توسط: تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

فکرش را بکنید! اگر می‌شد هر چند سال یک بار دکوراسیون اداری خود را تغییر بدهیم، چقدر ایده‌آل بود. آنوقت تغییر دکوراسیون داخلی ما هم طبق آخرین مدهای روز پیش می‌رفت. ولی می‌دانیم که نمی‌شود. چرا؟ اول اینکه معمولا بودجه محدودی داریم و نمی‌توانیم هر چند سال، دکوراسیون اداره خودمان را از صفر تا صد تغییر بدهیم. ولی موانعی از این مهمتر هم هست. اگر هر از چند گاهی در یک دفتر کار تغییر دکوراسیون انجام شود، میزان بهره‌وری کارکنان به علاوه ضرب‌آهنگ کار هم به شدت بالا و پایین خواهد شد. واضح است که این موضوع را هیچ مدیر عاقل و آینده‌نگری قبول نمی‌کند.

تغییر دکوراسیون فضای کار خانگی با اداره چه تفاوتی دارد؟

پس فارغ از ایده‌آل‌ها، به دلایلی که گفتیم نمی‌توانید چند سال یک بار کل دکوراسیون اداری خود را تغییر دهید. چاره این است که کمی در آن تنوع ایجاد کنید. البته نه اینکه به بهانه تغییر دکوراسیون اداری بردارید چیزهای بی‌ربط را کنار هم بگذارید و ترکیب‌های ناجور بسازید. همین وضعیت در فضای کار خانگی هم می‌تواند برقرار باشد. مثلا فکر کنید در این روزهای کرونایی قرار باشد بخشی از کارتان را به خانه منتقل کنید و دورکاری کنید. تازه اینجا تغییر دکوراسیون اداری-خانگی سخت‌تر هم می‌شود. چون قرار است خانه محل کارتان شود و اگر با احتیاط تغییر دکوراسیون خود را پیش نبرید، می‌تواند به یک افتضاح منجر شود. ولی نگران نباشید. این هم راه‌حل‌ها و ملاحظات خاص خود را دارد که اگر رعایت کنید، تغییر دکوراسیون اداری یکی از لذت‌‎بخش‌ترین و هیجان‌انگیزترین اتفاقات کاری شما خواهد شد.

برای تغییر دکوراسیون اداری خود به چه چیزهای جدیدی نیاز دارید؟

اول از همه فکر کنید برای تغییر مبلمان اداری خود به چه چیزهایی نیاز دارید. شاید صد بار تا حالا اعضای تیمتان سرتان را خورده باشند بس که پرسیدند «کی قراره میز کنفرانس جدیدمون رو بخریم؟» پس اینکه کارکنان شرکتان هم به چه چیزهایی نیاز دارند باید در نظرتان باشد.

چطور رنگ‌ها را ست کنیم؟

یکی از چیزهایی که هنگام تغییر دکوراسیون باید به آن فکر کنید (البته فقط یکی) ست کردن صندلی اداری‌ با میز اداری است. اگر خوب انتخاب نکنید، تغییر دکوراسیون اداری‌تان تقریبا به باد خواهد رفت. چون اگر رنگ این دو را (فارغ از کیفیت و ویژگی‌هایی که دارند) هماهنگ با هم انتخاب نکنید، حسابی توی ذوق می‌زند. مثلا اگر صندلی اداری انتخابی شما رنگ روشن داشته باشد، با میز اداری قرمز حسابی زیبا و هماهنگ می‌شود. در غیر این صورت، این رنگ با طیف رنگ‌های خنثی همخوانی دارد. این را هم از ما بشنوید که بهتر است سراغ طیف رنگ‌های جیغ نروید؛ حاصل چیزی شبیه بازار شام می‌شود! البته نه اینکه از رنگ روشن در تغییر دکوراسیون اداری نباید استفاده کنید. حرف ما این است که طیف‌های رنگی را بشناسید و رنگ‌های درست انتخاب کنید. وقتی این همه به دکوراسیون اتاق پذیرایی خانه خود اهمیت می‌دهید، چرا نباید تغییر دکوراسیون اداری مهم باشد؟

واقعا ست کردن کامل لازم است؟

اینکه همه چیز با هم ست باشد، دیگر از مد افتاده. قبل از اینکه خرید مبلمان اداری خود را شروع کنید، اصلا این ایده را از سرتان بیرون کنید. تا وقتی که مبلمان‌ اداری‌تان خیلی با هم متضاد و بی‌‍ربط نباشد، جای نگرانی وجود ندارد. این ترکیب ها را برای تغییر دکوراسیون اداری خود در ذهن داشته باشید:

  • قطعات چرمی خود را با رنگ‌های براق و نه جیغ ست کنید.
  • قطعات شطرنجی یا پیچازی و راه‌راه خود را هم در یک مایه رنگی انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مشکی برای تغییر دکوراسیون اداری هیچوقت اشتباه نیست! تاکید می‌کنیم: هیچوقت! چون مشکی با همه رنگ‌ها ست می‌‎شود و از مد هم نمی‌افتد.

سبک تغییر دکوراسیون اداری

مسلما شما هیچوقت اتاق پذیرایی خانه را نیمه روستایی-نیمه‌ مدرن دکور نمی‌کنید. همین مسئله درباره دکوراسیون اداری و تغییر آن هم صادق است. صندلی اداری شما باید با میزتان هماهنگ باشد. مثلا اگر یک مدل مبل و صندلی اداری کلاسیک دارید؛ بهتر این است که در صورت تغییر دکوراسیون خود، آن را جلوی یک میز اداری مدل سنتی قرار بدهید. اینطوری ظاهر شیک و زیبایی پیدا می‌کند. تکرار می‌کنیم که چیزهایی که انتخاب می‌کنید، باید نسبتا با هم هماهنگی داشته باشند. مثلا اگر همان صندلی کلاسیک را جلوی یک میز استارتاپی بگذارید، واقعا چیز نچسبی از آب درمی‌آید. یا حتی مثلا ممکن است رنگ و جنس میز و صندلی انتخابی شما برای تغییر دکوراسیون اداری یکسان باشد، ولی به لحاظ اندازه با هم هماهنگ نباشند. در این صورت هم باید در انتخاب خود تجدیدنظر کنید.

جنس اجناس انتخابی برای تغییر دکوراسیون اداری

معمولا انتخاب ست مبلمان اداری کار خیلی سختی نیست. مشکل از جایی شروع می‌شود که مجبور شوید برای تغییر دکوراسیون اداری خود از مجموعه‌های مختلف مبلمان اداری خود را انتخاب و ست کنید. مثلا ممکن است جایی بتوانید صندلی قرمز را با میز قهوه‌ای کنید و بد هم از آب درنیاید؛ ولی باید حسابی حواستان جمع باشد. شاید همیشه هم اینطوری نباشد! به علاوه باید جنس وسایلی که انتخاب می‌کنید هم با هم هماهنگ باشد. مثلا با یک میز شیشه‌ای، قاعدتا نمی‌توانید صندلی اداری استارتاپی بنفش ست کنید. یا صندلی مدیریتی چرم و بزرگ را نباید جلوی میز چوبی بگذارید.

نکاتی درباره تغییر دکوراسیون اداری

آخرین چیزی که می‌خواهیم به شما یادآوری کنیم اندازه و سایز است. البته اینکه ما این مسئله را در آخر آورده‌ایم، به این معنا نیست که اهمیتی ندارد. برعکس، چیزی است که در کل فرایند تغییر دکوراسیون اداری باید به فکر آن باشید. در واقع یکی از اولین قدم‌هایی که پیش از هر خرید و تغییری باید بردارید این است که محیط و فضای موجود دفتر کارتان را دقیق اندازه‌گیری کنید و بعد دنبال انواع و اقسام اجناس مورد نیازتان بیافتید. ولی به غیر از اندازه‌گیری محیط، برای تغییر دکوراسیون اداری باید اندازه اجناسی که انتخاب می‌کنید هم مناسب باشد. مثلا اگر محیط کوچکی دارید، حتما لازم نیست میز مدیریتی انتخاب کنید که از این سر تا آن سر اتاق مدیرتان را بگیرد و بعد به سختی در اتاق رفت و آمد کنید! پس می‌بینید که مسئله فقط زیبایی‌شناسی نیست. اگر در زمینه تغییر دکوراسیون اداری و پارتیشن اداری به مشاوره نیاز دارید، می‌توانید با ما، مبلمان اداری بینو تماس بگیرید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید