توسط: تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۶ 0 دیدگاه

همه چیز دربارۀ دکوراسیون داخلی

 

طبق یکی از تعاریف، دکوراسیون داخلی یعنی برنامه‌ریزی و آماده سازی فضای داخلی ساختمان برای ارائه زیبایی و استفادۀ موثر، با تاکید خاص بر مبلمان است. یک طراح و مجری دکوراسیون داخلی، فردی است که در فضای کار کردن با ساختمان یا کسب و کار حرفه ای در زمینۀ ارگونومی فضای خانه و هر فضایی که جهت تعامل بین انسان‌هاست، تلاش می‌کند. وی باید مهارت‌ شناخت ذوق و سلیقه فردی خود را هم داشته باشد.

اغلب طراحان، دانش گسترده‌ای از سبک‌های تاریخی و رابطۀ آن با ادوار مختلف معماری در اختیار دارند. همچنین با مقولاتی چون اثرات رنگ، طرح، ترتیب و سبک فضا، پس از اتمام و مبلمان آشنا هستند و در کنار این موارد، مجهز به دانش تکنولوژیکی روز هم می‌باشند.

منظور طراحان از یک طراحی بهینه، افزایش بهره‎‌وری، برقراری آرامش و آسایش، ایجاد راحتی و خلق زیبایی در فضاهای داخلی است. آنها به طور هم زمان، به مبلمان، روشنایی، کف‌پوش، رنگ و پارچه و ایجاد یک فضای متناسب در جهت یک هدف می‌اندیشند.
به عبارت دیگر، مبحث دکوراسیون داخلی تنها به دکوراسیون خانه منتهی نمی‌شود، بلکه هر مکانی را که افراد جهت تعامل کاری، فکری، کسب و کار، بحث و گفتگو و… گرد هم می‌آیند، شامل می‌شود.

هنر طراحی دکوراسیون داخلی واسطه‌ای است بین روان انسان و فضا که این ارتباط با خلاقیت و سلیقۀ فرد تکامل می‌یابد.. هدف نهایی از پرداختن به دکوراسیون داخلی، ایجاد هماهنگی بین کارکرد فضا و انسان است که به خلق آرامش و لذت منتهی می‌شود.
در این راستا، دکوراسیون داخلی به موضوعی مهم و ویژه با کارکردهای حرفه‌ای و مدرن در این عصر بدل شده است. با آن که در گذشته به شکل تخصصی امروز نبوده، اما در گذشته نیز مسئلۀ مهمی بوده است. با این حال، توجه ویژه به دکوراسیون داخلی اجتناب ناپذیر است.
نویسنده: کیوان کاری – شرکت برنا یاور ویرا (بینو)

Glass_Graphic_Origin  yfuvc1wocwedpghvw8kh   ۵۷۲۲۳-BigPic۱۹۸۲۶۳۱۶۳۵۶۶۳۴۹۷۵۴۰۵۰۰۱۸۹abf30b1d3b9f47b280bc37439363241flacobelredluminousdecor3                                                                   Decorative-panels-to-separate-spaces-3-500x300

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید