته‌شده‌اند.

دسته‌بندی بر پایه مصالح

۱٫ بناهایی که از خشت استفاده شده‌است.

۲٫ بناهایی که از سنگ‌ساخته‌شده‌اند.

دسته‌بندی بر پایه دوره تاریخی

دوره پادشاهی کهن:

در حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد توسط فرعونی با هم متحد شدند و اولین سلسله با یک نمودار واحد که ترکیبی از دو فرهنگ بود را اجرا کردند این دوره از سال ۳۲۰۰ تا ۲۰۴۰ قبل از میلاد به طول کشید.

دوره پادشاهی میانه

از سال ۲۰۴۰ تا ۱۶۵۰ قبل از میلاد به طول کشید. مشخصات این دوره عبارتند از:
۱٫ از بین رفتن اهرام.
۲٫ رونق گرفتن معماری معابد.
۳٫ ساخت معابد بزرگ.
ایده‌ها و مفاهیم:
مصریان خانه‌های خود را مکانی ساده، ولی آرامگاه ابدی خویش را جاودان می ساختند همچنین اطراف آرامگاههای خود را سرسبز و زیبا طراحی میکردند.
هر چقدر مقام مردگان بالاتر بود، مقبره بزرگتری برای او ساخته می‌شد.
سبکها بر اساس شهرها:
سبک معماری اصفهانی:
معماری اصفهانی در زمان حکومت ترکمانان پدید آمد و تا اواخر حکومت قاجاریه ادامه داشت و بعداز آن رشته تکاملی معماری ایران قطع شد و سبک تازه ای پدید نیامد.

ویژگی های معماری اصفهانی:
برخلاف پیچیدگی و هندسه قوی طرح های سبک آذری، پلان ها ساده، مربع و یا مستطیل اند. نماها نیز ساده و بدون برجستگی می باشند وبا کاشی های هفت رنگ، انواع گچبری ها وآرایه های آجری معقلی تزئین شده اند.
به علاوه استفاده از گنبدهای دوپوسته پیوسته و گسسته و میان تهی و پوشش هایی چون طاق و تویزه، کاربندی و یزدی بندی نیز در این دوره رایج بوده است.

سبک معماری ونیز:
ایتالیا کشور زیبایی است و ونیز یکی از زیباترین شهرهای این کشور و جهان است.
شهر ونیز به دلیل شکل عجیب؛ سبک زندگی متفاوت و آثار تاریخی، هنری و معماری متنوع ای دارد.

سبک‌های دکوراسیون اداری بینو

دکوراسیون داخلی دارای سبک و قانون است که نسبت به نیاز و سلیقه در هر زمانی قابلیت تغییر پذیری دارد.
هماهنگ کردن محیط با ایده و سلیقه ای جدید برای خلق فضایی اثرگذار و زیبا تر.
طراحی داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا میکند. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنسیت و رنگ پوشش کف، سقف و دیوارها نور پردازی، مبلـمان اداری و دیگرمجموعه ها تعیین کننده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر طراحی داخلی بر آرامش ومجموعه هنجارهای عصبی در فضاهای اداری اثر بخشی بسیار بدیهی دارد..

عملکرد
عنصری که باید در اولین نگاه مدنظر قرار گیرد عملکرد و نوع کاربرداز آن فضا است. یک چهار دیواری می‌تواند به عنوان، نشیمن، پذیرایی، آشپزخانه، سالن ورزش،اتاق خواب کودک یا والدین و یااتاقی از اداره شخص معین برای فعالیت مشخص قرار گیرد. ضروری است با استفاده از شاخص های معماری مثل رنگ نورپردازی و چیدن مبل یا مبلمان اداری تقسیم گردد تانوع عملکرد هر یک دقیقآ مشخص شود.

افراد
نیازهای اعضای یک خانواده یا یک ارگان اداری با دیگر اعضای آن برابرنیست. وجود اراد مختلف از نظر جنسیت و ده ی سنی اصولا نوعی تزئین خاص را به همراه دارد. خصوصیات روحی و روانی افراد خانواده یا محیط کار در زمانی که با هم یا جدا از هم هستند نیز از عواملی مهم در چیدمان خانه یا محیط کار بشمار میرود به همین علت داشتن تنوع در چیدمان مبل و مبلمان اداری و یا حتی دانستن سلیقه کلیه اعضای آن محیط برای اعمال آنها ضروری است.

آسایش
در نظر گرفتن آسایش افراد خانه یا محیط اداری بیشتر از زیبائی در دکوراسیون اهمیت دارد. دکوراسیون زیبا ولی وقتی عنوان آسایش افراد در آن لحاظ نشده باشد عملا آن اتاق به انباری یا فضایی بدون کارایی تبدیل شده. محل کار و زندگی یا استراحت اگر شرایط مناسب و ارامبخش و راحتی فراهم نکند دارای فضایی کسل کننده میشود. نقش مهم معماری و دکوراسیون داخلی در واقع ایجاد محیطی ارام برای زندگی افراد در آن است.

ویژگیها
دید ومنظر اتاق، نور طبیعی و انتخاب رنگ مناسب نسبت به نوع کاربری از آن محیط و دیگر خصوصیات معماری ساختمان از دیگر عواملی هستند که قبل از شروع طرح باید درنظر قرار گیرند زیرا این عوامل اجزا ثابتی هستند که تغییر آنها پس از اتمام کار دیگر امکان پذیر نیست به همین خاطر ترکیب این عوامل را طوری باید انجام داد که از نکات مثبت این عوامل بهره برد

راهنمای مفید خرید مبلمان ومبلمان اداری

برنامه ریزی پیش از خرید
بهترین راه برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و پول و جلوگیری از پشیمانی پس از خرید این است که یکسری اصول ابتدایی را در ذهن داشته باشید و خرید خود را بر اساس آن اصول استوار نمایید. توجه به این اصول هم قبل از خرید و هم زمانیکه برای خرید روانه بازار می‌شوید حائز اهمیت هستند.
بدانید چه می‌خواهید
نیازهای خود از خرید مبلمان اداری را به دقت بررسی نمایید حال چه بخواهید یک اتاق از محیط کار خود را مبلمان کنید و چه کل خانه و شرکت را و یا تنها قصد خرید یک نیم ست را داشته باشد. در هر صورت باید تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید و قرار است تا چه مدتی از آن استفاده کنید. آیا برای مدت زمان کوتاهی به آن نیاز دارید؟ مانند صندلی‌های مخصوص نوزاد که خیلی زود برای او کوچک خواهد شد؛ و یا اینکه قصد دارید در دراز مدت از آن استفاده کنید؟ مانند مبلمان اتاق پذیرایی و مبلمان اداری. توجه به این نیازها به شما کمک می‌کند که در وقت، انرژی، و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.
بدانید مورد مصرف آن چیست
با خود به این مطلب فکر کنید که به چه منظوری مبلمان اداری را خریداری می‌کنید و قرار است توسط چه فرد یا افرادی مورد استفاده قرار بگیرد. به این طریق راحتتر می‌توانید در مورد مدل، رنگ، و جنس آن تصمیم بگیرید. افراد سالخورده و یا مجرد ممکن است مدل‌ها و پارچه‌هایی را انتخاب کنند که هیچ گاه مناسب خانواده ای که بچه‌های کوچک و حیوان خانگی دارند نباشد. مورد استفاده مبلمان اداری نکته مهمی است که حتماً باید به آن توجه کرد.
چقدر فضا در اختیار دارید
سایز اتاق شرکتی که قرار است مبلمان اداری در آن چیده شود، یک نکته مهم در انتخاب صحیح هر گونه آیتم و به ویژه مبلمان است. شاید فکر بدی نباشد که پلان کف را روی کاغذ به صورت دستی‌ترسیم نمایید و بعد چیدمان‌های مختلف مبلمان اداری را در آن امتحان کنید تا ببینید به چه طریقی می‌توانید بهترین استفاده از فضا را داشته باشید. در طرح ریزی برای خرید مبلمان اداری در سایز مناسب نکاتی نظیر: عرض راه پله‌ها، متراژ راهروها، و عرض درب ورودی را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از خانه‌هاو شرکتهای نوساز دارای راهروهای عبوری کوچکی هستند، بنابراین بهتر است مبلمانی را تهیه کنید که به راحتی قابل حمل و نقل باشد. در مورد سایز مبلمان اداری هیچ موقع این مطلب را فراموش نکنید که ممکن است روزی بخواهید از خانه و یا شرکت فعلی خود اسباب کشی کنید.
بودجه خود را مشخص کنید
خریداران عاقل ابتدا یک بودجه مناسب در نظر می‌گیرند و با توجه به آن آیتم مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. ابتدا کل بودجه خود را تخمین بزنید و بعد ببینید که برای هر آیتم تا چه اندازه می‌توانید هزینه کنید. شاید بخواهید برای خرید یک میز با کیفیت و مرغوب که قرار است برای چند سال از آن استفاده کنید هزینه بالاتری را پرداخت کنید و برای یک میز بازی کودک که به سرعت غیر قابل استفاده می‌شود، هزیه کمتری را در نظر گرفته باشید.
پس از در نظرگرفتن نیازها، موارد استفاده، میزان فضا، و بودجه نوبت به آن می‌رسد که نگاهی به چیدمان دکوراتورهای حرفه ای بیندازید تا ایده‌های خوبی دستگیرتان شود. با نگاه کردن به مجلات مربوطه و خانه‌هایی که توسط دکوراتور‌های حرفه ای چیده شده اند، متوجه می‌شوید که چگونگی انتخاب مبلمان اداری برای هر اتاق به چه نحوی است.
چگونگی و انواع مبلمان اداری
دو نوع مبلمان اداری اصلی وجود دارد: مبلمان اداری روکش دار و مبلمان اداری موردی.
مبلمان اداری روکش دار به آن دسته از مبلمانی اطلاق می‌شود که در آن یک پوشش نرم برای نشستن وجود دارد و در صورت نیاز در آن فنر می‌گذارند تا قابلیت ارتجاعی آن افزایش پیدا کند و سپس آنرا روکش می‌کنند، مانند مبل‌های نشیمن و کاناپه‌ها که دارای بالشتک هستند.
مبلمان اداری موردی هم به اسباب و اثاثیه ای اطلاق می‌شود که فاقد قسمت بالشتک دار هستند، مانند: میز، ویترین،کابینت و قفسه
هر یک از این دو نوع مبلمان می‌توانند از اجناس مختلفی ساخته شوند که عموماً انواع چوبی و غیر چوبی آن در بازار‌های ایران موجود می‌باشند. عمده محصولات مبله از چوب سخت (چوب جنگلی) یا چوب نرم ساخته می‌شوند .
چوب سخت به چوب درختانی نظیر: ماهون (ماهاگونی)، گردو، افرا، بلوط، گیلاس، غان (توس)، ساج، و پی کان و چوب نرم هم به چوب درختانی نظیر: کاج و صنوبر، ماموت (چوب سرخ)، و سدر اطلاق می‌شود. مبلمانی که از چوب‌های نرم ساخته شده باشد به مراتب از چوب‌های سخت ارزانتر است

 پارتیشن کلاسیک یا پارتیشن مدرن  یا هر دو ؟      

با توجه به حیطه ی کاری و تمایلات شخصی هر کارفرما می توان سلیقه ها و سبک های متفاوتی در دکوراسیون و مبلمان اداری وجود داشته باشد. در بیشتر موارد تشخیص دادن سبک مدرن و یا کلاسیک یک محیط سخت میشود.زیرا گاهی تلفیقی از هر دو دیده می شودکه ممکن است گاهی هم خوان وگاهی باعث بوجود آمدن ناهنجاریهای بصری گردد.
در زیر توضیحات مختصری در مورد سبکهای پارتیشن (پارتیشن مدرن و پارتیشن کلاسیک) ارائه میگردد.
پارتیشن مدرن
این نوع پارتیشن معمولا از پارتیشن و کمد ویا پارتیشن و دیوار کوب می باشد. به ترکیب پارتیشن و کمد کوموتیشن گفته میشود.
می توان گفت که کوموتیشن یا (پارتیشن کمد) در دسته بندی پارتیشن مدرن قرار دارد که پارتیشن از یک طرف بصورت دیوارپوش بوده و از طرف دیگر کمد و قفسه های دکوراتیو در آن تعبیه شده است و در عین حال ساختار فرمی و متریالی مدرن را داراست. ارائه ترکیب های زیرمی تواند پارتیشن مدرن با قیمت مناسب را به مشتریان ارزانی نماید.

ترکیب بندی دیوارپوش و شیشه و ارائه پارتیشن های مدرن:

ترکیبی سازگار و همسان از دیوار پوش که هم می تواند پوششی روی دیوار سازه ای باشد و هم می تواند ارائه دهنده پارتیشن مدرن و ترکیبی باشدکه مشتری را به جداکننده و پارتیشنی شیک برساند.
همان طور که ذکر شد پارتیشن مدرن می تواند از ترکیب چند قسمت ویا حتی اجزای مبلمان بدست آید.
عدم محدودیت در پارتیشن های مدرن :

در ساختار پارتیشن های مدرن و کوموتیشن هیچ گونه محدودیتی وجود نداشته و میتوان با توجه به مورد استفاده و کاربرد مورد
نیاز فرمهای متنوعی را خلق کرد و با آن پارتیشن مورد نظر را بدست آورد.
ترکیب شیشه های سمبلاست و استفاده از متریال با تکنولوژی سی ان سی تمام محدودیت های طراحی را زیر پا گذاشته و فرم های بسیار زیبا از پارتیشن مدرن را به نمایش می گذارد.

پارتیشن از بلوکهای شیشه :

این پارتیشن از بلوکهای شیشه با اندازه های ۲۰ در ۲۰ و قطر ۸ سانت ساخته میشود که میتوان به صورتهای گرد حلال و یا ساده با استفاده از رنگهای ساده یا بی رنگ انجام داد. مزیت استفاده از این پارتیشن تمرکز به زیبایی و همچنین انعکاس نور می باشد. معمولا بهتر است برای جاهایی که نور کمتر دارند از این پارتیشن استفاده شو.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید